airbnb: زمانی او انجیلی Airbnbs بود، اکنون برای مسکن مقرون به صرفه به جنگ های صلیبی می پردازد

هنگامی که پریس پرایس اولین خانه خود را چهار سال پیش در آتلانتا خرید، در حالی که به عنوان مشاور بازاریابی کار می کرد، از سفرهای کاری مکرر خود استفاده کرد و در طول غیبت هایش خانه خود را در Airbnb اجاره کرد.

او گفت: «می‌دانستم که می‌خواهم از آن به عنوان ملک اجاره یا سرمایه‌گذاری استفاده کنم. “من شروع به انجام این کار کردم، و صادقانه بگویم که بسیار سودآور بود.”

برای پرایس، 27 ساله، و دیگر کارآفرینان جوان رنگین پوست، پلتفرم‌های اجاره کوتاه‌مدت آنلاین مانند Airbnb و Vrbo مسیری را برای ایجاد ثروت بر اساس شرایط خودشان نشان می‌دهند. با یک امتیاز اعتباری عالی و حداقل سرمایه راه اندازی – یک مانع اصلی برای افراد در این جمعیت – یک میزبان حرفه ای Airbnb می تواند آپارتمان های ثابتی را با اجاره بلندمدت جمع آوری کند، سپس آن ها را به صورت شبانه به مسافران اجاره دهد.

برخی از این کارآفرینان آن را با میراث تعصب نهادینه شده و انعطاف ناپذیری نسبت به مراقبان و والدین شاغل، جایگزینی عادلانه تر برای شرکت های آمریکایی می دانند. دیگران با تمایل به ارائه خدمات به مسافران سیاه پوست انگیزه دارند، که می گویند حتی پس از اینکه پلتفرم هایی از جمله Airbnb قول دادند به مسائلی مانند موارد مستند سوگیری رسیدگی کنند، همچنان با تبعیض روبرو هستند.

پرایس به نوعی مبشر شد و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد کرد تا به دیگر کارآفرینان بالقوه بیاموزند که چگونه گام‌های او را دنبال کنند و با استفاده از ابزار @AirbnbMoney ویدیوها، آموزش‌ها و توصیه‌های یک کتابخانه دیجیتالی را به ارمغان آورد.

طنز پرایس از بین نرفته بود که جاه طلبی های بزرگ املاک و مستغلات او توسط “خانه کوچک” 296 فوت مربعی که او نزدیک به شش ماه وقت صرف ساخت آن برای خود در حیاط خلوت خود کرد، پیش رفت. هنگامی که بیماری همه گیر ترمز سفر را گرفت، سبک زندگی جنگجوی جاده ای او را پایه گذاری کرد و جریان درآمد اضافی او را تقریباً یک شبه تبخیر کرد، خانه کوچک او به او اجازه داد که به اجاره خانه اصلی خود ادامه دهد و سود زیادی به دست آورد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


او حتی به مجموعه خود اضافه کرد، یک خانه دوم خرید و چندین آپارتمان مبله در محله محبوب میدتاون آتلانتا اجاره کرد و در نهایت کار مشاوره خود را برای مدیریت تمام وقت تجارت اجاره اش رها کرد. . من پول زیادی به دست می‌آورم که اکثر اعضای خانواده‌ام هرگز در طول عمرشان ندیده‌اند.»

پرایس ماهانه 12000 دلار درآمد داشت و از کار خود در رسانه های اجتماعی برای کمک به همتایان خود برای دستیابی به امنیت مالی، حس هدفمندی را به دست می آورد.

سپس پیام های ناراحت کننده شروع به آمدن کردند. ابتدا یک یا دو، سپس تعداد زیادی از آن‌ها برای نادیده گرفتن: انبوهی از تماس‌ها و ایمیل‌های مضطرب از سوی افرادی که Airbnbs او را برای یک آخر هفته دور نمی‌خواستند – آن‌ها شدیداً به مکانی برای تماس با خانه نیاز داشتند.

پرایس متوجه شد که در خط مقدم بحران مسکن قرار دارد. همانطور که او در یک سخنرانی در سال 2022 در TEDxAtlanta گفت، با اجاره ملک به گردشگران به جای اجاره دهندگان طولانی مدت، او و دیگران مانند او مشکل مقرون به صرفه بودن مسکن در کشور را تشدید کردند.

او گفت: “من متوجه شدم که گفتگو در سراسر کشور شروع شد.”

