با افزایش سن ویروس کرونا ، زمستان طولانی در انتظار دانشجویان هندی در خارج از کشور است

دهلی نو: دانشجویان هندی در دانشگاه های خارجی با توجه به افزایش Covid-19 در ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، اروپا و کانادا ، زمان سختی را برای مقابله با افزایش محدودیت های حرکتی و قفل در برخی از مناطق دارند.

دانش آموزان نه تنها با نگرانی پیرامون ویروس ، بلکه با تنهایی و یک تجربه بسیار کمرنگ مطالعه نیز دست و پنجه نرم می کنند.

اما کسانی که امسال فارغ التحصیل شده اند ، بیشترین آسیب را می بینند ، وقتی که فرصت های شغلی زیادی در هر مکان وجود ندارد ، زیرا همه گیری اقتصاد جهانی را تحت فشار قرار داده است ، قبل از پایان ویزای خود در تلاش برای یافتن شغل هستند.

پیوش کومار ، مدیر منطقه ای (جنوب آسیا) از مشاوران تحصیل در خارج از کشور IDP Education ، گفت: “این بدشانسی و بدشانسی محض است … دانش آموزان فارغ التحصیل امسال در همه جا دشوار خواهند بود.”

دانشجویان فارغ التحصیل در ایالات متحده آمریکا بسته به نوع دوره ای که گذرانده اند 1-3 سال فرصت دارند تا شغل پیدا کنند. در حالی که انگلیس اخیراً ویزای کاری دو ساله پس از تحصیل را معرفی کرده است ، اما این فقط از سال آینده اعمال می شود. دانشجویانی که امسال فارغ التحصیل می شوند فقط چهار ماه برای یافتن کار فرصت دارند. دانشجویان در ایرلند دو سال فرصت دارند ، در حالی که کسانی که در کانادا فارغ التحصیل می شوند بسته به مدت دوره یک تا سه سال دارند.

آمریت دوبی ، 26 ساله ، که پس از فارغ التحصیلی از یک کالج ایرلند در ماه ژوئیه به دنبال یک کار تمام وقت است ، گفت: قفل کردن بازار کار سخت تر خواهد شد.

در برخی موارد ، کارفرمایان کوچکتر از این موضوع آگاه نیستند که دانشجویان می توانند ویزای خود را به مدت دو سال تحت حمایت مالی قرار دهند و این فرصت هایی را که به دست می آورند محدود می کند.

آکانشا سینگ ، 27 ساله ، که یک برنامه MBA یک ساله در مدرسه بازرگانی INSEAD در فرانسه را از ژانویه آغاز خواهد کرد ، گفت که شغل بسیار دشوار است زیرا امکان سفر و ارتباط با استخدام کنندگان وجود ندارد.

در این چند ماه که موارد کاهش یافته بود ، بسیاری از دانشجویان به خارج از کشور سفر کرده بودند ، به این امید که همه چیز بهبود یابد و کلاسها به صورت آفلاین حرکت کنند. این امیدها اکنون ناکام مانده و آنها با یک فضای مطالعه به طور فزاینده ای منزوی روبرو هستند.

کشورهایی مانند ایرلند قفل بسته ای را وضع کرده اند و کلاس هایی که قبلاً در یک مدل ترکیبی اجرا می شدند ، اکنون کاملاً آنلاین هستند.

سخنگوی دانشگاه های برجسته ای مانند انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) ، دانشگاه آکسفورد و دانشکده اقتصاد لندن (LSE) گفتند که اکثر کلاس ها بصورت آنلاین برگزار می شود ، بسته به محدودیت های محلی ، م componentsلفه های حضوری محدودی دارند.

سخنگوی MIT گفت که اکثر دانشجویان در این ترم از راه دور مشغول تحصیل بودند و فقط در ترم بهار دانشجویان بسته به شرایط بهداشتی دعوت می شوند.

سخنگوی آکسفورد گفت که بسیاری از رویدادها ، باشگاه ها و انجمن های دانشگاه نیز به صورت آنلاین جابجا شده اند.

ساگار نائیک ، دانشجوی 25 ساله MBA و فوتبالیست نیمه حرفه ای در دانشگاه تجارت Nyenrode در هلند ، گفت که تمرکز در کلاسهای آنلاین دشوار است ، زیرا ارتباطی با دانشجویان و معلمان دیگر ندارد. وی گفت ، علیرغم عدم قفل در هلند ، فعالیتهای فوق برنامه مانند فوتبال به دلیل افزایش موارد ویروس اتفاق نمی افتد.

بوومی پاتل ، دانشجوی 31 ساله کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی ویرجینیا ، گفت که اگرچه در Suffolk جایی که دانشگاه در آن واقع است همه چیز باز است ، تحصیل در اینترنت ناامید کننده است. او فقط از طریق ایمیل با دانشجویان دیگر ارتباط برقرار کرده است. در کلاسهای حضوری دانش آموزان شش فوت از هم دور می شوند و پس از پایان کلاس یکی یکی آنجا را ترک می کنند.

والدین به خانه نگران سلامتی و امنیت فرزندان خود هستند. بسیاری سعی دارند صلح خود را برقرار کنند. آرکانا ساپرا ، والدین یک دانشجوی 18 ساله از دانشگاه لاگبورو در انگلیس ، گفت: “کوید همه جا است. هیچ جای نگرانی بی مورد وجود ندارد … و شاید آنها در آنجا ایمن تر باشند. ”

هر ساله ، حدود 250،000-300،000 دانشجو هند را ترک می کنند تا رویاهای تحصیلات خارجی خود را دنبال کنند. طبق گفته کارشناسان آموزش خارجی مانند IDP Education و CollegeDekho ، امسال ، حدود 50٪ از دانشجویان پذیرش خود را به تعویق انداخته اند.