بازی: شرکتهای بازی با پول واقعی با یک فضای نظارتی خصمانه رو به افزایش روبرو می شوند

بنگالورو | بمبئی: استارت آپ های بازی با پول واقعی در فضای رامی ، پوکر و فانتزی با یک منظره نظارتی به طور فزاینده ای چالش برانگیز روبرو هستند ، به طوری که ایالات هند فعالیت های خود را به دلیل نگرانی در مورد اعتیاد به قمار و از دست دادن درآمد ممنوع یا متوقف می کنند.

پس از آنکه دادگاه عالی مدرس در اوایل هفته از ممنوعیت ممنوعیت تامیل نادو خودداری کرد ، روند رشد چشمگیر این بخش ممکن است کند شود. تامیل نادو پس از تلانگانا و آندرا پرادش سومین ایالت جنوبی هند بود که این بازی ها را ممنوع کرد و کارناتاکا نیز اقدام مشابهی را در نظر دارد.

سامر بارد ، مدیر عامل فدراسیون آنلاین رامی ، نماینده شرکت هایی مانند RummyCircle ، Ace2Three ، Paytm First ، گفت: “تأثیر مالی این ممنوعیت در تامیل نادو قابل توجه خواهد بود … از نظر سهم بازار یک ضربه دو رقمی است.” بازی ها و لیگ برتر موبایل. “ما برای گفتگو با دولت آزاد هستیم. با این حال ، از زمان اعمال این ممنوعیت ، گفتگوی فعالی صورت نگرفته است. ”

طبق گفته KPMG ، بازار ورزش های فانتزی آنلاین (OFS) 2300-2700 کرور برآورد شده است ، در حالی که برای بازی های غیر فانتزی ، با پول واقعی مانند رامی و پوکر در گذشته 2500 کرور و 3000 کرور روپیه بود. سال مالی. تعداد بازیکنان OFS نزدیک به 100 میلیون و بازیکنان با پول واقعی 30-40 میلیون نفر است.

آمیت برمن ، مروج لیگ ورزشی ذهن ، صاحب لیگ ورزش پوکر ، گفت: “ممنوعیت بازی های آنلاین اخیر در تامیل نادو و گفتگوهای مشابه در سایر ایالت ها ، البته بر اکوسیستم بازی در هند تأثیر می گذارد.” “آنچه واقعاً به آن نیاز داریم یک چارچوب نظارتی متمرکز است.”

مقاله پیشنهاد شده  استارت‌آپ‌های فضایی: نخست وزیر نارندرا مودی، فشار فضایی برای هند بر روی استارت‌آپ‌ها و حمایت بخش خصوصی حساب می‌کند.

بازی در هند توسط کشورهایی تنظیم می شود که اجازه بازی مهارت می دهند و بازی های شانس را قمار می دانند. تفاوت در این است که آیا نتیجه توسط مهارت ذهنی یا جسمی ، یا شانس یا شانس تعیین می شود.

با این حال ، هر ایالت می تواند تصمیم بگیرد که کدام یک از بازی ها بازی های مهارتی و کدام یک از بازی های شانس محسوب می شوند. وجود مقررات متناقض در سراسر ایالت هند ، شرکت ها و سرمایه گذاران را گیج کرده است.

رولند لندرز ، مدیرعامل فدراسیون بازی های همه هند گفت: “دولت های ایالتی باید به جای ممنوعیت بازی های آنلاین ، یک چارچوب نظارتی طراحی کنند.

Rajeev Suri ، شریک مدیر Orios Venture Partners ، گفت که شرکت های بازی آنلاین در حین قفل به رهبری Covid-19 عملکرد بسیار خوبی داشتند ، اما اگر پیشبرد تنظیمات ادامه یابد ، احتمال بیشتری وجود دارد که پول از اینجا به سایر بخشها برود.

“یک وارونه در بازی وجود دارد. اگر دولت “تنگ” خود را وارد کند و خودتنظیمی قادر به کنترل افراط و تفریط نیست ، خطر بیشتری وجود دارد “. اوریوس در برنامه بازی های آنلاین Zupee سرمایه گذاری کرده و سایر شرکت های بازی سازی را ارزیابی می کند.

نیخیل نارندران ، یکی از شرکای Trilegal ، گفت که نقش دولت باید در کنترل بازی های آنلاین با پول واقعی تا حدی متوقف شود که به یک مشکل اجتماعی و نظم تبدیل نشود. وی گفت ، با این حال ، دولت موضع اخلاقی اتخاذ می کند و این باعث ایجاد فضاهای ناامن برای قمار می شود.

مقاله پیشنهاد شده  صندوق شاخص Uti Nifty 500 Value 50: صندوق مشترک UTI صندوق سرمایه گذاری UTI Nifty 500 Value 50 Index را راه اندازی کرد.

Kaushik Moitra ، یکی از شرکای حقوقی Bharucha & Partners . “باید تعادل بین منافع اجتماعی و تجاری برقرار شود.”

برخی از شرکت ها به ET گفتند که این ممنوعیت پوچ است ، با توجه به اینکه در بسیاری از مناطق جنوب هند ، رامی فیزیکی یا آفلاین بسیار محبوب است و فقط به صورت آنلاین ممنوع است. آنها گفتند که در داخل صنعت ، که نیاز به وحدت در این مورد دارد ، فاقد اتفاق نظر است.

“اگر از یک شرکت ورزشی خیالی آنلاین بپرسید ، آنها می گویند ورزش های فانتزی یک بازی مهارت است ، در حالی که سایر بازی های با پول واقعی مانند پوکر و رامی چنین نیستند. به همین ترتیب ، یک شرکت پوکر می گوید فانتزی نزدیکترین شرط بندی است و بنابراین یک بازی شانس است ، اما پوکر به مهارت احتیاج دارد. ”