راجان آناندان می گوید ، استارت آپ های Healthtech ، Edutech و SaaS آماده رونق هستند

بنگالورو: فقط در مدت 18 ماه استارت آپ WhiteHat Jr موفق شد به 150 میلیون دلار درآمد برسد و یک شرکت هندی دیگر Byju’s این استارت آپ را با قیمت 300 میلیون دلار خریداری کرد که این یک معامله بزرگ است. راجان آناندان ، مدیر عامل سکویا سرمایه گفت: هند تنها کشوری است که همه چیز در آن اتفاق می افتد و در مقیاس وسیعی اتفاق می افتد.

آناندان در جلسه “Startup Reboot” در اجلاس فناوری بنگالورو صحبت کرد ، در مورد استارتاپ ها و سفر رشد آنها صحبت کرد و اینکه بسیاری از شرکت های هندی استارت آپ ها را خریداری می کنند. وی گفت: “Freshworks واقعاً یک شرکت افسانه ای است که خریدهای زیادی را انجام داده است.”

Freshworks راه حل های تعامل مشتری SaaS را ارائه می دهد که باعث می شود متخصصان پشتیبانی ، فروش و بازاریابی بتوانند به راحتی با مشتریان برای خدمات بهتر ارتباط برقرار کنند و برای حل مشکلات مشتری با اعضای تیم همکاری کنند. محصولات این شرکت شامل Freshdesk ، Freshservice ، Freshsales ، Freshcaller ، Freshteam ، Freshchat ، Freshmarketer و Freshrelease است.

شرکت Freshworks که در اکتبر 2010 تأسیس شد ، توسط Accel ، Tiger Global Management ، CapitalG و Sequoia Capital India پشتیبانی می شود. مجموعه مبتنی بر ابر این شرکت به طور گسترده ای توسط بیش از 150،000 کسب و کار در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

آناندان با تعامل با Ideaspring Capital MD و بنیانگذار Naganand Doraswamy گفت که Saas بسیار گسترده تر شده است.

دوراسوامی گفت ، “B2B حدود 5 سال پیش محبوب نبود. اما امروز کلاً یک بازی متفاوت است. ”

“بازارهای edutech و بهداشت دیجیتال هند تازه آغاز شده است و اقدامات زیادی به زودی انجام خواهد شد. مهارت های GTM هند (Go-to-Market) در حال بهتر شدن است ، اما هنوز یک راه طولانی را باید طی کنیم. فروش بسیار تغییر کرده و این به نفع ما بوده است. ”

همه گیری Covid-19 هر دو بخش healthtech و edutech را تغییر داده است. گزارشی از شبکه RedSeer و Omidyar India می گوید که پیش بینی می شود پیشنهادات آموزش آنلاین کلاسهای 1 تا 12 6.3 برابر تا سال 2022 افزایش یابد و یک بازار 1.7 میلیارد دلاری ایجاد کند. بازار پس از K12 قرار است 3.7 برابر رشد کند و 1.8 میلیارد دلار دست یابد.

در سال 2019 ، دانشجویان 39 میلیارد دلار هزینه خصوصی مربوط به آموزش و پرورش اختصاص داده اند. (این علاوه بر هزینه دولت در زمینه تحصیلات و زیرساخت های مدارس است.) از این مقدار ، گروه مورد نظر 12 میلیارد دلار بود – دومین تحصیلات بالاترین میزان هزینه شده توسط سطح درآمد ، پس از دانش آموزان از خانوارهای با درآمد متوسط ​​، گفت:

در حال حاضر ، حدود 580 میلیون هندی به اینترنت دسترسی دارند که از این تعداد 350 میلیون کاربر فعال هستند. پیش بینی می شود تا سال 2022 این رقم به نیم میلیارد افزایش یابد. مشهورترین ، برای کارآفرینان و سرمایه گذاران EdTech ، 150 میلیون دانش آموز K12 با دسترسی مداوم به اینترنت هستند.

آناندان همچنین بر لزوم استفاده از فناوری موجود برای مقیاس گذاری تأکید کرد. وی گفت: “فرصت های زیادی در استفاده از فن آوری موجود وجود دارد.”