همتای هندی الاصل لرد Meghnad Desai به دلیل حوادث نژادپرستی از حزب کارگر استعفا داد

لندن: اقتصاددان ، نویسنده و همتای ارشد هندی ، لرد Meghnad Desai به دلیل عدم موفقیت در مبارزه با نژادپرستی ضد یهود در صفوف خود ، از عضویت حزب کارگر مخالف انگلیس استعفا داد.

همسن 80 ساله گفت که او فقط از طرفداران حزب کارگر بوده است اما پس از 49 سال پس از اعاده مجدد جرمی کوربین ، رهبر سابق حزب پس از تنها 19 روز تعلیق ، علیرغم یافته های “اقدامات غیرقانونی” ناظر حقوق بشر کشور.

لرد دسایی گفت: “این یک تصمیم بسیار عجیب بود که اجازه داد بدون هیچ گونه عذرخواهی به او برگردد. وی برای چند ماه از تازیانه حزب در مجلس عوام امتناع ورزیده است ، اما این یک پاسخ بسیار لنگان به یک بحران بسیار بزرگ است.”

وی گفت: “من از اینکه این نوع نژادپرستی به حزب تزریق شده بسیار ناخوشایند و کمی شرمنده هستم. نمایندگان یهودی آشکارا مورد سو ab استفاده قرار گرفتند و اعضای زن نیز ترول کردند. این نژادپرستی است و بیرون است.”

حزب کارگر با شکست فاجعه بار انتخاباتی خود در انتخابات دسامبر 2019 نیز با بحران مرتبط ، درگیر ادعاهای ضد یهودستیزی شده است.

سر كیر استارمر امسال به عنوان رهبر حزب جدید با قول خلاص كردن از حزب آفت را به دست گرفت و ماه گذشته گام تعلیق كوربن را برداشته بود زیرا به نظر می رسید یافته های بسیار مهم کمیسیون برابری و حقوق بشر (EHRC) را نادیده بگیرد ) این ناظر دریافته بود که حزب کارگر در عدم رسیدگی به شکایات ضد یهودستیزی ، یا ضد یهود ، قانون را نقض کرده و از طرف رهبری آن زمان “شکست های جدی” وجود داشته است.

دسایی گفت: “من نمی دانم كه در آینده قابل پیش بینی اوضاع واقعاً در حال تغییر است و در نهایت باید با وجدانم زندگی كنم. من نمی توانم در یك مهمانی ضد یهودی ادامه دهم” ، حتی اگر او تأكید كرد كه قصد پیوستن به هیچ كسی را ندارد حزب سیاسی دیگر

وی نامه استعفا را برای رهبر حزب کارگر در مجلس لردها ، بارونس آنجلا اسمیت ارسال کرده است و علیرغم درخواست های فراوان برای تجدیدنظر در مورد وی ، او در حال حاضر به عنوان یک همکار مستقل در حالی که درخواست او برای عضویت در Crossbench است گروهی از مجلس عالی مجلس انگلستان در حال انجام است.