پزشک برجسته هندی الاصل کمیسار بهداشتی جدید شهر نیویورک را منصوب کرد

نیویورک: دکتر دیو آ چوکشی ، یک پزشک 39 ساله هندی الاصل و دارای تخصص در زمینه بهداشت عمومی ، توسط شهردار بیل دو بلازیو به عنوان کمیسر بهداشت و درمان جدید شهر نیویورک منصوب شد که وی را بخاطر نقش مهمی در پرداختن به چالش های بی سابقه ویروس کرونا در مواجهه با شهر.

چوکشی پس از استعفا از عضو کمیساریای بهداشت دکتر اکسیریس باربوت از سمت خود در روز سه شنبه به عنوان کمیسر بخش بهداشت و بهداشت روان در این شهر منصوب شد.

بلاسیو گفت که چوکشی کار خود را صرف مبارزه با کسانی که اغلب از آنها دور مانده است ، گذرانده است.

“هرگز چنین چیزی درست از همه گیری COVID-19 ، جایی که او به هدایت سیستم بهداشت عمومی شهر ما در زیر چالش های بی سابقه ای کمک کرده است ، واقعیت بیشتری نداشته است. من می دانم که او آماده است تا در مبارزه ما برای یک شهر عادلانه و سالم برای همه مسئولیت را به جلو ببرد. ”

شهردار در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که چوکشی “سابقه ای خارق العاده” دارد و به عنوان فرزند مهاجران ، با پتانسیل فوق العاده ای بزرگ شده و برای تحقق این پتانسیل در هر مرحله سخت کار می کند.

چوکشی یادآوری کرد که این فرصت پدربزرگهایش را واداشت تا از دو نسل پیش از روستاهای کوچک گجرات به بمبئی کوچ کنند.

پدرش اولین خانواده در خانواده اش بود که به ایالات متحده مهاجرت کرد و در باتون روژ ، لوئیزیانا ، جایی که متولد و بزرگ شد ، اقامت گزید.

وی که یک دانش آموز رودز است ، به عنوان عضو کاخ سفید در دولت اوباما خدمت کرده و مشاور اصلی بهداشت وزیر امور سربازان قدیمی بوده است.

در سال 2016 ، رئیس جمهور باراک اوباما وی را به عنوان گروه مشاوره در زمینه پیشگیری ، ارتقا Health سلامت و سلامت یکپارچه و عمومی منصوب کرد.

چوکشی با بیان اینکه افتخار دارد که به مردم شهر نیویورک خدمت کند ، گفت: “من نمی توانم نسبت به پاسخ شهرمان در برابر یک بار در هر سال بحران بهداشت عمومی افتخار کنم.”

“با هم ، ما از این همه گیری به عنوان یک شهر قویتر ، عادلانه و سالم خارج خواهیم شد.”

به گزارش worldometres.info ، نیویورک در حال حاضر 446 هزار و 691 مورد ویروس کرونا و 32801 مورد مرگ ناشی از عفونت را تایید کرده است.

وی گفت که بیماری همه گیر COVID-19 “چگونگی تلاقی بیماری ، نژادپرستی و دررفتگی اقتصادی با پیامدهای مخرب سلامتی را نقض کرده است.

وی افزود که این اپیدمی تنها جدیدترین نمونه از دوره های معیوب بیماری و نابرابری است که وی در طول زندگی حرفه ای خود دیده است.

“هر یک از این تجارب بیشتر موجبات اعتقاد من را فراهم آورد که ما باید با پیشگیری در مرکز و رویکرد فعالانه تری برای تحمل رنجهای انسانی ، به سمت سیستم های بهداشتی بهتر حرکت کنیم.”

“ما به لطف تلاش های نیویورکی ها ، دولت ، وزارت بهداشت ، و بیمارستان های بهداشت و درمان… از COVID-19 در مکان بهتری نسبت به بهار امسال هستیم. نقش بهداشت عمومی محوری و روشن است. دقیقاً مانند بیماران من در کلینیک ، رویکرد بهداشت عمومی ما باید با گوش دادن به بیماران آغاز شود. ”

وی برای موفقیت شهر گفت: “ما باید از علم برای تشخیص مشکلات استفاده کنیم و همه کسانی را که می توانند تهدیدهای سلامتی را متوقف کنند ، چه COVID و چه غیر آن ، دور هم جمع کنیم.

