بازگشت کنندگان خلیج فارس مشتاق به راه اندازی مشاغل شخصی خود در کرالا ، دولت 5000 برنامه دریافت می کند

BENGALURU: بسیاری از مهاجران خارج از کشور که پس از شیوع Covid-19 از کشورهای دیگر به کرالا بازگشتند ، در حال برنامه ریزی برای شروع کار خود در کشور خود هستند. تعداد زیادی از آنها از منطقه خلیج فارس هستند.

در شش ماه گذشته ، 4897 مهاجر در طرح اداره امور مهاجران غیر ساکن کرالیت (نورکا) برای مهاجران بازگشت (NDPREM) ثبت نام کرده اند. این طرح مهاجران را برای شروع کار خود تسهیل می کند.

تعداد ثبت نام ها بسیار بیشتر از سال گذشته است که دولت فقط 1043 ثبت نام دریافت کرده است. طبق گفته دولت ، در سالهای قبل از آن ، همیشه تعداد آنها کمتر از 1000 بود.

در گذشته ، اکثر مردم علاقه مند به فعالیت های تجاری متمرکز بر خدمات مانند راه اندازی کابین بودند ، اما مجموعه جدید پیشنهادها به دنبال راه اندازی مشاغل کوچک مانند رستوران ها ، فروشگاه های میان وعده ، کارگاه ها ، کارخانه های تولید روغن ، واحدهای پودر ماسالا ، مراکز ورزشی است. ، سالن های ورزشی و مزارع

به گفته نایب رئیس ساکن نورکا ، K Varadarajan ، این طرح در حال حاضر برای وام های حداکثر 30 لک فراهم کرده است ، و دولت آن را به 50 لوره افزایش می دهد. “یارانه نورکا نیز از 15٪ به 20٪ افزایش خواهد یافت. این امر باعث می شود Pravasies (غیر مقیم) تعداد بیشتری سرمایه گذاری را آغاز کنند. دولت ، وی افزود ، 18 کرور روپیه در بودجه این پروژه را تحریم کرده است اما اکنون ، تصمیم گرفته شده است که این میزان به 40 کرور روپیه افزایش یابد.

هجده م institutionsسسه مالی در کرالا با دولت در اجرای این طرح همکاری می کنند. Norka برای تهیه وام های حداکثر Rs با شرکت مالی Kerala (KFC) ثبت نام کرده است. 50 لک به مهاجران خارج از کشور برای شروع سرمایه گذاری. واراداراجان گفت ، امسال نوركا قصد دارد به 5،000 خارجي كمك كند تا مشاغل خود را آغاز كنند.

این سازمان همچنین به مهاجران خارجی کمک می کند تا در بخش فناوری اطلاعات شرکت های نوپا را راه اندازی کنند. دولت همچنین در تلاش است تا از طریق پروژه رویای کرالا به مهاجران پراواسی ، که پس از از دست دادن شغل خود بازگشته اند ، اشتغال زایی کند. تاکنون 3000 متقاضی کار در این طرح ثبت نام کرده اند در حالی که 70 کارفرما نیز ثبت نام کرده اند. نورکا روند کار را تا 15 نوامبر به اتمام می رساند. علاوه بر این ، نورکا بحث هایی را با شرکت ملزومات مدنی (Supplyco) آغاز کرده است تا افراد خارجی را قادر به راه اندازی سوپرمارکت ها کند.