اخراج از آکادمی: Unacademy 12 درصد از نیروی کار را در دور دیگری از اخراج کاهش می دهد.

طبق یک یادداشت داخلی که روز پنجشنبه توسط مدیر اجرایی Gaurav Munjal ارسال شد، Unacademy استارتاپ Edtech، 12 درصد از نیروی کار خود را در دور دیگری از اخراج کاهش می دهد.

مونجال به کارمندان گفت که پلتفرم آماده سازی آزمون مستقر در بنگلور «هر قدمی را در جهت درست» برداشته است تا تجارت اصلی خود را سودآور کند، اما تلاش‌ها کافی نبوده است.

وی افزود: این تصمیم به این شرکت کمک می کند تا به اهداف فعلی خود دست یابد.

ET یک کپی از یادداشت را بررسی کرده است.

«من بررسی‌های دقیقی را با هر رهبر در سازمان انجام داده‌ام تا اندازه تیم را مطابق با ساختار هزینه‌های پایدار، مهارت‌های لازم برای نیازهای کسب‌وکار امروزی و مسیری که هر تیم برای کار در راستای اهداف کلیدی کسب‌وکار خود در پیش بگیرد، تعیین کرده‌ام. منجل نوشت.

به کارمندان آسیب دیده حقوقی معادل دوره اخطار و حقوق یک ماه دیگر پرداخت می شود.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


پوشش بیمه درمانی تا پایان سپتامبر معتبر خواهد بود و برای افرادی که از کار بیکار شده اند، حمایت از محل کار ارائه می شود. علاوه بر این، افرادی که حداقل یک سال با شرکت کار کرده اند، تسریع در واگذاری طرح های مالکیت سهام کارکنان (Esops) خواهند داشت.

این شرکت به درخواست ET برای اظهار نظر در مورد تعداد کارمندان یا بخش هایی که تحت تأثیر این تصمیم قرار گرفته اند، پاسخ نداد.

این یادداشت تنها یک روز پس از اینکه شرکت اعلام کرد از CodeChef، خریدی که در سال 2020 ساخته شده است، ارسال شده است.

Unacademy سرمایه ای را در CodeChef، یک پلت فرم برنامه نویسی رقابتی برای دانش آموزان و برنامه نویسان حرفه ای، تزریق کرده است تا به عملکرد آن برای 12 تا 18 ماه آینده کمک کند. تنها 30 درصد از سهام این شرکت را حفظ کرده است.

Unacademy تحت حمایت سافت بانک و جنرال آتلانتیک تحت فشار است تا میزان نقدینگی ماهانه خود را کاهش دهد. ماه گذشته، این شرکت ارزیابی‌های سال مالی منتهی به مارس 2023 را لغو کرد تا بر سودآوری تمرکز کند، در بحبوحه کاهش کلی بودجه و افت تقاضا برای آموزش آنلاین.

شرکت edtech یک سال است که تعداد کارمندان خود را در چند نوبت کاهش داده است تا به سوددهی تبدیل شود.

در آوریل 2022 حدود 1000 کارمند قراردادی و تمام وقت را اخراج کرده بود.

سه ماه بعد، مونجال به کارکنان گفت که Unacademy کارمندان بیشتری را اخراج نخواهد کرد و برای کاهش سایر هزینه ها تلاش خواهد کرد.

با این حال، در اوایل نوامبر، این شرکت 350 نقش را حذف کرد که بر 10٪ از کارکنان در سراسر گروه تأثیر گذاشت. در ماه ژانویه، واحد تجاری Relevel 40 کارمند یا 20 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد.

در ماه نوامبر، Munjal در یک پست توییتری گفته بود که این شرکت با کاهش بیشتر کارت‌ها، نرخ نقدینگی خود را از ۲۰ میلیون دلار در ماه به ۷ میلیون دلار در ماه کاهش داده است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.