ریک مهتا ، نامزد جمهوری خواهان آمریکایی-هندی در انتخابات مجلس سنا در نیوجرسی شکست خورد

ریک مهتا ، نامزد جمهوری خواهان آمریکایی-هندی ، نامزدی خود در انتخابات سنای نیوجرسی را به سناتور کنونی حزب دمکرات کوری بوکر از دست داد.

مهتا 37.9 درصد آرا را با 1071،726 آرا به دست آورد ، در حالی که بوکر در انتخابات 3 نوامبر 60.6 درصد آرا را با یک میلیون و 714 هزار و 375 رأی آورد.

در ماه جولای ، مهتا اولین هندی-آمریکایی شد که در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان برای کرسی سنا از ایالت نیوجرسی آمریکا پیروز شد. مهتا ، یکی از مقامات پیشین سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ، در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در جولای ، نزدیکترین رقیب خود ، هیرش سینگ ، که یک آمریکایی هندی-آمریکایی است را نیز با اختلاف حدود 13،743 رای شکست داده بود.

مهتا یک کارآفرین بیوتکنولوژی ، مبتکر ، متخصص سیاست مراقبت های بهداشتی و داروساز و وکالت مجاز است.

“او به عنوان یک مالک مشاغل کوچک و نسل اول آمریکایی ، مدافع سرسخت دفاع از حقوق اساسی ما ، مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و شهرهای پناهگاه ، یک سیستم بهداشتی درمانی با قیمت مناسب و قابل دسترسی است که برای نسل های بعدی ساخته شده است و اقتصاد نیوجرسی را برای اقتصاد ساخته است. در آینده ، “مشخصات او گفت.

این برای اولین بار بود که یک مسابقه سناتوری در نیوجرسی کاندیداهای نامزدی رنگ از هر دو حزب داشت. بوکر ، آمریکایی آفریقایی تبار ، با 89 درصد آرا در انتخابات مقدماتی دموکرات ها پیروز شد.

نیوجرسی ، که یکی از بالاترین تمرکزهای هندی-آمریکایی ها را دارد ، به عنوان یک سنگر حزب دموکرات در نظر گرفته می شود زیرا اکنون 48 سال است که این ایالت جمهوری خواهی را به عنوان سناتور انتخاب کرده است.

با سارا مک براید ، اولین سناتور تراجنسی ایالت ایالات متحده ملاقات کنید

در یک اولین

سارا مک براید ، مدافع برجسته آمریکایی برای حقوق LGBTQ ، پس از پیروزی در مسابقه دلاور ، به اولین و تنها سناتور ایالتی تغییر جنسیت در ایالات متحده تبدیل شده است.