2020 مسابقه جایزه بوکر نویسنده هند منشاء Avni دوشی لبه را به یک نزدیک

لندن: نویسنده هندی الاصل دوبی ، آوینی دوشی ، که برای اولین رمان “قند سوخته” در لیست شش نویسنده جایزه بوکر 2020 قرار دارد ، بعدا عصر پنجشنبه نتیجه مسابقه معتبر امسال را می فهمد.

دوشی ، متولد ایالات متحده و اکنون در دبی زندگی می کند ، در کنار نام Tsitsi Dangarembga ، نویسنده زیمبابوه ای ، برای سومین رمان در سه گانه “این بدن غمناک” در لیست کوتاه که توسط نویسندگان آمریکایی تحت سلطه قرار دارد – دایان کوک ، در حال دریافت جایزه 50،000 پوندی است. برای ‘The New Wilderness’ ، Maaza Mengiste برای ‘The Shadow King’ و براندون تیلور برای ‘Real Life’.

داگلاس استوارت ، نویسنده اسکاتلندی ساکن نیویورک ، شش فیلم نهایی را با “شوگی بین” ، داستان بزرگسالی در گلاسگو ، کامل می کند.

دوشی 38 ساله در مورد سفر طولانی به اولین رمان خود صحبت کرده است که سال گذشته با عنوان “دختری در پنبه سفید” در هند منتشر شد و در ژوئیه اکران خود را در انگلیس انجام داد.

“من” قند سوخته “را در طول سالها و بسیاری از پیش نویس ها نوشتم. تشخیص دقیق الهام اصلی کار دشواری است ، اما به یاد دارم که در آپارتمان مادربزرگم در پونا بودم و در اتاق خواب او متوجه یک تحریف در آینه شده ام که بازتاب من را تحریک می کرد.” گفت

وی یادآوری کرد: “برای لحظه ای می توانستم دو شخص مختلف را در چهره خود ببینم. آن روز نوشتم که اولین قطعه رمان خواهد بود.”

وی گفت: “حافظه به عنوان مضمون در تمام سوخته های قند دیده می شود ، اما من اخیراً بیماری آلزایمر را پس از تشخیص مادربزرگم به بیماری و شروع به خواندن همه چیزهایی که برای یافتن وضعیت او یافتم ، آوردم.”

محوریت کتاب او پیوند مادر و دختر بسیار پرزحمت است ، که به گفته نویسنده نشان دهنده این است که روابط مادر و دختر می تواند پر از اختلاف و پر تعارض باشد ، اما “به هر حال مکالمه هنوز ناراحتی ایجاد می کند”.

در این مراسم برنده جایزه بوکر در سال جاری خواهد بود بسیار متفاوت با توجه به مستند همه گیر کوروناویروس. برگزارکنندگان می گویند که “مراسم برنده بدون دیوار” ابتکاری و جهانی که در سال 2020 قابل دسترسی است از Roundhouse لندن پخش می شود.

هر شش نویسنده برگزیده شده از طریق یک صفحه نمایش ویژه در Roundhouse به این مراسم می پیوندند و همچنین این مراسم شامل میهمانان ویژه مجازی و حضوری خواهد بود.

باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، در مورد آنچه رمانهای خواندن جایزه بوکر برای او معنی کرده صحبت خواهد کرد و کامیلا ، دوشس کورن وال ، نظرات خود را در مورد اهمیت مطالعه در طی همه گیر ، از طریق لینک ویدیویی نیز به اشتراک می گذارد.

برندگان جوایزی مانند Kazuo Ishiguro در مورد تجربه برنده شدن جایزه بوکر و جایزه نوبل ادبیات صحبت می کنند و مارگارت اتوود و برناردین اواریستو آنچه را که از زمان تبدیل شدن به اولین مشترک مشترک در مورد آن بوده اند ، به اشتراک می گذارند. برندگان جایزه بوکر سال گذشته به ترتیب برای فیلم های “عهد” و “دختر ، زن ، دیگر”.

جایزه بوکر داستان نویسی اولین بار در سال 1969 اهدا شد و برای نویسندگان از هر ملیت آزاد است ، که به زبان انگلیسی می نویسند و در انگلیس یا ایرلند منتشر می شوند.

قوانین جایزه در اواخر سال 2013 تغییر یافت تا زبان انگلیسی “با تمام قدرت ، سرزندگی ، تطبیق پذیری و شکوه آن” را بپذیرد ، و نویسندگان فراتر از انگلستان و مشترک المنافع را به شرط نوشتن رمان در انگلیسی که در انگلیس منتشر می شود.

میزگرد جایزه بوکر 2020 توسط مارگارت باسبی ، سردبیر ، منتقد ادبی و ناشر پیشین اداره می شود و از نویسنده لی چایلد تشکیل شده است. نویسنده و منتقد سامیر رحیم؛ نویسنده و پخش کننده Lemn Sissay؛ و کلاسیک و مترجم امیلی ویلسون.