برای موفقیت ما ، من باید ارزشهای اصلی خود راستی ، عدالت و مهربانی را هر روز مجسم کنم. ”

دفتر شهردار در بیانیه ای اعلام کرد که چوکشی در بالاترین سطح آژانس های بهداشت محلی ، ایالتی و فدرال از جمله NYC Health + Hospital ، جایی که وی در شش سال گذشته در سمت های ارشد رهبری بود ، خدمت کرده است.

تیم چوکشی به عنوان مدیر ارشد بهداشت جمعیت ، تحویل مراقبت های بهداشتی را برای بیش از یک میلیون نیویورکی تغییر شکل داد.

چوکشی با تجربه در زمینه بهداشت عمومی ، پزشکی بالینی و سیاست های بهداشتی به گروه بهداشت و بهداشت روانی می آید.

وی قبل و بعد از طوفان کاترینا ، با تمرکز بر تغییر شکل سیستم مراقبت های بهداشتی ایالتی پس از طوفان ، در وزارت بهداشت لوئیزیانا خدمت کرده است.

وی به عنوان یک دانش آموز رودز ، موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد بهداشت عمومی جهانی از دانشگاه آکسفورد شد.

چوکشی تمرین بالینی خود را در بیمارستان Bellevue ادامه می دهد ، جایی که از سال 2014 به عنوان پزشک مراقبت های اولیه از بیماران مراقبت می کند.

وی در دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا و بیمارستان بریگام و زنان / دانشکده پزشکی هاروارد آموزش دید.

چوکشی در طول دوره آموزش خود کارهای بالینی را در گواتمالا ، پرو ، بوتسوانا ، غنا و هند انجام داد.

چوکشی همچنین پس از طوفان سندی در سال 2012 در نمایندگی آژانس مدیریت اضطراری فدرال به شهر نیویورک مشغول به کار شد ، با هماهنگی وزارت بهداشت و بهداشت روان در ابتکار عمل ضربه زدن به درب برای آوردن غذا و دارو به سالمندان گیر افتاده در مناطق صعب العبور از شهر

چوکشی به عنوان مشاور ویژه کمیسار بهداشت شهر نیویورک ، تام فارلی ، در پاسخگویی شهر به اعتیاد به مواد افیونی ، چاقی و پیشگیری از بیماری در سال 2011 همکاری کرد.

دکتر ویوک مورتی ، جراح سابق جراح ایالات متحده ، در 15 سال گذشته گفت ، او دیده است که چوکشی “به عنوان پزشک و رهبر بهداشت عمومی ، زندگی بیماران و جوامع را از راه های عمیق لمس می کند.

“او از نژادی نادر از رهبران است که درخشش و قضاوت قوی را با فروتنی و دلسوزی ترکیب می کند. این خصوصیات و قطب نمای اخلاقی بی وقفه او در خدمت شهر نیویورک خواهد بود زیرا با بیماری همه گیر COVID19 و چالش های طولانی مدت بهداشت عمومی روبرو است. در دکتر چوکشی ، نیویورک رهبری را یافت که شایسته اعتماد و پشتیبانی خود است. ”

در همین حال ، گزارشی در نیویورک تایمز گفت که باربوت استعفا داد تا به “ناامیدی عمیق” خود از برخورد بلاسیو با بیماری همه گیر اعتراض کند.

باربوت در ایمیل استعفا به د بلاسیو گفت: “من امروز با ناامیدی عمیق پست خود را ترک می کنم که در بحرانی ترین بحران بهداشت عمومی در طول زندگی ما ، از تخصص بی نظیر کنترل بیماری اداره بهداشت در حد ممکن استفاده نشده است.” ، طبق نیویورک تایمز.