هندی-آمریکایی ها از انتخاب تاریخی کامالا هریس به عنوان رقیب جو بایدن استقبال می کنند

گروه ها و افراد برجسته هندی-آمریکایی ، از جمله رئیس سابق پپسیکو ، ایندرا نویی ، از معرفی سناتور هندی تبار کامالا هریس به عنوان نامزد معاون ریاست جمهوری دموکرات استقبال کرده و گفته اند که این یک “گزینه عالی” و “یک لحظه افتخار” برای کل افراد است جامعه در ایالات متحده با این حال ، برخی از اعضای جامعه نیز بودند که سهم هریس در روابط هند و آمریکا را زیر سوال بردند و گفتند که آنها تحت تأثیر سیاست های هویتی قرار نخواهند گرفت.

جو بایدن ، نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری حزب دموکرات ، روز سه شنبه هریس 55 ساله را به عنوان معاون خود در سمت ریاست جمهوری معرفی کرد و با انتخاب اولین زن سیاه پوست که برای انتخاب بلیط ریاست جمهوری یک حزب بزرگ رقابت می کند ، تاریخ ساز شد. هریس ، که پدرش یک آفریقایی از جامائیکا و مادرش یک هندی است ، در حال حاضر سناتور ایالات متحده از کالیفرنیا است.

در توئیتر نووی ، که میلیون ها زن در سراسر جهان به عنوان یک الگو به او نگاه می کنند ، در توئیتر نوشت: “این یک انتخاب عالی برای کشور ما است.” خود هریس قبل از انصراف از رقابت به دلیل عدم حمایت مردمی ، تا سال گذشته خواستار ریاست جمهوری بود. آقای آر. رانگاسوامی ، برجسته هندی-آمریکایی و بنیانگذار هندوستان ، به گفت: “چه لحظه الکتریکی برای جامعه هندی-آمریکایی! هندی-آمریکایی ها در واقع یک جامعه اصلی در بافت ملی هستند.”

با استقبال از این تصمیم ، IMPACT ، یک گروه مدافع حامی هندی-آمریکایی و یک کمیته اقدام سیاسی ، گفت که 10 میلیون دلار برای این کمپین جمع می کند. “داستان كامالا هریس داستان یك آمریكای در حال تغییر و فراگیر است … نامزدی وی نه تنها برای سیاه پوستان آمریكا ، بلكه برای میلیون ها رأی دهنده آمریکایی آسیایی ، سریعترین رشد بلوك رأی گیری در كشور ، تاریخی و الهام بخش است” ، مدیر IMPACT کارگردان نیل ماخیجا گفت.

حامیان هریس روز سه شنبه اعلام کردند که یک کمپین سراسری را با عنوان “America mein Khila Kamal (شکوفه های لوتوس در ایالات متحده)” آغاز می کنند. آجی بوتوریا ، کارآفرین هندی-آمریکایی مستقر در کالیفرنیا ، گفت که وی قصد دارد در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر ، پست های گرافیکی و رسانه های اجتماعی پیرامون این شعار را منتشر کند.

بوتوریا همچنین خالق یک کمپین چندزبانه است ، از جمله به زبان هندی ، که می گوید: “America Ka Neta Kaisa Ho، Jo Biden Jaisa Ho !! (رهبر آمریکا چگونه باید باشد ، مانند بایدن)” ، به عنوان بخشی از تلاش ها برای به جامعه هندی-آمریکایی برسند.

به گفته Neha Dewan ، مدیر ملی آسیای جنوبی برای بایدن ، هریس در طول مدت خدمت در خدمت عمومی برای عدالت مبارزه کرده است ، که باعث می شود او “یک انتخاب منحصر به فرد الهام گرفته” برای رویارویی با ترامپ و جمهوری خواهان باشد. دیپا شارما ، رئیس ملی ارتباطات آسیای جنوبی برای بایدن ، گفت که انتخاب هریس برای خدمت در دومین دفتر عالی در ایالات متحده نشانه این است كه جامعه بخش مهمی از ساختار آمریكایی است.

