شاعر هندی الاصل ، بانو کاپیل در لیست کوتاه جایزه TS Eliot در انگلیس قرار گرفت

لندن: بانو کاپیل ، شاعر نویسنده و شاعر هندی ، در میان 10 هنرمند منتخب امسال جایزه TS Eliot قرار دارد که به نام شاعر مشهور قرن 20 امریکایی-انگلیسی نامگذاری شده است.

کاپیل ، که در انگلیس متولد شد و در لندن بزرگ شد ، با “چگونه یک قلب را بشوییم” که رابطه بین یک مهمان مهاجر و یک میزبان شهروند را بررسی می کند ، برش را ایجاد کرد.

این نویسنده که بین انگلیس و آمریکا زندگی می کند ، جایی که 21 سال در دانشگاه ناروپا در بولدر ، کلرادو اقامت داشت ، شش کتاب شعر / نثر به اعتبار خود دارد ، از جمله “بازجویی عمودی از غریبه ها” ، “اسکیزوفرن” و “ممنوعیت” fa بانلیو ‘.

در اوایل سال جاری ، وی به رسمیت شناختن دستاوردهای ادبی خود ، در رشته شعر برنده جایزه آرزو آمریکایی ، جایزه ویندهام-کمپبل شد.

“تأثیر دریافت جایزه ویندهام-كمبل در طی یك بیماری همه گیر جهانی برای خودم و خانواده ام تغییر كننده و حمایت كننده زندگی است. امیدوارم بتوانم از هر نوع تسكین یا خیر ناشی از کسب چنین افتخاری برای خدمت استفاده كنم. ، در حال انجام است ، به کسانی که در موقعیت های آسیب پذیرتر از وضعیت من هستند ، “گفت.

“چگونه قلب را بشویم” اولین مجموعه کامل وی است که در انگلیس منتشر شده و از اجرایی در سال گذشته در لندن گرفته شده است. به دلیل استفاده از شعر به عنوان شیوه استیضاح ، ستایش شده است.

ناشر ناشر لیورپول انتشارات دانشگاه ، با اشاره به کار در لیست نامزد جایزه TS الیوت ، اظهار داشت: “در زمان افزایش خصومت علیه مهاجران ، کاپیل نشان می دهد که چگونه بقا با صمیمیتی ویرانگر مهمان را به میزبان خود تنظیم می کند.”

این جایزه که به عنوان ارزشمندترین جایزه در شعر انگلیس توصیف می شود و تنها جایزه اصلی شعر است که فقط توسط شاعران برجسته قضاوت می شود ، با یک برنده 25000 GBP همراه است. به شاعران منتخب انتخاب شده هر کدام 1500 GBP چک داده می شود.

هیئت داوران سال 2020 ، که شامل مونا عرشی ، شاعر هندی انگلیسی است ، گفت که آنها در جستجوی بهترین مجموعه شعر جدید هستند که به زبان انگلیسی نوشته شده و امسال منتشر شده است.

لاوینیا گرین لاو ، شاعر ، رئیس هیئت داوران گفت: “همكاران من ، مونا عرشی ، اندرو مك میلان و من كتابهایی را می خوانیم كه در جهان دیگری نوشته شده است ، آنچه پیش از COVID-19 بود.”

وی گفت: “فوریت و نشاط ده کتاب موجود در این لیست کوتاه توجه ما را به خود جلب کرد. ما ناآرام ، اسیر و مجبور بودیم. شعر مقاوم ترین ، قدرتمندترین ، ظرفیت پذیرترین و جهانی ترین هنری است که داریم”

این هیئت 153 مقاله را برای نهایی کردن لیست کوتاه خود از 10 مورد غربال کرد ، که شامل ناتالی دیاز برای “شعر عشق پسااستعماری” است. ساشا داگدیل برای ‘تغییر شکل’ الا فریرز برای ‘درخشش عزیزم’ ؛ ویل هریس برای فیلم “RENDANG” ؛ وین هالووی اسمیت برای “Love minus Love” ؛ دیزی لافارج برای ‘زندگی بدون هوا’ ؛ گلین ماکسول برای فیلم “How the hell are you”؛ شین مک کری برای “بعضی اوقات هرگز رنج نمی بردم” ؛ و JO Morgan برای “The Martian’s Regress”.

این جایزه در سال 1993 به مناسبت چهلمین سالگرد تولد انجمن کتاب شعر و بزرگداشت شاعر بنیانگذار آن ، تی اس الیوت افتتاح شد. این سالانه به نویسنده بهترین مجموعه شعر جدید ، که در انگلیس و ایرلند منتشر می شود ، اهدا می شود.

انتظار می رود برنده جایزه امسال ، که توسط بنیاد TS Eliot اداره می شود ، در ژانویه 2021 رونمایی شود.