تعمیرات کانکس

 

تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس

کانکس ها را می توان به عنوان بهترین فضاهای سرپوشیده برای سکونت موقت تلقی نمود. این فضاها نیز مانند هر نوع وسیله دیگری دچار آسیب های مختلفی می شوند. به همین جهت تعمیرات کانکس یک نیاز اساسی در بازار امروز به حساب می آید. اگرچه بسیاری از افراد به چنین خدماتی نیاز دارند اما از وجود آن اطلاعی ندارند و یا ماهیت آن را به خوبی نمی دانند.

لذا اگر شما هم جزو این افراد هستید و یا در پی تعمیرات کانکس خود می باشید، حتما ما را تا انتهای این متن همراهی کنید چرا که قصد داریم اطلاعات مناسبی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهیم. 

کانکس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به تعمیرات کانکس بپردازیم ، بهتر است ابتدا با خود کانکس آشنا شویم چرا که این موضوع درک شما از این مقاله را افزایش می دهد. کانکس در واقع به فضای بسته ای گفته میشود که به منظور سکونت تولید شده اند. این فضا می تواند شامل بخش ها و قسمت های مختلفی باشد.

بدنه کانکس ها عموما از فلز ساخته می شود. اما در فضای داخلی از متریال های دیگری نظیر بتن سبک و یا پی وی سی و… هم استفاده می شود. افزون بر این مورد در بیشتر کانکس های مسکونی سیستم لوله کشی، تهویه ، برق و… هم وجود دارد که ترکیب کلی آن ها می تواند استراحت در این کانکس ها را بسیار دلنشین تر نماید.

 البته باید این موضوع را خاطر نشان کرد که این سیستم ها و یا خود کانکس در دراز مدت دچار آسیب های مختلفی می شود که این آسیب های نیازمند تعمیر و بازسازی هستند. ما در ادامه مرور دقیق تری بر این مطلب و البته موضوعات پیرامون آن داشته ایم.

تعمیرات کانکس شامل چه مواردی می شود ؟

همانگونه که در بالا اشاره کردیم، کانکس ها دارای بخش ها و اجزای مختلفی هستند. همین اجزا در دراز مدت دچار فرسودگی و استهلاک می شوند. برخی دیگر از این بخش ها نیز در اثر ضربه و یا موارد مشابه آسیب می بیند که مجموع آنها نیازمند تعمیرات کانکس است. ما در ادامه مهمترین بخش های تعمیرات کانکس را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم.

تعمیرات بدنه

بدنه را می توان از مهم ترین بخش های یک کانکس تلقی نمود. عموما بدنه کانکس ها دو یا چند تکه می باشد که در بخش خارجی آن فلزهای نسبتا مقاومی به کار رفته و در بخش داخلی هم از اجزای دیگر نظیر چوب ، پی وی سی و… استفاده می شود. بخش خارجی به دلیل ماهیتی که دارد عموما در معرض آسیب های فیزیکی و یا پوسیدگی قرار دارد که رفع آن ها جزو بخش های اصلی تعمیرات کانکس به حساب می آید.

در این حالت می توان بخش مربوطه را جدا نمود و بخش دیگر را به آن جوش کرد. البته در بخش های داخلی، این کار اندکی پیچیده تر می باشد. برای این امر باید قسمت جدا شده را به طور کامل تعویض نمود و همین مورد سبب شده تا هزینه و زمان بیشتری را از مشتریان بگیرد.

تعمیرات درب

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در تعمیرات کانکس وجود دارد ، خراب شدن درب های کانکس می باشد . عموما این درب ها درون یک چهارچوب فلزی هستند و در طول روز چندین و چند بار باز و بسته می شود. این مورد باعث می شود که عمر اندکی داشته باشد . البته باید خاطر نشان کرد که درب کانکس ها عموما از پی وی سی و یا آلومینیوم ساخته می شود تا وزن کمی برای حمل و نقل داشته باشد.

چنین درب هایی نمی توانند فشار زیاد رفت و آمد را تحمل نمایند و به همین جهت است که عمر اندکی دارند. بدین منظور رفع مشکلات درب یکی از بخش های پر تقاضای تعمیرات کانکس به حساب می آید.

تعمیرات سیستم های موجود

همانگونه که در بالاتر هم اشاره کردیم، درون کانکس ها و به ویژه کانکس های مسکونی ، سیستم های مختلفی اعم از سیستم تهویه، لوله کشی، سیم کشی و… وجود دارد. این سیستم ها در دراز مدت متحمل آسیب های مختلفی می شوند و لذا می بایست آن ها را تعمیر نمود.

برای این کار عموما بخش های معیوب را حذف و با نمونه های سالم جایگزین می کنند که عموما امری ساده است. اما با این وجود این کار جزو پر قضا ترین بخش ها در تعمیرات کانکس به حساب می آید .