مدیر اجرایی هند الاصل ، دیپش ج شاه برای ریاست در بزرگراه های انگلیس

یک مدیر هندی الاصل که در شرکتهای پیشرو در بخش دولتی و خصوصی در انگلیس کار کرده است به عنوان رئیس جدید بزرگراههای انگلیس انتخاب شده است ، شرکت دولتی انگلیس متهم به کار ، نگهداری و بهبود بزرگراههای انگلیس و زیرساختهای اصلی جاده ای. وزارت حمل و نقل انگلستان هنگام تأیید انتصاب جدید در روز سه شنبه ، گفت که دیپش J شاه پس از یک فرآیند رقابتی برای هدایت برنامه های بلند پروازانه دولت در زمینه سطح بندی زیرساخت های جاده ای در سراسر کشور انتخاب شد.

شاه گفت: “من افتخار می كنم كه به ریاست بزرگراههای انگلیس دعوت شوم ، كه نقشی اساسی در اتصال جوامع در سراسر انگلیس دارد.” وی گفت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با همكاران برای ارائه برنامه بسیار مهم بهبود و گسترش شبكه جاده ای در حمایت از برنامه سطح بندی دولت هستم.”

شاه از اول سپتامبر نقش جدید خود را به عهده خواهد گرفت و مسئولیت تحویل استراتژی دوم پنج ساله سرمایه گذاری جاده ای دولت انگلیس را بر عهده خواهد داشت. بزرگراه انگلیس گفت ، استراتژی 27 میلیارد پوندی ، معروف به RIS2 ، در آوریل سال 2020 آغاز شده و باعث بهبود بیشتر ایمنی ، قابلیت اطمینان و اتصال شبکه راهبردی راهبردی انگلیس می شود.

طبق این گزارش ، شاه “تجربه گسترده ای” را از هر دو بخش دولتی و خصوصی به ارمغان آورده است ، و ریاست چندین سازمان از جمله یک شرکت برق ذکر شده ، انجمن مسکن و انجمن صنعت اروپا برای خورشیدی را بر عهده داشته است. وی همچنین در هیئت مدیره های تیمز آب ، بابکاک اینترنشنال و Crown Estate و همچنین در هیئت مدیره در بخشهای زیرساخت ، خدمات مالی و انرژی خدمت کرده است. شاه پیش از این مدیرعامل سازمان انرژی اتمی انگلیس بود ، پیش از این چندین سمت ارشد در BP داشت.

وزیر راه های انگلستان ، بارونس شارلوت وره گفت: “این دولت مصمم است که راه خود را برای خروج از COVID-19 ایجاد کند ، زیرساخت ها ، مشاغل و مهارت های مورد نیاز برای حمایت از اقتصاد ما را فراهم کند.” وی گفت: “من خوشحالم که دیپش شاه در این برهه حساس تیم بزرگراههای انگلیس را هدایت می کند و پروژه های بزرگی را ارائه می دهد که واقعاً باعث ایجاد تغییر در جوامع سراسر کشور می شود.”

شاه مسئولیت خود را از کالین متیوز ، که از سال 2014 سازمان را از طریق دوره ای تحت عنوان “تغییر قابل توجه” رهبری می کرد ، از تأسیس اولیه آن به عنوان یک شرکت دولتی تا تحویل برنامه RIS1 و برنامه های بعدی برای RIS2 ، رهبری می کند.