“تغییر چشمگیر” در حمایت جامعه سیک از ترامپ: رهبران جامعه

OAK CREEK: “تغییر چشمگیری” در حمایت جامعه سیک از رئیس جمهور دونالد ترامپ اتفاق افتاده است ، بیشتر به دلیل سیاست های او که به مشاغل کوچک در آمریکا و تقویت روابط هند و ایالات متحده کمک کرد ، طبق گفته رهبران جامعه.

ترامپ ، یک جمهوری خواه به دنبال انتخاب مجدد کاخ سفید در انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر است. تعداد قابل توجهی از سیك ها در بعضی از مناطق نبرد ایالت های میشیگان ، ویسكسون ، فلوریدا و پنسیلوانیا مستقر هستند.

“اکثر ما در غرب میانه ، کاسب هستیم. و همه آنها برای پرزیدنت ترامپ هستند. ”

وی گفت که سیک ها در سطح ملی و به ویژه در منطقه به دلیل تلاش های وی برای تقویت روابط با هند و دوستی او با نارندرا مودی نخست وزیر ، از ترامپ حمایت می کنند.

دالیوال گفت: “این را نمی توان در مورد (سناتور) كامالا هریس گفت.”

هریس نامزد معاون ریاست جمهوری حزب دموکرات است.

“ترامپ برای هند است. کامالا هریس (از) هند (اصل) است ، اما او مخالف هند است ، “گفت ،” این دو دلیل مهم است که ما با ترامپ هستیم. ”

وی گفت: “ترس من این است که اگر ترامپ مجدداً به کاخ سفید انتخاب نشود ، چین خیلی سخت ما را تحت فشار قرار خواهد داد.”

جاسی سینگ ، از سیک ها برای ترامپ ، سازمانی که او در سال 2016 برای حمایت از رئیس جمهور جمهوری خواه ایجاد کرد ، گفت: “تغییر چشمگیری در حمایت جامعه سیک ها نسبت به ترامپ رخ داده است.”

“در سال 2016 ، بسیاری از اعضای جامعه ما از ترامپ حمایت نمی کردند. این بار احساس می کنم اکثریت سیک ها به ترامپ رأی می دهند “، وی ادعا کرد که یک حمایت گسترده از جامعه سیک ها از ترامپ وجود دارد.

سینگ ، که اهل مریلند است ، گفت که در زمانی که هر رای مهم است ، جامعه سیک ها می توانند نقش مهمی در انتخاب مجدد رئیس جمهور داشته باشند.

جاسویندر سینگ جاسی ، رئیس Sikh Gurdwara Silvis در ایلینوی ، گفت كه سیك ها این بار به دلیل كاری كه وی برای جامعه تجارت كوچك انجام داده و تلاش های خود برای تقویت روابط هند و آمریكا ، ترامپ را بسیار بزرگ حمایت می كنند.

دالیوال با رد ادعاهای دموکرات ها مبنی بر نفرت از جنایات علیه سیک ها در دوران دولت ترامپ ، گفت: “وقتی کسی می گوید از جرم متنفر است. از آنها بپرسید که کجا آن را دیده اند. ”

دالیوال گفت که او تقریباً 50 سال در آمریکا زندگی کرده است و “من جنایتی از نفرت ندیده ام. وقتی می بینیم اتفاق کوچکی برای ما رخ می دهد ، سعی می کنیم آن را به عنوان یک جرم نفرت انگیز تحت فشار قرار دهیم. ”

اتفاقاً یک برتری طلب سفیدپوست در داخل گوردوارای اوک کریک در وینکانسین آتش گشود و شش نفر را کشت. یک کشیش سیک که در تیراندازی منجر به فلج شدن وی آسیب دید ، بعداً درگذشت.