کمیته برجسته حمایت از “انتخابات تاریخی” هندی-آمریکایی ها در انتخابات 2020 تحسین می کند

نیویورک: کمیته پیشگیری و اقدامات سیاسی هندی-آمریکایی “انتخابات تاریخی” نامزدهای هندی-آمریکایی را در انتخابات سال 2020 ایالات متحده تحسین کرده و گفته است که رأی دهندگان و کاندیداهای جامعه قدرت و نفوذ خود را در کشورهای بزرگ میدان جنگ نشان داده اند.

حدود 14 نامزد هندی تبار ، مورد تأیید کمیته اقدامات سیاسی IMPACT ، در انتخابات 3 نوامبر انتخاب شدند.

در این میان راجا کریشنامورتی ، نماینده کنگره ، برای سومین بار به مجلس نمایندگان ایالات متحده منتخب شد و برنده منطقه 8 ایلینوی شد ، که شامل حومه غربی و شمال غربی شیکاگو و نمایندگان کنگره رو خانا و آمی برا است.

مدیر اجرایی IMPACT نیل ماخیجا در بیانیه ای انتخابات تاریخی امسال را برای نامزدها و رأی دهندگان آمریکای هند تبریک گفت.

IMPACT گفت: در انتخابات سال 2020 تعداد بی شماری از نامزدهای آمریکایی هندی آمریکایی در مسابقات اصلی ایالتی و فدرال در سراسر کشور و همچنین اولین هندی-آمریکایی شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری ، در کامالا هریس نامزد معاون ریاست جمهوری حضور داشتند.

IMPACT 10 میلیون دلار پیشگام برای حمایت از مشارکت در جامعه آسیایی-آمریکایی و هندی-آمریکایی و انتخاب نامزدهای IMPACT در سال 2020 جمع آوری کرد.

این وجوه در رقابتهای ریاست جمهوری ، ایالت و کنگره در ایالتهای میدان نبرد ، از جمله تقریباً 2 میلیون دلار در پنسیلوانیا ، آریزونا ، کارولینای شمالی و تگزاس سرمایه گذاری شد.

ماخیجا گفت: “انتخابات امسال نمایانگر جهشی عظیم برای نقش هندی-آمریکایی ها در سیاست های ایالات متحده بود.”

وی افزود: “رای دهندگان و نامزدهای هندی-آمریکایی قدرت و نفوذ این بلوک مهم رای گیری را به طرز قاطعی نشان دادند ، که به ایجاد تفاوت در ایالت های اصلی مانند میشیگان و پنسیلوانیا کمک خواهد کرد.”

مقاله پیشنهاد شده  هجوم سرمایه گذاران به صندوق های ETF طلا؛ 124 کرون روپیه در کلاس دارایی "منبع امن" سرمایه گذاری کنید

با اشاره به اینکه در حالی که هر یک از کاندیداهای هندی-آمریکایی شایسته تقدیر و تشکر برای تلاش خود هستند ، وی به خصوص کاشا رام را به دلیل اولین زن رنگی انتخاب شده به سنای ایالت ورمونت تبریک گفت ، نیکیل ساوال به عنوان اولین هندی-آمریکایی منتخب به پنسیلوانیا مجمع عمومی و جنیفر راجکومار به عنوان اولین زن آسیای جنوبی که به عنوان نماینده ایالت نیویورک انتخاب شد.

IMPACT گفت: آمریکایی های آسیایی-آمریکایی سریعترین رشد بلوک رای گیری نژادی یا قومی در کشور هستند.

پیش بینی می شود 2 میلیون رأی دهنده هندی-آمریکایی در انتخابات امسال حضور داشته باشند.

هندی-آمریکایی ها با نرخ بالاتری ثبت نام و رای می دهند.

در این سال ، نزدیک به 500000 رای دهنده هندی-آمریکایی در ایالات نبرد فلوریدا ، پنسیلوانیا و میشیگان حضور داشتند.

تعداد هندی-آمریکایی های کنگره فقط در هشت سال گذشته پنج برابر شده است.

نامزدهای منتخب هندی-آمریکایی شامل نیما کولکارنی منتخب به مجلس ایالتی کنتاکی ، جرمی کونی به سنای ایالت نیویورک ، پرمیلا جیاپال ، نماینده کنگره در واشنگتن ، واندانا اسلاتر برای مجلس ایالت واشنگتن ، پادما کوپا به عنوان نماینده ایالت میشیگان ، جی چودوری برای ایالت کارولینای شمالی سنا ، راوی سندیل در تگزاس به عنوان قاضی دادگاه منطقه 127 و آمیش شاه در ایالات متحده ، کاخ ایالتی آریزونا.

نامزدهای مورد تأیید IMPACT که در رقابتهای هنوز بلاتکلیف تصمیم گیری می کنند ، هیرال تیپیرننی در مجلس آریزونا ایالات متحده ، رنجیف پوری برای مجلس ایالتی میشیگان و روپنده مهتا برای سنای ایالتی نیوجرسی هستند.