لایحه محافظت از داده ها: آیا قیمت گذاری افزایش بر اساس جنسیت تعیین می شود؟ صفحه اول در مورد لایحه محافظت از داده ها به Ola ، Uber

دهلی نو: هیئت پارلمانی روز پنجشنبه تلاش کرد تا از مدیران جمع کننده های تاکسی اوبر و اولا مطلع شود که آیا آنها با ناوگان خود به شرکت های حمل و نقل تبدیل شده اند یا خیر و آیا قیمت گذاری با توجه به جنس ، زمان و باتری باقی مانده در تلفن همراه مسافر تعیین می شود.

اعضای کمیته مشترک پارلمان در مورد لایحه حفاظت از داده ها ، 2019 ، از مدیران هر دو شرکت در مورد انصاف الگوریتم ها ، سرمایه گذاری چینی و جریان داده ها س questionال کردند ، رئیس هیئت مدیره Meenakshi Lekhi به PTI گفت.

وی گفت: “اعضا به طور خاص در مورد قیمت گذاری افزایش قیمت و اینکه آیا از نظر جنسیت ، مکان ، زمان و باتری باقیمانده در تلفن همراه تعیین می شود یا نه و آیا محدودیتی در افزایش قیمت وجود دارد ،” گفت: جمع کننده ها

همچنین از شرکت ها در مورد داشتن اتومبیل شخصی خود توسط رانندگان با حقوق ثابت پرسیده شد. لخی گفت ، هر دو تصدیق کردند که علاوه بر اینکه جمع کننده کابین هستند ، ماشین های مخصوص به خود را نیز دارند.

وی گفت: “همچنین جزئیات این موضوع جستجو شده است كه آیا هرگونه ترجیحی برای خودروهای شخصی آنها از سوی شركت ها در نظر گرفته شده است زیرا آنها با سواری بیشتر با این خودروها درآمد بیشتری کسب خواهند كرد ، و مگر نه این است كه هر دو بازیکن به جای آن به یك شركت حمل و نقل تبدیل شده اند. از تجمع کابین بودن؟ ”

به گفته منابع ، در این نشست ، اوبر اعلام کرد که آنها حدود 4000 اتومبیل دارند. مدیران آن به هیئت مدیره اطلاع دادند که ماشین ها تا پایان سال جاری به رانندگان تحویل داده می شوند و اوبر تنها یک جمع کننده کابین خواهد بود.

نمایندگان گوگل ، فیس بوک ، توییتر ، آمازون و پایتم قبلاً از هیئت مدیره استعفا داده اند. در حالی که به افراد اولا ، اوبر و ایرتل گفته شده است که در هیئت حاضر شوند.

لایحه محافظت از اطلاعات شخصی در 11 دسامبر سال گذشته توسط راوی شانكار پراساد ، وزیر اتحادیه الکترونیك و فناوری اطلاعات ، در لوك سبها ارائه شد. این لایحه به دنبال ایجاد حفاظت از داده های شخصی افراد و همچنین ایجاد یک مرجع حفاظت از داده برای همان افراد است.

قانون پیشنهادی منع ذخیره سازی و پردازش داده های شخصی توسط اشخاص بدون رضایت صریح یک شخص را دنبال می کند. این لایحه بعداً به کمیته مشترک انتخاب پارلمان ارجاع شد.