سازمان دموکراتیک هندو-آمریکایی ، یکی از قدیمی ترین نهادهای مدافع سیاسی آمریکای آسیای جنوبی در ایالات متحده ، خاطرنشان کرد که “دولت بایدن-هریس نیازها و چالش های پیش روی مهاجران را در اولویت قرار می دهد”. راجندرا دیچپالی از شورای امنیت هند ایالات متحده گفت ، هریس روابط آمریكا و هند را مستحكم تر خواهد ساخت. با این حال ، همه هندی-آمریکایی ها از نامزدی هریس خوشحال نبودند.

“بله ، برای چند هفته هیجان و سردرگمی اولیه در میان آمریکایی های هندی آمریکایی وجود دارد – بحث در مورد رای دادن به بایدن به دلیل Kamala Harris از میراث هند یا رأی دادن به ترامپ ، که برای روابط هند و ایالات متحده عالی بوده است. آل میسون ، رئیس مشترک کمیته مالی هندی آمریکایی پیروزی ترامپ ، به گفت: “وجود دارد و بسیاری از ترکیب های بایدن-هریس برای رای گیری هند-آمریکا در ایالات متحده نبرد بسیاری از مشکلات را ایجاد خواهند کرد.”

با این حال ، وی اظهار داشت: پس از چند هفته هیجان اولیه ، هندی-آمریکایی ها به دلیل “سابقه بی عیب و نقص” ترامپ در مورد روابط هند و آمریکا و وعده های تحقق یافته به جامعه ، همچنان به حمایت خود ادامه می دهند. میسون سوال کرد که بایدن و هریس برای هند چه کرده اند؟ و افزود: “صفر. وعده های آینده توسط آنها – پس از انتخاب شدن – معنایی ندارد.”

طبق نظرسنجی اخیر انجام شده توسط میسون 50 درصد آمریکایی های هندی-آمریکایی در ایالت های مهم جنگ مانند تگزاس ، میشیگان ، فلوریدا ، ویرجینیا و پنسیلوانیا که به طور سنتی به دموکرات ها رأی می دهند ، اکنون به اردوگاه ترامپ روی آورده اند.

دکتر برجسته دکتر دیپاک ناندی گفت که انتخاب هریس به عنوان نامزد معاون ریاست جمهوری کمترین تأثیر را در آرا elect انتخاباتی هند و آمریکا خواهد داشت زیرا ترامپ با حمایت از تلاش های کارآفرینانه و سهولت انجام تجارت در ایالات متحده ، اقدامات زیادی را برای جامعه انجام داده است.

به گفته سریدهار چیلارا ، بنیانگذار و رئیس اتحاد جمهوری خواهان آسیای آمریکایی ، آمریکایی های هندی-آمریکایی “در انتخابات ریاست جمهوری” با چشمان باز “رأی می دهند و” بازی ریا و سیاست هویتی را که دموکرات ها بازی می کنند “رد می کنند.

با تأیید اینکه نامزدی هریس بسیاری از اعضای جامعه را هیجان زده خواهد کرد ، زیرا این نزدیکترین جایی است که جامعه به دفتر بیضی شکل آمده است ، آمریکایی های هندی-آمریکایی برای ترامپ در بیانیه ای گفتند ، اما مخالفت های زیادی با او وجود دارد.

“تا زمانی که او برای ریاست جمهوری رقابت می کرد ، در فصل مقدماتی دموکرات ها ، او خود را با جمعیت هندی-آمریکایی مرتبط نکرده بود. به همین دلیل ، در یک مناظره ، سوالاتی در مورد او از میراث هند و پنهان کردن آن مطرح شد در بیانیه ای آمده است. ” دکتر راج بهیانی ، پزشک هندی-آمریکایی گفت که از نظر تاریخی ، انتخاب نامزدهای معاون رئیس جمهور تاثیری در نتیجه رقابت ریاست جمهوری نداشته است.