شاعر هندی الاصل ، بانو کاپیل در لیست کوتاه جایزه TS Eliot در انگلیس قرار گرفت

لندن: بانو کاپیل ، شاعر نویسنده و شاعر هندی ، در میان 10 هنرمند منتخب امسال جایزه TS Eliot قرار دارد که به نام شاعر مشهور قرن 20 امریکایی-انگلیسی نامگذاری شده است.

کاپیل ، که در انگلیس متولد شد و در لندن بزرگ شد ، با “چگونه یک قلب را بشوییم” که رابطه بین یک مهمان مهاجر و یک میزبان شهروند را بررسی می کند ، برش را ایجاد کرد.

این نویسنده که بین انگلیس و آمریکا زندگی می کند ، جایی که 21 سال در دانشگاه ناروپا در بولدر ، کلرادو اقامت داشت ، شش کتاب شعر / نثر به اعتبار خود دارد ، از جمله “بازجویی عمودی از غریبه ها” ، “اسکیزوفرن” و “ممنوعیت” fa بانلیو ‘.

در اوایل سال جاری ، وی به رسمیت شناختن دستاوردهای ادبی خود ، در رشته شعر برنده جایزه آرزو آمریکایی ، جایزه ویندهام-کمپبل شد.

“تأثیر دریافت جایزه ویندهام-كمبل در طی یك بیماری همه گیر جهانی برای خودم و خانواده ام تغییر كننده و حمایت كننده زندگی است. امیدوارم بتوانم از هر نوع تسكین یا خیر ناشی از کسب چنین افتخاری برای خدمت استفاده كنم. ، در حال انجام است ، به کسانی که در موقعیت های آسیب پذیرتر از وضعیت من هستند ، “گفت.

“چگونه قلب را بشویم” اولین مجموعه کامل وی است که در انگلیس منتشر شده و از اجرایی در سال گذشته در لندن گرفته شده است. به دلیل استفاده از شعر به عنوان شیوه استیضاح ، ستایش شده است.

ناشر ناشر لیورپول انتشارات دانشگاه ، با اشاره به کار در لیست نامزد جایزه TS الیوت ، اظهار داشت: “در زمان افزایش خصومت علیه مهاجران ، کاپیل نشان می دهد که چگونه بقا با صمیمیتی ویرانگر مهمان را به میزبان خود تنظیم می کند.”

مقاله پیشنهاد شده  Bonatra: استارتاپ سلامت Bonatra MyAva را خریداری کرد

این جایزه که به عنوان ارزشمندترین جایزه در شعر انگلیس توصیف می شود و تنها جایزه اصلی شعر است که فقط توسط شاعران برجسته قضاوت می شود ، با یک برنده 25000 GBP همراه است. به شاعران منتخب انتخاب شده هر کدام 1500 GBP چک داده می شود.

هیئت داوران سال 2020 ، که شامل مونا عرشی ، شاعر هندی انگلیسی است ، گفت که آنها در جستجوی بهترین مجموعه شعر جدید هستند که به زبان انگلیسی نوشته شده و امسال منتشر شده است.

لاوینیا گرین لاو ، شاعر ، رئیس هیئت داوران گفت: “همكاران من ، مونا عرشی ، اندرو مك میلان و من كتابهایی را می خوانیم كه در جهان دیگری نوشته شده است ، آنچه پیش از COVID-19 بود.”

وی گفت: “فوریت و نشاط ده کتاب موجود در این لیست کوتاه توجه ما را به خود جلب کرد. ما ناآرام ، اسیر و مجبور بودیم. شعر مقاوم ترین ، قدرتمندترین ، ظرفیت پذیرترین و جهانی ترین هنری است که داریم”

این هیئت 153 مقاله را برای نهایی کردن لیست کوتاه خود از 10 مورد غربال کرد ، که شامل ناتالی دیاز برای “شعر عشق پسااستعماری” است. ساشا داگدیل برای ‘تغییر شکل’ الا فریرز برای ‘درخشش عزیزم’ ؛ ویل هریس برای فیلم “RENDANG” ؛ وین هالووی اسمیت برای “Love minus Love” ؛ دیزی لافارج برای ‘زندگی بدون هوا’ ؛ گلین ماکسول برای فیلم “How the hell are you”؛ شین مک کری برای “بعضی اوقات هرگز رنج نمی بردم” ؛ و JO Morgan برای “The Martian’s Regress”.

این جایزه در سال 1993 به مناسبت چهلمین سالگرد تولد انجمن کتاب شعر و بزرگداشت شاعر بنیانگذار آن ، تی اس الیوت افتتاح شد. این سالانه به نویسنده بهترین مجموعه شعر جدید ، که در انگلیس و ایرلند منتشر می شود ، اهدا می شود.

مقاله پیشنهاد شده  صندوق سرمایه گذاری مشترک invesco: صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری سرمایه گذاری سرمایه گذاری سرمایه گذاری اینفوسکو در هند 20 متمرکز شد بیش از 602 کرور

انتظار می رود برنده جایزه امسال ، که توسط بنیاد TS Eliot اداره می شود ، در ژانویه 2021 رونمایی شود.