هندی-آمریکایی ها در مقابل سفارت چین در واشنگتن اعتراض مسالمت آمیز برگزار می کنند

واشنگتن: گروهی از آمریکایی های هندی-آمریکایی از داخل و اطراف پایتخت ملی در اعتراض به تجاوزات چین در امتداد خط کنترل واقعی تظاهرات مسالمت آمیز در مقابل سفارت چین در اینجا برگزار کردند.

معترضین روز یکشنبه با نمایش آگهی های ضد چین و فریاد زدن شعارهایی مانند “کمونیست چین: پایین” ، گفتند “ویروس چینی باعث کشته شدن هزاران نفر در سراسر جهان شده و اقتصاد جهانی را به بن بست کشانده است”.

Manoj Sreenilayam ، فعال جامعه گفت: “ما تجاوز بی نظیر چینی ها ، تخریب زمین و کشتار سرخپوستان در سرزمین هند در لاداخ را محکوم می کنیم ، در حالی که جهان با بیماری همه گیر COVID-19 منحرف شده است”.

ماهیندرا ساپا ، یکی دیگر از فعالان گفت ، طی چند دهه گذشته ، چین مورد آزار و اذیت هند و دیگر کشورهای کوچکتر قرار گرفته است.

ساپا گفت: “در دریای چین جنوبی ، چین به طور غیرقانونی زمین ها و جزایر ملل کوچکتر را تصرف کرده است. این کشور 20 سرباز هندی را به هلاکت رسانده است. ما برای آگاهی بخشی به این کشور هستیم و از دنیا می خواهیم تا با افزایش افقی و جدا شدن اقتصادی چین”.

این اعتراض مسالمت آمیز نمایانگر مقطعی از سازمانهای فرهنگی و اجتماعی هندی-آمریکایی از مریلند ، ویرجینیا و واشنگتن دی سی بود.

برجسته ترین آنها انجمن کرالا در واشنگتن بزرگ ، دوستان معبد دورگا ، گروه های فرهنگی تامیل و انجمن های فرهنگی هند منطقه هوارد ، شورای ملی انجمن های هند آسیا و ویشوا هندو پریشاد آمریکاست.

گروه 23 مخالف امپریالیسم چین (OCI) که اخیراً مستقر در نیویورک است نیز نمایندگان خود را برای شرکت در این اعتراض اعزام کرد.

سانجی پاتل گفت: “ما برای اعتراض به تجاوزات چینی ها به سرزمین هند و سرزمین های کشورهای همسایه اینجا هستیم.”

در هفته های اخیر ، هندی-آمریکایی ها در شهرهای بزرگ ایالات متحده اعتراضات مسالمت آمیزی را علیه چین برگزار کرده اند. اولین مورد در شیکاگو توسط دکتر بهارات بارای برجسته هندی-آمریکایی برگزار شد.

به اعتراض مسالمت آمیز سازمان یافته توسط جامعه در میدان تایمز نیویورک ، اعضای جامعه تبت نیز پیوستند.

گروه دیگری به سرپرستی پرم بهندری در نیویورک اخیراً گروه 23 OCI را برای بسیج مردم در 23 كشوری كه چین با آنها اختلافات ارضی دارد ، تشكیل دادند.

این گروه هفته گذشته یک وبینار درباره امپریالیسم چین برگزار کرد که توسط سفیر سابق هند در چین گوتام بامبواله و رئیس اسبق اوراق بهادار و بورس هند هند DR Mehta برگزار شد.