خودتان را مشاور نگویید ، AMFI به توزیع کنندگان صندوق های سرمایه گذاری مشترک می گوید

انجمن صندوق های سرمایه گذاری مشترک در هند (آمفی) از توزیع کنندگان صندوق های سرمایه گذاری مشترک خواسته است که خود را به عنوان مشاور معرفی نکنند. در بخشنامه ای که روز چهارشنبه توسط AMFI منتشر شد ، نهاد صنعت صندوق سرمایه گذاری متقابل گفت: “هیچ شخصی در حالی كه در توزیع اوراق بهادار فعالیت می كند ، نباید از مشاور مستقل مالی IFA یا مشاور ثروت یا نام دیگر مشابه استفاده كند ، مگر اینکه در SEBI به عنوان ثبت شده باشد یک مشاور سرمایه گذاری. ”

بخشنامه AMFI همچنین گفت: توزیع کنندگان صندوق های سرمایه گذاری مشترک که از اصطلاحات مشاور / مشاور / مشاور مالی / مشاور سرمایه گذاری / مشاور ثروت / مدیر ثروت / مدیران دارایی و غیره استفاده می کنند باید نام ثبت شده خود را تغییر دهند.

این حرکت پس از آن صورت می گیرد که هیئت بورس و اوراق بهادار هند در اطلاعیه ای تصریح کرد که نام MFD (توزیع کننده صندوق سرمایه گذاری مشترک) باید منعکس کننده ثبت شده توسط نهاد باشد و به هیچ وجه نباید تصور کند که یک نقش را برای آن واحد انجام دهد ثبت نشده است بنابراین ، هر MFD ، در حالی که در توزیع اوراق بهادار کار می کند ، باید به وضوح مشخص کند که او به عنوان MFD عمل می کند.

طبق آیین نامه 3 (3) آیین نامه های SEBI (مشاوران سرمایه گذاری) ، 2013 که در 3 ژوئیه سال 2020 ابلاغ شد ، SEBI همچنین توضیح داده است که –

1. نام و عنوان MFD باید در یک اندازه قلم واضح و خوانا قرار گیرند. افشای یکسان باید در تمام اشکال ارتباطات یعنی وب سایت ، برنامه تلفن همراه ، مواد چاپی یا الکترونیکی ، کارت ویزیت ، تابلوی علائم و غیره دنبال شود.

2. جدول زمانی ایجاد یک درخواست برای تغییر نام در RoC از 15 اکتبر 2020 تا 31 اکتبر 2020 تمدید شده است. برای MFD هایی که به عنوان شرکت های مشارکتی اختصاصی و تاسیس شده اند ، همین جدول زمانی اعمال خواهد شد.

AMFI لیستی از اسامی تهیه کرده است که برای هدایت گسترده MFD مجاز و مجاز نیست. با این حال ، این دفتر گفت که این لیست ها فقط توصیفی هستند و جامع نیستند. اگر نام پیشنهادی هر MFD در لیست نامهای مجاز / غیر مجاز نباشد ، MFD مربوطه می تواند از طریق ایمیل با AMFI به [email protected] بنویسد.

AMFI از همه MFD ها خواسته است تا در انواع فرم های ارتباطی چاپ شده ، یک عنوان ، “توزیع کننده صندوق سرمایه گذاری مشترک ثبت شده در AMFI” را به همراه نام خود ، با یک قلم واضح و خوانا با حداقل اندازه قلم 12 ، نمایش دهند.