استارتاپ ها: استارت آپ تعامل ورزشی Rooter حرکت خود را در جریان بازی پیدا می کند

سکوی جامعه ورزشی هند Rooter با ایجاد محرک در جریان مستقیم بازی های ویدیویی ، توانسته بحران Covid-19 را به فرصتی تبدیل کند. این حرکت بیش از سه برابر کاربران فعال روزانه (DAU) و کاربران فعال ماهانه (MAU) در سیستم عامل را از زمان قبل از Covid دو برابر کرده است.

جهش تعداد بازدیدکنندگان علیرغم این واقعیت است که در اوج اوج بیماری همه گیر ، ورزشهای زنده در سراسر جهان متوقف شده بودند.

پیوش کومار ، بنیانگذار و مدیرعامل ، روتر گفت: “ما یک جامعه ورزشی هستیم و وقتی ورزش زنده متوقف شد ، برای ما یک بحران عظیم بود.” “ما کاملاً واضح بودیم که نمی خواهیم وارد بازی های با پول واقعی (RMG) یا ورزش های فانتزی شویم. بنابراین منطقی ترین گسترش محصول ، محتوا بود. ما نمی توانیم حقوق ورزش زنده را بدست آوریم ، بنابراین پخش بازی گزینه خوبی بود. این برای ما و گیمرها بسیار خوب کار کرده است. ”

حتی در حین قفل شدن ، تیم های Rooter تمام وقت روی محصول پخش جریانی کار می کردند. این فناوری در مدت شش هفته فناوری اختصاصی خود را توسعه داد و از اواسط ماه مه قابلیت پخش بازی را راه اندازی کرد.

“من یک فرصت بزرگ را در جریان بازی می بینم. این کشور 350 میلیون گیمر دارد و تعداد آنها به طور چشمگیری رشد کرده است. با این حال ، اگر فضا را ببینید ، فقط سه بازیکن هندی وجود دارد. این دقیقاً همان مکانی است که صنعت پخش ویدئو یا OTT (بیش از حد برتر) در سال 2016 وجود داشته است. تنها تفاوت در این است که ما مجبور به پرداخت حقوق نیستیم. این محتوا متعلق به پلتفرم و کاربران است. ”

در حالی که در سطح جهانی ، سیستم عامل های مخصوص پخش گیم پلی مانند Twitch TV ، Smashcast ، Hitbox و Beam وجود دارند ، بسیاری از بازیکنان YouTube و Facebook را ترجیح می دهند.

در هند ، یوتیوب یکی از بزرگترین پلتفرم های پخش جریانی بازی است ، در حالی که در 1 سال اخیر چند شرکت تازه تاسیس نیز فعالیت کرده اند ، از جمله Rheo TV و Loco ، به غیر از Rooter.

کومار افزود: “در 4 ماه گذشته ، ما از نظر تعداد کاربران روزانه و همچنین پخش کننده های روی سیستم عامل و با هدف قرار دادن 33 میلیون کاربر تا ژوئن 2022 ، سریع ترین رشد را داشته ایم. تنها رقابت ما YouTube است.” “به جلو ، پیشنهاد اصلی ما جریان بازی خواهد بود و ورزش لایه دوم پیرامون آن خواهد بود.”

وقتی Rooter در ژوئن 2016 راه اندازی شد ، تمرکز Rooter بر ایجاد جامعه ای از طرفداران ورزش از طریق بازی های پیش بینی زنده ، انجمن گفتگوی بازی ، آزمونها ، چیزهای بی اهمیت و به روزرسانی های خبری بود. این پلت فرم برای پر کردن شکاف در بازار تعامل طرفداران ورزش از طریق یک محصول فنی راه اندازی شد. راه اندازی آن همزمان با یورو 2016 بود و بعداً این سکوی ورزشی کریکت ، فوتبال ، تنیس و سایر ورزشها را به برگهای خود اضافه کرد.

کومار گفت ، با این حال ، نامزدی هنوز به ورزش های زنده بستگی دارد. بعداً با افزایش محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) سیستم عامل هایی مانند TikTok باعث شد Rooter در ژانویه امسال ورزش های زنده را به برنامه اضافه کند.

و در حالی که اضافه شدن UGC علاقه مندان به ورزش را به سایت وارد می کرد ، USP این سیستم عامل هنوز در طول مسابقات زنده محتوا بود. Rooter با فصل لیگ برتر هند (IPL) در ماه آوریل قصد داشت به 500000 DAU برسد. با این حال ، لیگ سپس به حالت تعلیق درآمد.

از زمان راه اندازی سرویس پخش بازی ، Rooter 4 میلیون بارگیری برنامه را بدون هزینه انجام داده است و جامعه عظیمی از گیمرها را ساخته است که شامل 80،000 فقط از جنوب هند است.

“آنچه که ما شاهد آن بوده ایم ، رشد چوب هاکی است. در این مرحله ، Rooter به طور مداوم در میان 5 برنامه برتر ورزشی قرار دارد ، فقط در مورد بارگیری کاربر. درآمد تبلیغات ما در حال افزایش است ، در حالی که فعالیت تأثیرگذار نیز افزایش یافته است. ما در حال امضای معاملات انحصاری با بازیکنان هستیم.

در ماه مه ، در میانه بیماری همه گیر ، روتر 1.7 میلیون دلار (در حدود 12.8 کرور) در سری قبل از سری A سرمایه گذاران جدید و موجود ، از جمله Paytm ، Adidas Family leed fund leAD Sports ، Rockstud Capital ، بنیانگذار ، جمع آوری کرده بود. بانک سرمایه ، بازوی مرحله اولیه RB Investments ، Anthill Ventures ، Venture Catalysts و سایر سرمایه گذاران فرشته.

این شرکت اکنون در حال مذاکره برای افزایش سری A در اواخر سال جاری است.