سبی قوانین مربوط به نقل و انتقالات بین طرح های موجود در طرح های صندوق سرمایه گذاری مشترک را سخت تر می کند

هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) قوانین مربوط به نقل و انتقالات بین برنامه ای (IST) در طرح های صندوق های سرمایه گذاری را سخت تر کرده است. تنظیم کننده گفت که انتقال بین طرح برای مدیریت نقدینگی فقط باید پس از تلاش برای تمام شدن نقدینگی و سایر راه ها از جمله استفاده از پول نقد ، استقراض از بازار و فروش اوراق بهادار در بازار انجام شود.

انتقال بین برنامه ای به انتقال اوراق بهادار از یک طرح به طرح دیگر در همان خانه صندوق با قیمت بازار انجام می شود. این نهاد نظارتی در مورد سو as استفاده از وجوه متقابل در انتقال اوراق بهادار بی نقص از یک طرح به طرح دیگر ، باعث نگرانی در مورد این عمل شده است.

سبی روز پنجشنبه در بخشنامه ای گفت: “اگر هنوز یک کسری نقدینگی در سطح طرح وجود داشته باشد ، از بین اوراق بهادار باقیمانده ، IST های خارجی ترکیبی بهینه از کاغذ با دوام کم با بالاترین کیفیت باید اعمال شوند.”

تنظیم کننده گفت که استفاده از وام در بازار قبل از IST اختیاری است و مدیران صندوق ممکن است به صلاحدید خود در مورد وام گرفتن به نفع دارندگان واحد تصمیم بگیرند. در صورت عدم استفاده از گزینه استقراض در بازار یا فروش اوراق بهادار ، دلیل این امر باید با شواهد ثبت شود.

در یک سال گذشته در میان فشار نقدینگی در بازار اوراق قرضه ، خانه های صندوق به انتقال اوراق بدهی بی نقص از یک طرح مشهور به محصولات کمتر شناخته شده متهم شدند.

“این مسئولیت بیشتر را بر عهده مدیران پول قرار داده است. هر زمان چنین مقرراتی به نظر می رسد که دستان وی بسته است اما اطمینان از این است که او به نفع دارندگان واحد عمل می کند. ” داده های Sebi نشان می دهد ، در سال مالی 2020-201 (تا پایان ماه اوت) IST های 60،306 کروری انجام شده است. در ماه آوریل ، بیشترین تعداد IST به ارزش 21،815 کرور انجام شد.

تنظیم کننده در بخشنامه خود گفته است که اگر امنیت به دنبال IST کاهش یابد ، ظرف مدت چهار ماه ، مدیر صندوق طرح خرید باید توجیه دقیق خرید این اوراق را به متولیان ارائه دهد.

علاوه بر این ، اگر اخبار منفی یا شایعاتی در رسانه های جریان اصلی وجود دارد یا در مورد امنیت ، هشدار ایجاد می شود ، براساس ارزیابی داخلی ریسک اعتبار ، هیچ IST مربوط به یک اوراق بهادار مجاز نیست.

سبی گفت IST ها فقط باید برای تعادل دوباره در نقض محدودیت نظارتی مجاز باشند. IST را می توان در هر جایی انجام داد که متعادل کننده مدت ، صادر کننده ، بخش و گروه در هر دو طرح انتقال دهنده و انتقال گیرنده مورد نیاز باشد. دلایل مختلفی را نمی توان برای طرح های انتقال دهنده و انتقال گیرنده ذکر کرد ، مگر اینکه در مورد طرح های انتقال دهنده ، یک طرح خطر اعتباری باشد.

“به منظور محافظت در برابر سو mis استفاده احتمالی از IST در طرح ریسک اعتباری ، متولیان امر باید اطمینان حاصل کنند که مکانیزمی برای تأثیر منفی بر انگیزه های عملکرد مدیران صندوق ، مدیران ارشد سرمایه گذاری (CIO) و غیره درگیر در IST در اعتبار تأثیرگذار است. طرح ریسک ، در صورتی که امنیت پس از IST در طی یک سال به درجه پیش فرض برسد ، “Sebi گفت. افزودن اینكه قوانین جدید از ژانویه سال 1201 لازم الاجرا خواهد شد.

سبی گفت برای طرح های بسته شده ، خرید IST ظرف سه روز کاری پس از تخصیص براساس صندوق جدید (NFO) مجاز خواهد بود و پس از آن ، هیچ IST مجاز به ورود به سیستم های بسته نشده نیست.