قانون گذاران آمریکایی از دیوالی جشن گرفته و به جامعه هندی-آمریکایی تبریک می گویند

واشنگتن: ده ها نماینده منتخب در ایالات متحده به مناسبت دیوالی به استقبال آمریکایی های هندوستان رفتند و بسیاری از آنها در جشن جشنواره چراغ ها به رأی دهندگان خود پیوستند.

گاوین نیوزوم ، فرماندار کالیفرنیا ، خانه بزرگترین جمعیت هندی-آمریکایی در ایالات متحده ، توییت کرد که نور همیشه بر تاریکی غلبه خواهد کرد. “امروز ، ما قدرت امید را بر ناامیدی جشن می گیریم. دیوالی بر همه کسانی که جشن می گیرند مبارک است!” او گفت.

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک گفت: “دیوالی بر همه کسانی که جشن می گیرند مبارک باشد. گرچه جشن امسال متفاوت خواهد بود ، امیدوارم این تعطیلات برای شما نور ، شادی و آرامش به ارمغان بیاورد.”

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس ، در توئیتر خود نوشت: “دیوالی مبارک برای همه کسانی که جشنواره چراغ ها را در سراسر جهان و در ایالت بزرگ تگزاس جشن می گیرند.”

سناتور دلاور ، کریس کونز ، که می تواند به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شود ، گفت: “آرزوی یک دیوالی مبارک برای همه کسانی که مشاهده می کنند! در این جشنواره از نور ، شما و خانواده هایتان با درخشش شادی و سعادت که در طول سال ادامه دارد ، مبارک باشید.” ایالت تحت دولت بایدن.

“آرزوی یک دیوالی مبارک برای همه کسانی که جشنواره چراغها را در نیویورک ، سراسر آمریکا و سراسر جهان جشن می گیرند و سال مبارک برای همه کسانی که در سال جدید زنگ می زنند!” گفت: چاک شومر ، رهبر اقلیت سنا.

کمیته روابط خارجی سنا نیز سلام و احوالپرسی دیوالی خود را ارسال کرد. جیم ریش ، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت: “برای همه کسانی که این هفته دیوالی را جشن می گیرند ، برای شما و خانواده تان جشنواره شاد و پر برکت آرزو می کنم! Diwali2020.”

“با پیوستن به میلیون ها نفر در نیوجرسی و سراسر جهان امروز چراغ های روشنایی را جشن می گیریم در حالی که # Diwali را جشن می گیریم. این شعله های آتش تاریکی را روشن می کند و نماد پیگیری مشترک ما برای نور ، دانش و خوبی است. با ارسال صمیمانه ترین آرزوهایم برای یک تعطیلات امن و شاد ،” سناتور باب منندز ، عضو رتبه بندی کمیته روابط خارجی سنا.

“آرزوی یک دیوالی مبارک برای همه کسانی که امروز جشنواره چراغ ها را در پنسیلوانیا و سراسر جهان جشن می گیرند. همانطور که لحظه ای را به جشن نور و شادی در جوامع خود اختصاص می دهیم ، ممکن است ما همچنان به دنیایی عادلانه و صلح آمیز روشن کنیم ، “سناتور باب کیسی گفت.

سناتور تامی داکورث گفت: “دیوالی بر همه کسانی که امروز جشنواره چراغ ها را جشن می گیرند مبارک است! آرزوی تعطیلات شاد و مرفه را برای شما داریم.”

سناتور تد کروز سلام و احوالپرسی دیوالی خود را برای هندی ها و همه دوستان هندی-آمریکایی در تگزاس ارسال کرد.

سناتور جف مرکلی گفت: “دیوالی بر همه کسانی که در اورگن و سراسر جهان جشن می گیرند مبارک! با آرزوی نور و شادی برای همه شما.”

سلام و احوالپرسی جشن از طرف سناتورهای دیوید پردو ، کاترین کورتز ماستو ، مگی حسن ، دبی استابنو ، جکی روزن ، کلی لوفر و تیم اسکات و غیره ارسال شد.

