هندی-آمریکایی به جرم قاچاق انسان 188 ماه حبس دارد

واشنگتن: وزارت دادگستری آمریكا گفت: یك آمریكایی-هندی تبار از كالیفرنیا به علت نقض كار اجباری به 188 ماه زندان محكوم شده و به پرداخت 15657 دلار آمریکا برای جبران خسارت به سه قربانی پرداخته شده است. پنجشنبه.

Satish Kartan 46 ساله و همسرش Sharmistha Barai (40) به اتهام توطئه برای بدست آوردن کار اجباری و دو مورد بدست آوردن کار اجباری توسط هیئت منصفه عالی فدرال در 14 مارس 2019 پس از یک دادگاه 11 روزه ، مقصر شناخته شدند.

بارایی همچنین به اتهام نقض کار اجباری در تاریخ 2 اکتبر به مدت مشابه 15 سال و هشت ماه زندان محکوم شد.

طبق اسناد و شواهد دادگاه ارائه شده در دادگاه ، بین فوریه 2014 تا اکتبر 2016 ، این زوج کارگران خارج از کشور را برای انجام کار خانگی در خانه خود در استاکتون استخدام کردند.

آنها در آگهی های تبلیغاتی در جستجوی کارگران در اینترنت و روزنامه های مستقر در هند ، ادعاهای نادرستی راجع به دستمزد و شرایط استخدام داشتند. هنگامی که کارگران به محل اقامت متهمان استاکتون رسیدند ، کارتان و بارای آنها را مجبور کردند که با استراحت و تغذیه محدود تا 18 ساعت در روز کار کنند. تعداد کمی از آنها به ازای هر مزدی پرداخت می شدند.

به عنوان بخشی از توطئه ، این زوج کارگران خانگی را از ترک بازداشتند و با تهدید آنها ، ایجاد فضای ترس ، کنترل و عدم قدرت ، و گاه با ضربه فیزیکی یا سوزاندن آنها ، آنها را مجبور به ادامه کار کردند. وزارت دادگستری گفت ، هنگامی که یک قربانی مقاومت کرد یا تمایل به ترک آن داشت ، تهدیدها و آزارها بدتر شد.

اریک دریباند ، دادستان کل دادگستری برای بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری گفت: “این مجازات كه امروز صادر شده است پیامی سخت می گیرد كه قاچاق انسان و كار اجباری در ایالات متحده تحمل نخواهد شد.”

نقش آنها در این طرح برای وادار كردن قربانیان به بندگي حداكثر 18 ساعت در روز ، با حداقل پرداخت از طريق ارعاب ، تهديد و خشونت ، نقض كيفري بدون وجدان و غيرقانوني حقوق فردي ، آزادي و كرامت قربانيان است. او گفت.

مک گرگور اسکات ، دادستان ایالات متحده ، برای بخش شرقی کالیفرنیا گفت: “کارتان حکم خود را با سو استفاده منظم و استثمار زنان آسیب پذیر به نفع همسر و خانواده اش بدست آورد.”

“او به طور شفاهی از چندین قربانی سوusedاستفاده کرد ، از روزی اساسی آنها جلوگیری کرد و آنها را از نظر جسمی ارعاب کرد. این حکم امروز پیام بلندی به دیگران که در قاچاق انسان و کار هستند ارسال می کند. علاوه بر این ، به قربانیان کارتان آرامش خاطر می بخشد که او هرگز نخواهد بود. دوباره قادر به سو toاستفاده از آنها است. ”