سهام Midcap و smallcap برای خرید: صندوق سرمایه گذاری مشترک SBI میزان قرار گرفتن در معرض سهام تراشه های آبی را کاهش می دهد ، کلاه های کوچک و متوسط ​​را اضافه می کند

به نظر می رسد زمان آن رسیده است که تمرکز فراتر از کلاه های بزرگ و صفر کردن در بازار گسترده تر در خیابان دالال باشد. یا این همان چیزی است که آخرین داده های خرید و فروش صندوق سرمایه گذاری مشترک SBI – بزرگترین شرکت مدیریت دارایی کشور – نشان می دهد.

در ماه اکتبر ، خانه صندوق دارایی خود را در حداقل 40 شرکت نیفتی کاهش داد ، زیرا ارزیابی آنها در میان افزایش سهام سهام از پایین ماه مارس گران شد. به نوبه خود ، آنها سهام را در چندین سهام میان رده و کوچک از کل بخش ها به دست آوردند.

نیفتی 50 سهم از پایین ترین میزان 52 هفته ای خود در 7،511 که در 24 مارس ثبت شد ، تا 30 اکتبر 55 درصد به 11،642 دست یافت. این شاخص در روز چهارشنبه 18 نوامبر در 12،938 بسته شد.

این رالی نسبت قیمت نیفتی به درآمد (P / E) را از 17 نوامبر از میانگین 10 ساله 22.55 برابر به 34.94 برابر رسانده است.

اطلاعات موجود با صندوق سرمایه گذاری مشترک ACE نشان داد که صندوق سرمایه گذاری مشترک SBI در معرض سهام تراشه های آبی مانند Bharat Heavy Electricals ، IndianOil ، ITC ، ICICI Bank ، SBI ، HDFC Bank ، Infosys ، Adani Ports ، Axis Bank ، ONGC ، NTPC ، L&T قرار دارد. ، هندالکو و RIL ، در میان دیگران ، ماه گذشته. ماه گذشته بیش از 28 سهم سهام این شرکت ها فروخت.

از طرف دیگر ، خانه صندوق دارایی های خود را در میان کلاهک ها و کلاه های کوچک مانند NHPC ، City Union Bank ، SJVN ، Kalpataru Power ، Engineers India ، GE T&D India ، ABB ، DLF ، Star Cement ، Avenue Supermarts ، Phoenix Mills ، Narayana Hrudayalaya افزایش داد. ، CAMS و بانک CSB. در طول ماه بیش از 2.80 سهم سهام این شرکت ها اضافه شد.

“تقویت كننده مالی برای شروع دوره اقتصادی و درآمدزایی كه مدتهاست معوقه دارد در هند ضروری است. یک تغییر انعکاسی قاطع در سیاست جهانی می تواند یک عقب گرد باشد. املاک و مستغلات ، که به دلیل تأثیر چند برابری تأثیر مهمی در اقتصاد دارند ، علائم اولیه بهبودی را نشان می دهند ، که دلگرم کننده است. »

وی گفت: “ما از سهام خود هیجان زده هستیم ، زیرا معتقدیم كه چرخه بعدی درآمد ، با وجود خطرات كوتاه مدت ، بسیار نزدیك خواهد بود.”

از نظر بخشی ، خانه صندوق تا 2.50 لک سهام از Aurobindo Pharma ، آزمایشگاه های Divi ، Lupine و Cipla از فضای داروخانه کم کرد. از طرف دیگر ، بیش از 22،000 سهام Dabur و Marico از بخش FMCG را از دست داد.

“با رشد گسترده تر شدن پایه ، این قطب بندی باید معکوس شود. از لنزهای دیگر نگاه می شود ، این به معنای معکوس شدن قطب بندی در برابر ارزش در برابر رشد ، کلاه کوچک در مقابل کلاه بزرگ ، چرخه دوره در مقابل دفاع و مهمتر از همه بازارهای نوظهور در مقابل بازارهای توسعه یافته است. برای هند ، بازتاب جهانی می تواند مایه کیک باشد. ”

این صندوق همچنین 5،000 تا 20،000 سهام اضافی در Adani Green ، Adani Transmission ، Berger Paints ، ICICI Lombard ، Pidilite ، HDFC AMC ، بانک ملی پنجاب ، V-Mart Retail ، Hindustan Zinc ، Havells India ، شرکت بیمه عمومی هند ، اوراکل خریداری کرد. خدمات مالی ، محصولات مصرفی Godrej و IGL ، در میان دیگر ، در ماه اکتبر.

خریدهای تازه آن در طول ماه شامل تایرهای Apollo ، Coforge ، Firstsource Solutions ، Matrimony ، Mazagon ، Mphasis بود ، در حالی که به طور کامل از Equitas Holdings و Oil India خارج شد.

به طور کلی ، خانه صندوق در ماه گذشته حداقل 84 سهام را تحت تأثیر قرار داد ، اما 95 سهام دیگر سبک شدند. برخی از این خرید یا فروش ممکن است برای صندوق های شاخص منفعلانه مدیریت شده SBI MF انجام شده باشد.

کارگزاری جهانی مورگان استنلی همچنین معتقد است که کلاه های کوچک و میان رده ها می توانند در سال 2021 همتایان بزرگ خود را شکست دهند. “تمرکز محدودیت بازار و سود ممکن است با بازگشت چرخه رشد به اوج خود رسیده باشد. بازده اوراق بهادار بیشتر به دنبال نیروهای کلان از بالا به پایین است. بنابراین ، موقعیت های بخش را محدود نگه دارید ، “کارگزاری جهانی گفت.