11 دانشجوی هندی به جرم تلاش برای اقامت غیرقانونی در آمریکا دستگیر شدند

واشنگتن: آژانس های اجرای قانون فدرال 15 دانشجو را از جمله 11 نفر از هند به اتهام اقامت کلاهبرداری در داخل کشور بازداشت کردند.

این دانشجویان روز چهارشنبه از مکان های مختلف در بوستون ، واشنگتن ، هوستون ، فورت دستگیر شدند. لودردیل ، نیوارک ، نشویل ، پیتسبورگ و هریسبورگ. علاوه بر 11 شهروند هند ، اداره مهاجرت و امور گمرکی ایالات متحده همچنین دو لیبیایی ، یک سنگالی و یک تبعه بنگلادشی را دستگیر کرد.

به گفته مقامات اداره مهاجرت و آداب و رسوم (ICE) ، این دستگیری ها در نتیجه عملیات OPTical Illusion انجام شده است ، یک عملیات اجرای قانون دانش آموزان غیر مهاجر را که با تقلب از برنامه آموزش عملی اختیاری (OPT) برای ماندن در ایالات متحده استفاده کردند ، هدف قرار داد.

OPT دانشجویان غیر مهاجر را قادر می سازد تا در ایالات متحده در موقعیت های مربوط به رشته تحصیلی خود تا یک سال کار کنند ، در صورت شرکت دانش آموز در آموزش عملی اختیاری STEM ، با 24 ماه اضافی.

ICE گفت این دانشجویان ادعا می کنند که در شرکت هایی که وجود ندارند استخدام شده اند.

کن کاچینلیلی ، سرپرست قائم مقام وزیر امور خارجه گفت: “این فقط نمونه دیگری از دولت ترامپ است که نه تنها آمریکا را در اولویت خود قرار می دهد بلکه از اجرای قوانین سیستم مهاجرت نیز اطمینان حاصل می کند.”

وی گفت: “هر نمونه از کلاهبرداری شغلی است که یک کارگر آمریکایی می توانست داشته باشد و با وجود بسیاری از آمریکایی ها که بدنبال کار هستند این جرم حتی غیر قابل قبول است.”

مقام ارشد ICE در انجام وظایف مدیر تونی فام گفت: “ICE یک سیستم چک برای کاهش تقلب در اختیار دارد و متعهد به محافظت از امنیت ملی با اطمینان از انطباق دانش آموزان ، بازدید کنندگان و مدارس با قوانین مهاجرتی ایالات متحده است.”

وی گفت: “این آخرین دستگیری ها نشان می دهد كه آژانس افرادی را كه قصد سو to استفاده از سیستم ویزای دانشجویی را دارند ، به طور فعال هدف قرار می دهد.”