جیم مک گاورن نماینده کنگره گفت دیپاوالی یک یادآوری قدرتمند است که همیشه نور ، عشق ، حقیقت و مهرورزی غالب خواهد بود.

“و اینکه هر یک از ما باید با اختصاص زندگی خود به خدمت به دیگران و اعتلای افراد اطراف خود ، به سهم خود برای رسیدن به آن پیروزی عمل کنیم. دیوالی ، ماساچوست مبارک!” او گفت.

نماینده مجلس ، الیوت انگل ، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا نیز سلام و احوالپرسی کرد.

اندی لوین نماینده مجلس ، جشن های دیوالی خود را در دوران دانشجویی در سارنات به خاطر آورد.

“هرگز جشن دیوالی را که هنگام زندگی در سارنات در ایالت اوتر پرادش هند به عنوان دانشجوی دانشگاه از آن لذت می بردم فراموش نخواهم کرد. هرکسی که توانایی خرید و خرید لباس جدید را دارد و برای بازدید از آنجا میتای (شیرینی های خوشمزه) را به اشتراک می گذارد ، دیوالی مبارک! ” او گفت.

ایلان عمر ، نماینده مجلس در توئیتر ، نوشت: “دیوالی بر همه کسانی که جشن می گیرند مبارک باشد! این بار یادآوری شود که نور همیشه بر تاریکی پیروز می شود.”

“دیوالی بر همه مبارک! انشالله در جنگ خیر بر شر ، نور بر تاریکی ، دانش بر نادانی پیروز شویم. این سال جدید الهه لاکشمی بر تو باد برکت. امیدوارم امشب چراغهای دیا را در تپه ریچموند روشن کنم ،” گفت جنیفر راجکومار ، رئیس مجلس منتخب ایالت نیویورک.

“نورما تورس” نماینده کنگره گفت: “با آرزوی یک # دیوالی شاد برای همه جشن جشنواره چراغ ها امروز. ما در جشن گرفتن امید دوباره به آینده و پیروزی نور بر تاریکی با شما همراه هستیم.”

باربارا لی ، نماینده مجلس در سلام و احوالپرسی خود ، برای همه کسانی که در خلیج شرقی و سراسر جهان جشن می گیرند ، اوقات خوشی ، آرام و با برکت را آرزو کرد.

از جمله دیگر نمایندگان کنگره ، که سلام و احوالپرسی خود را به دیوالی ارسال کردند ، لوری تراهان ، ماتی گی اسکیون و ریک لارسن بودند.

بیل دو بلازیو ، شهردار شهر نیویورک با ارسال سلام و احوالپرسی خود از دیوالی ، از نیویورک ها خواست تا اطمینان حاصل کنند که جشن نورها را با خیال راحت برگزار می کنند.

سیلوستر ترنر ، شهردار هوستون ، سلام دیوالی برجسته هندی آمریکایی ها را از هوستون بازتوییت کرد.

“دیوالی مبارک برای همه آنجلنوس که جشنواره چراغها را جشن می گیرند. گرچه امسال نمی توانیم شخصاً جمع شویم ، اما امیدوارم راهی پیدا کنید تا با خیال راحت تغییر فصول را مشخص کنید. در این اوقات سخت ، عشق و عشق را می دانیم ما را به سمت آینده ای بهتر و روشن راهنمایی کنید. ”

رونا مک دانیل ، رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان در بیانیه ای برای دوستان هندو ، جین و سیک در سراسر کشور و خارج از کشور آرزوی یک دیوالی مبارک و جشنواره ای شاد از نور را آرزو کرد.

“دیوالی پیروزی نور بر تاریکی و دانش بر نادانی را جشن می گیرد. ما در آغوش همه این تعطیلات شرکت می کنیم: آموزش ، دلسوزی و انعطاف پذیری روح و روان انسان. با همدیگر احترام به سنت های جوامع مختلف خود را که کشور ما را تقویت می کنند ، جشن می گیریم.” او گفت.