کمیته برجسته حمایت از “انتخابات تاریخی” هندی-آمریکایی ها در انتخابات 2020 تحسین می کند

نیویورک: کمیته پیشگیری و اقدامات سیاسی هندی-آمریکایی “انتخابات تاریخی” نامزدهای هندی-آمریکایی را در انتخابات سال 2020 ایالات متحده تحسین کرده و گفته است که رأی دهندگان و کاندیداهای جامعه قدرت و نفوذ خود را در کشورهای بزرگ میدان جنگ نشان داده اند.

حدود 14 نامزد هندی تبار ، مورد تأیید کمیته اقدامات سیاسی IMPACT ، در انتخابات 3 نوامبر انتخاب شدند.

در این میان راجا کریشنامورتی ، نماینده کنگره ، برای سومین بار به مجلس نمایندگان ایالات متحده منتخب شد و برنده منطقه 8 ایلینوی شد ، که شامل حومه غربی و شمال غربی شیکاگو و نمایندگان کنگره رو خانا و آمی برا است.

مدیر اجرایی IMPACT نیل ماخیجا در بیانیه ای انتخابات تاریخی امسال را برای نامزدها و رأی دهندگان آمریکای هند تبریک گفت.

IMPACT گفت: در انتخابات سال 2020 تعداد بی شماری از نامزدهای آمریکایی هندی آمریکایی در مسابقات اصلی ایالتی و فدرال در سراسر کشور و همچنین اولین هندی-آمریکایی شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری ، در کامالا هریس نامزد معاون ریاست جمهوری حضور داشتند.

IMPACT 10 میلیون دلار پیشگام برای حمایت از مشارکت در جامعه آسیایی-آمریکایی و هندی-آمریکایی و انتخاب نامزدهای IMPACT در سال 2020 جمع آوری کرد.

این وجوه در رقابتهای ریاست جمهوری ، ایالت و کنگره در ایالتهای میدان نبرد ، از جمله تقریباً 2 میلیون دلار در پنسیلوانیا ، آریزونا ، کارولینای شمالی و تگزاس سرمایه گذاری شد.

ماخیجا گفت: “انتخابات امسال نمایانگر جهشی عظیم برای نقش هندی-آمریکایی ها در سیاست های ایالات متحده بود.”

وی افزود: “رای دهندگان و نامزدهای هندی-آمریکایی قدرت و نفوذ این بلوک مهم رای گیری را به طرز قاطعی نشان دادند ، که به ایجاد تفاوت در ایالت های اصلی مانند میشیگان و پنسیلوانیا کمک خواهد کرد.”

با اشاره به اینکه در حالی که هر یک از کاندیداهای هندی-آمریکایی شایسته تقدیر و تشکر برای تلاش خود هستند ، وی به خصوص کاشا رام را به دلیل اولین زن رنگی انتخاب شده به سنای ایالت ورمونت تبریک گفت ، نیکیل ساوال به عنوان اولین هندی-آمریکایی منتخب به پنسیلوانیا مجمع عمومی و جنیفر راجکومار به عنوان اولین زن آسیای جنوبی که به عنوان نماینده ایالت نیویورک انتخاب شد.

IMPACT گفت: آمریکایی های آسیایی-آمریکایی سریعترین رشد بلوک رای گیری نژادی یا قومی در کشور هستند.

پیش بینی می شود 2 میلیون رأی دهنده هندی-آمریکایی در انتخابات امسال حضور داشته باشند.

هندی-آمریکایی ها با نرخ بالاتری ثبت نام و رای می دهند.

در این سال ، نزدیک به 500000 رای دهنده هندی-آمریکایی در ایالات نبرد فلوریدا ، پنسیلوانیا و میشیگان حضور داشتند.

تعداد هندی-آمریکایی های کنگره فقط در هشت سال گذشته پنج برابر شده است.

نامزدهای منتخب هندی-آمریکایی شامل نیما کولکارنی منتخب به مجلس ایالتی کنتاکی ، جرمی کونی به سنای ایالت نیویورک ، پرمیلا جیاپال ، نماینده کنگره در واشنگتن ، واندانا اسلاتر برای مجلس ایالت واشنگتن ، پادما کوپا به عنوان نماینده ایالت میشیگان ، جی چودوری برای ایالت کارولینای شمالی سنا ، راوی سندیل در تگزاس به عنوان قاضی دادگاه منطقه 127 و آمیش شاه در ایالات متحده ، کاخ ایالتی آریزونا.

نامزدهای مورد تأیید IMPACT که در رقابتهای هنوز بلاتکلیف تصمیم گیری می کنند ، هیرال تیپیرننی در مجلس آریزونا ایالات متحده ، رنجیف پوری برای مجلس ایالتی میشیگان و روپنده مهتا برای سنای ایالتی نیوجرسی هستند.