جوامع مسکن دروازه های فناوری را باز می کنند

طبق ارائه دهندگان راه حل های نرم افزاری که در بازار تجارت افزایش چشمگیری دارند ، جوامع مسکن در سراسر کشور به سرعت از فناوری مدیریت امور روزانه از پرداخت به پروتکل های ایمنی در میان بیماری همه گیر استفاده می کنند. سیستم عامل های مبتنی بر فناوری مانند MyGate ، NoBroker ، Jio Gate ، ApnaComplex و Apartment Adda که به جوامع دروازه ای کمک می کنند تا کارهای دستی را از جمله تنظیم حرکت در دانشگاه عوامل تحویل ، کارمندان داخلی و همچنین مهمانان دیجیتال سازی و خودکار کنند ، شاهد افزایش شدید ثبت نام

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط MyGate و NoBroker ، بیش از 35000 انجمن مسکن و مجتمع های آپارتمانی راه حل های نرم افزاری برای مدیریت پروتکل های امنیتی ، ارتباطات و همچنین مجموعه های نقدی خریداری کرده اند ، که عمده رشد در 5 ماه گذشته است.

NoBroker ، که قبل از Covid حدود 650 انجمن ثبت نام کرده بود ، در پنج ماه گذشته تعداد مشتریان خود را به بیش از 6000 نفر رسانده است. MyGate گفت که هر ماه 10 درصد رشد کرده است و قصد دارد در شش ماه آینده به 30،000 جامعه برسد.

“نوعی حالت عادی جدید که همه ما با آن سازگار هستیم در نوع خود است. مردم در مورد اینکه چه کسی به خانه آنها می آید احتیاط بیشتری می کنند. “گفت: آمیت آگاروال ، مدیر عامل ، NoBroker. این بستر فناوری 151 میلیون دلار از سرمایه گذاران مانند جنرال آتلانتیک ، تایگر گلوبال و SAIF Partners جمع کرده است.

پذیرش سریع در حال گسترش به شهرهای کوچکتر

این روند که در متروها بارزتر بود ، به سرعت در حال گسترش است و به شهرهای کوچکتری مانند کوچی ، ناگپور و جیپور گسترش می یابد ، اطلاعات صنعت نشان می دهد.

MyGate تخمین می زند که ماهانه 1200 جامعه جدید اضافه شود ، در حالی که NoBroker – که ویژگی های جدیدی مانند نگهداری و پرداخت اجاره را اضافه کرده است – قصد دارد در شش ماه آینده به 50 شهر جدید از جمله Surat ، Chandigarh ، Coimbatore ، Raipur ، Lucknow و Vizag گسترش یابد.

“یک تغییر گسترده تر که ما مشاهده می کنیم ، حرکت به سمت مدیریت جامعه بدون لمس است. مجموعه تعمیر و نگهداری ماهانه ما از 35 کرور در مارس به 100 کرور افزایش یافت. “، ویجی کومار ، مدیر عامل MyGate گفت.

ویژگی های ایمنی بهداشت نیز به عنوان موارد برجسته در سبد خدماتی که این شرکت ها ارائه می دهند ظهور کرده است.

راج کومار ، یکی از اعضای کمیته مدیریت در Hiranandani Hill Crest ، یک مجتمع 1000 آپارتمانی در بمبئی ، گفت که یک سیستم مدیریت نرم افزار به جامعه “در ردیابی تماس ، مدیریت بازدید کننده و همچنین تحویل بسته ها” در طی همه گیری کمک می کند.

وی گفت: “ما همچنین از پشتیبانی WhatsApp به صورت 24 ساعته و همچنین اطلاعات معتبر مربوط به مقررات که در طول قفل قفل ها برای جامعه اهمیت بیشتری داشته اند پشتیبانی می کنیم.”

در ماه های اخیر ، MyGate برای کمک به مبارزه با Covid-19 ویژگی هایی مانند شناسه منطقه مهار ، ادغام Aarogya Setu ، درجه حرارت بدن ، ماسک و سطح اکسیژن را ارائه داده است. این پلتفرم آخرین بار 56 میلیون دلار از Tencent ، Tiger Global Management و JS Capital Management ، صندوق سرمایه گذاری جاناتان سوروس جمع آوری کرد.

كومار از MyGate گفت: “هرچه افراد به طور فزاینده ای به سمت دیجیتال از جمله موارد كوچكتر مانند تابلو اعلانات و مدیریت تحویل و حسابداری می روند ، نیاز به سیستم مدیریت جامعه حتی در جوامع كوچكتر در سراسر كشور نیز احساس می شود.”

آنورادها ، یکی از ساکنان جامعه اجلاس شریرام در بنگالورو ، به ET گفت که ویژگی تعامل جامعه این برنامه ها نیز در طی همه گیر شدن در بین ساکنان محبوب شده است. “ما می توانیم تمام رویدادهای جامعه مانند گپ های گروهی ، انجمن ها ، رزروهای کلوپ ، پرداخت قبض ، تقویم برای خدمتکاران را ردیابی کنیم.”

مدیران جامعه به ET گفتند که فناوری برای عملکرد صحیح جوامع بزرگ ضروری شده است. این شامل ارتباطات به موقع ، مجموعه های نگهداری و همچنین اجرای پروتکل های ایمنی مانند فاصله اجتماعی است.

برای اطمینان از کارآمد بودن ستون فقرات فناوری ، ارائه دهندگان نرم افزار همچنین آموزش مهارت برای کارکنان دانشگاه را اضافه می کنند. این اوایل جلسات حضوری در محیط کلاس بود. اما همانطور که Covid-19 مشاغل را مجبور به حرکت آنلاین می کند ، شرکت ها در حال توسعه ماژول های آموزش دیجیتال هستند. کومار از MyGate گفت: “تسهیلات و کارمندان امنیتی فقط پس از کسب نمره معیارهای داخلی می توانند روی زمین بروند.”