Agritech: Omnivore 140 کرور روپیه به استارت آپ های فن آوری کشاورزی می برد

مارک کان ، شریک مدیر صندوق VC مستقر در بمبئی ، سه شنبه گفت که Omnivore ممکن است تا پایان دسامبر 140 کرور روپیه در فعالیت های ابتدایی تأثیرگذاری در فضای فناوری کشاورزی سرمایه گذاری کند.

سال گذشته ، Omnivore 47 کرور روپیه در استارت آپ های فناوری کشاورزی سرمایه گذاری کرد.

کان گفت که به احتمال زیاد به زودی چند معامله اعلام خواهد شد و پیرامون موضوعات غالب که Omnivore روی آن تمرکز کرده است ، خواهد چرخید.

اینها شامل انعطاف پذیری آب و هوا ، که شامل هیدروپونیک و نسخه های هندی کشاورزی شهری و عمودی است ، علاوه بر راه اندازی فین تک روستایی و کشاورز و همچنین برنامه هایی که سیستم عامل های کشاورزان را توسعه می دهند.

وی گفت: “این فضا در حال آماده شدن برای استارتاپ های بهتر فناوری فناوری اطلاعات و بنیان گذاران بهتر است. علاقه سرمایه گذاران بیشتر و رشد تصویب کشاورزان و اکوسیستم بیشتر شده است.” “همه گیری تعدادی از موارد را ایجاد کرده است که باعث ایجاد عقب برای بخش فناوری کشاورزی شده است.”

این قفل که در ابتدا مختل بود ، فرصتی عظیم ایجاد کرد زیرا زنجیره های تأمین سنتی – ورودی ها ، خروجی ها ، امور مالی – حتی پس از اجازه فعالیت فنی نیز برای هفتهها مسدود شدند. وی گفت ، در نتیجه ، کشاورزان ، بازرگانان و فعالان مختلف بازار برای کار با استارتاپ های تولید محصولات کشاورزی جدید بسیار بازتر شدند.

وی گفت که این بخش حتی در میان همه گیر Covid-19 طی 9 ماه گذشته رونق گرفت. وی افزود ، تصویب قبض های مزرعه به تازگی بخش خوبی را برای بخش فراهم کرده است ، در حالی که صندوق سرمایه گذاری کشاورزی بخش را مورد توجه و پشتیبانی قرار داده است.

کان گفت: “قبض های مزرعه انقلابی نیستند.” “آنها به مدت دو دهه مورد بحث ، بحث ، جدول ، آزمایش و آزمایشی قرار گرفتند … گرچه اکنون نیز بحث و تبادل نظر وجود دارد ، اما ایده قوی است.”

وی با افزایش استفاده از تلفن های هوشمند ، گفت این بخش آماده رشد است.

وی گفت: “شتاب دیجیتال سازی بی وقفه است.” “در حالی که نفوذ کلی تلفن های هوشمند در بین کشاورزان حدود 20-25٪ است ، در بخش های مترقی کشاورزی هند ، نفوذ تلفن های هوشمند از 90٪ عبور می کند.”

این را می توان در بین مرغداری ، آبزی پروری و پرورش ابریشم مشاهده کرد ، جایی که تقریباً هر کشاورز یک تلفن هوشمند دارد.

کان همچنین گفت که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای سنجش از دور منطقی نیست زیرا اندازه اکثر مزارع هند معمولاً کوچکتر است. با این حال ، استفاده از آنها برای سمپاشی سموم دفع آفات ممکن است در حدود دو سال گسترده شود.

“چین در چند سال گذشته شاهد استفاده گسترده از سمپاشی هواپیماهای بدون سرنشین بوده است. من فکر نمی کنم هند تفاوتی داشته باشد ، ما منتظر مقرراتی هستیم که کارساز باشد. “وقتی ما با ملخ مشکلی داشتیم ، دولت استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را برای کمک به کنترل و پاشش در مناطق تحت تأثیر ملخ تحریم کرد. ”