با آمیت مهتا ، قاضی هندی-آمریکایی که رئیس پرونده ضد انحصاری گوگل است ، ملاقات کنید

دادخواست ضد انحصاری وزارت دادگستری علیه گوگل یک قاضی دارد: اوباما آمیت مهتا را منصوب کرد ، پرونده ای که صبح روز چهارشنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه کلمبیا تعیین شد.

او به دانشگاههای نخبه آمریکا رفت ، برای قاضی دادگاه تجدیدنظر منصوب شد و هم در یک شرکت حقوقی DC با مشتریانی با مشخصات بالا کار کرد و هم به عنوان وکیل مدافع عمومی برای مشتریان کم درآمد. وی به عنوان قاضی ، حکم داد که قانونگذاران باید سوابق مالی رئیس جمهور را بدست آورند و قدردانی موسیقی خود را در نظرات پاشید.

مهتا در دسامبر 2014 به دادگاه منصوب شد و در سال 2015 سوگند یاد کرد. احکام قابل توجهی شامل احکامی در سال 2019 مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس باید پرونده مالی احضار خود را از رئیس جمهور دونالد ترامپ به دست بیاورند. دادگاه عالی این پرونده را به دادگاه بدوی ارسال کرد و در جریان است. او همچنین در اوایل دوره تصدی خود با یک پرونده ضد انحصاری در صنایع غذایی برخورد کرد و پس از مخالفت نهادهای نظارتی با توافق ، موقتاً معامله 3.5 میلیارد دلاری سیسکو برای غذاهای ایالات متحده را مسدود کرد. شرکت ها چند روز بعد آن را کنار گذاشتند.

طبق نوشته های قضایی او یک عاشق هیپ هاپ است. در پاورقی نظر 2015 مبنی بر ادعای کپی رایت ، قاضی گفت که وی برای تشخیص اینکه “دو آهنگ” کاملاً شبیه به هم نیستند “به شهادت متخصص احتیاج ندارد ، زیرا وقتی صحبت از هیپ هاپ می شود” یک فرد “غیر روحانی” معمولی نیست موسیقی و شعر ، “داشتن” برای دهه ها به هیپ هاپ گوش دادن “و از جمله محبوب ترین های او جی Z ، Kanye West ، Drake و Eminem است. او همچنین به استناد متن ترانه بیانسه “متاسفم” ، از آلبوم کلاسیک “لیموناد” ، در نظر سال 2018 درباره پرونده حق چاپ دیگر اشاره کرد.

وی قبلاً وكیل متمركز در زمینه دفاع جنایی و مشاجره تجاری برای یك شركت حقوقی DC ، Zuckerman Spaeder بود ، جایی كه وی از وكالت مشتریانی مانند رئیس سابق صندوق بین المللی پول ، دومینیك اشتراوس كان ، با دادخواست مدنی كه توسط نفیساتو دیالو آورده شده بود ، ، استراوس-كان خانه دار متهم به تجاوز جنسی شده بود. آنها پس از انصراف پرونده جنایی حل و فصل شدند. وی همچنین وکالت دخیل در دادخواست دعوی نشت نفت Deepwater Horizon را داشت.

پیش از این ، او به عنوان وكیل ستادی در خدمات مدافع عمومی در ناحیه كلمبیا كار می كرد و برای قاضی دادگاه تجدیدنظر مدار نهم كار می كرد.

مهتا در هند به دنیا آمد ، از کودکی به آمریکا آمد. وی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه جورج تاون در سال 1993 به دست آورد و در سال 1997 از دانشکده حقوق دانشگاه ویرجینیا فارغ التحصیل شد.