زباله های غذایی: شرکت های نوپای هند به دنبال راه حل های پیشرفته برای زباله های عظیم غذایی هستند

شرکت های نوپا و سرمایه های خطر پذیر در حال ریزش در مکانی هستند که ممکن است مکانی بعید به نظر برسد: صنعت کشاورزی گسترده و منسوخ هند.

با بهره گیری از مقررات جدید بحث برانگیز ، کارآفرینان در حال فروش برنامه های کشاورزان برای اتصال آنها به خریداران بزرگ در سراسر کشور و استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای بهبود زنجیره های تأخیری هستند که یک چهارم تولید هند را به هدر می دهد.

مقادیر زیادی از غلات ، میوه ها و سبزیجات هند بین مزرعه و میز پوسیده می شود ، زیرا این کار به صورت دستی ، بارگیری و تخلیه مکرر ، مدیریت ضعیف موجودی ، عدم ذخیره کافی و جابجایی کند کالا است. به گفته کارشناسان ، این میزان هدر رفت از زنجیره های تأمین معیوب چهار تا پنج برابر بیشتر اقتصادهای بزرگ است.

دولت نخست وزیر نارندرا مودی تغییراتی را ایجاد کرد که آن را حوضه ای آبریز می نامد که “دلالان را حذف کرده و به کشاورزان اجازه می دهد محصولات خود را مستقیماً به خریداران بفروشند” ، و چشم انداز آنها را به ویژه در مناطق دور افتاده بهبود می بخشد.

تعمیرات اساسی ماه سپتامبر مودی ، که بالقوه بزرگترین اصلاحیه در اقتصاد گسترده کشاورزی هند است ، به کشاورزان اجازه می دهد نه تنها به بازارهای عمده فروشی تنظیم شده ، به م institutionsسسات و خرده فروشان بزرگی مانند Walmart بفروشند.

اما کشاورزان با اعتراضات آشفته ملی مقابله کردند و مودی وزیر کابینه خود را در ایالت پنجاب با سبد نان از دست داد به دلیل نگرانی از این که این مقررات قانونی ممکن است حداقل قیمت های تضمین شده برای دولت را برای محصول به خطر بیندازد.

بخش مزرعه تقریباً 15٪ از تولید اقتصاد 2.9 تریلیون دلاری هند را به خود اختصاص داده و تقریباً نیمی از 1.3 میلیارد نفر کارمند خود را به کار می گیرد.

کلاهبرداری های پیشرفته

تولیدکنندگان و خریداران به دنبال تجارت هستند که توسط تجهیزات پیشرفته و مورد حمایت سرمایه گذاران بزرگ به آنها کمک می کند.

حدود 85٪ از کشاورزان هند کمتر از 2 هکتار (5 هکتار) زمین دارند و فاقد امکانات فروش فراتر از بازارهای محلی هستند ، حتی اگر این به معنای چشم پوشی از قیمت های بهتر باشد.

کشاورز سیب زمینی راکش سینگ در اوتار پرادش گفت که مشتاق است که به ابزارهای رایانه ای کمک کند تا به تجارت خود در پرجمعیت ترین ایالت هند کمک کند.

وی به رویترز گفت: “قیمت های بی درنگ موجود در بسترهای معاملاتی الکترونیکی زنده و برنامه های تجاری آسان برای تلفن های همراه ، روند کشف قیمت و فروش کالاها را برای ما یک تجربه شفاف و بدون دردسر می کند.”

Singh مشتاقانه منتظر یک اپلیکیشن تجاری از Farmpal Technologies Pvt Ltd است ، یک شرکت کوچک مستقر در ایالت Maharashtra غربی ، هدف قرار دادن مناطق مرکزی با فناوری است که تولید کنندگان را به طور مستقیم با خرده فروشان متصل می کند ، نرم افزار آن شرایط بازار را پیش بینی می کند و موجودی ها را بر این اساس مدیریت می کند.

پونیت ستی ، بنیانگذار Farmpal ، گفت: “ما به عنوان یک شرکت دو ساله ، ماهیت تحول پذیر AI را مشاهده کرده ایم که به شدت زباله های غذایی را کاهش می دهد و به کشاورزان کمک می کند تا قیمت های بهتری دریافت کنند و خریداران با یک زنجیره تأمین قابل پیش بینی کیفیت بهتری دریافت می کنند.”

تلفن های همراه مقرون به صرفه و داده های بسیار ارزان قیمت ، الکترونیکی شدن کشاورزان را آسان تر می کند.

مارك كان ، شريك مديريت Omnivore Capital ، شركت سرمايه گذاري خطرناك كه بودجه شركت هاي فن آوري مزرعه را تأمين مي كند ، تخمين مي زند كه هر ساله يك ميليارد دلار به بخش كشاورزي هند سرازير شود و شركت هاي راه انداز سالانه 20 تا 30 درصد رشد كنند.

کان گفت: “قانون جدید تأثیر فوری خواهد داشت و در استارت آپ های agritech جهش ایجاد خواهد شد.”

سکویا سرمایه و تایگر گلوبال همچنین بودجه استارت آپ های agritech را تأمین کرده اند که هدف آنها اجرای کل زنجیره تأمین مواد غذایی است.

برخی از شرکت ها ابزارهای هوش مصنوعی را برای سنجش و انبارداری توسعه می دهند ، برخی دیگر سیستم عامل های الکترونیکی را برای اتصال کشاورزان با فروشگاه های مادر و پاپ و خرده فروشان بزرگ ارائه می دهند.

Setmp از Farmpal گفت ، رقمی سازی زنجیره تامین داده هایی را تولید می کند که بنگاه ها برای سنجش تقاضا ، اندازه محصول و ورود فصل جدید استفاده می کنند.

Nukul Upadhye ، یکی از بنیانگذاران Bijak ، یکی دیگر از شرکت های نوپا ، گفت: “ما یک مجموعه داده از خریداران خوب و قابل اعتماد از مکانهای دور ارائه می دهیم که به کشاورزان مایل به پرداخت حق بیمه برای محصول مورد نظر و کیفیت خود هستند. از این طریق ، ما به کشاورزان و خریداران آنها کمک کنید. ”

اما برخی از تولیدکنندگان ، مانند سینگ ، همچنان به بازارهای موجود اعتماد خواهند کرد که سطح حفاظتی را ارائه می دهند.

وی گفت: “من كنترل 100 درصدی بر كیفیت محصول خود كه همیشه در معرض هوای نامناسب باشد ، ندارم.” “من می دانم اگر شركت های agritech محصول من را مطابق با استانداردهای كیفیت سخت خود نپذیرند.”