درخواست‌ها و داستان‌های ناامنی مالی برای پرایس، بزرگ‌ترین پنج خواهر و برادر و یک فارغ‌التحصیل نسل اول کالج، به خانه می‌آید. او به مدرسه بازرگانی در دانشگاه ایندیانا رفت.

او گفت: “وقتی شروع به دریافت این تماس ها از مادران مجرد و دانش آموزان کردم، متوجه شدم که این هویت برخی از اعضای خانواده من است.” “و من به ارتباط این موضوع پی میبرم که اصلاً از آن دور نیستم.”

او شروع به بررسی مجدد ارزش های خود کرد و از کسب و کار پر سود اجاره تعطیلات دور شد. او فهرست کردن املاک را در سایت‌های اجاره کوتاه‌مدت متوقف کرد و طی چند ماه آینده، نمونه کارهای اجاره‌ای خود را کنار گذاشت.

پرایس گفت: «هرکسی قطب‌نمای اخلاقی خود را دارد و برای من، قطب‌نمای من از کاری که انجام می‌دادم احساس ناراحتی می‌کردم.

او گفت که تعداد معدودی از مستاجران باقیمانده او اکنون در اجاره های بلندمدت هستند و اجاره ای که او جمع آوری می کند برای پوشش هزینه های او کافی است و شاید «یک دو صد دلار باقی مانده است». او این درآمد را با مشاوره آزاد و سخنرانی های عمومی تکمیل می کند. او گفت که اگرچه او کسری از درآمد قبلی خود را به دست می آورد، اما رضایت بیشتری دارد و دیگر احساس فرسودگی نمی کند.

تعداد خانه های مقرون به صرفه کاهش یافته است: تنها 10 درصد از خانه های جدید تا سه ماهه چهارم سال 2022 کمتر از 300000 دلار قیمت دارند، حتی با وجود اینکه نرخ وام مسکن در سال گذشته تقریباً دو برابر شده است.

این چالش‌ها اثری آبشاری دارند که باعث افزایش اجاره‌ها نیز شده است: مودیز آنالیتیکس دریافت که مستاجر به طور متوسط ​​اکنون بیش از 30 درصد از درآمد خود را صرف اجاره می‌کند.

تجربه پرایس با خانه‌ای کوچک در حیاط خلوت‌اش، الهام‌بخش او شد تا به دنبال راه دیگری برای اضافه کردن مسکن مردم – و برای صاحبان خانه برای ایجاد درآمد اجاره‌ای باشد. این واحدها که در زبان محاوره ای به عنوان خانه های کوچک یا آپارتمان بزرگ شناخته می شوند و به طور رسمی به عنوان واحدهای مسکونی جانبی شناخته می شوند، می توانند به شکل خانه های کوچک، کلبه های مهمان، یا آپارتمان هایی باشند که به تنهایی یا متصل به خانه اصلی هستند. سیاستگذاران بیشتری امیدوارند که این واحدها بتوانند بخشی از فشار را از بازار تنگ مسکن بردارند.

پراوین گانتا، کارآفرین فناوری که برنامه Emerging Founders را آغاز کرد، گفت: «او در حال کار بر روی یک مشکل مبرم است: کمبود عرضه مسکن در سراسر ایالات متحده. پرایس، یکی از شرکت‌کنندگان در این برنامه، بر روی استارت‌آپی به نام Landrift کار می‌کند که یک مرکز منابع است تا صاحبان خانه – به‌ویژه صاحبان خانه‌های رنگی – بتوانند ارزش دارایی‌های خود را افزایش دهند و با ساختن خانه‌های کوچک خود درآمدزایی کنند.

غانتا گفت: «ما می‌توانیم تأثیر معناداری داشته باشیم، به‌ویژه در بازارهایی مانند آتلانتا».

او گفت: «گاهی اوقات فکر می‌کنم مردم بر مفهوم مسکن مقرون‌به‌صرفه و غیرانتفاعی بودن آن متمرکز می‌شوند. “واقعیت این است که هم پول زیادی باید ساخته شود و هم مسکن باید عرضه شود، حتی در ساختارهای نرخ بازار.”

پرایس پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود را از مدیریت املاک اجاره‌ای کوتاه‌مدت و به سمت ارتقای توسعه در مقیاس کوچک ADUs تغییر جهت داده است.

او گفت: «در این مرحله من می‌خواهم شروع به دستیابی به املاک دیگر کنم. او به دنبال خانه هایی با زمین کافی برای قرار دادن یک خانه کوچک است در حالی که یک ساختار فرعی دوم – یک کلبه مهمان – در اولین ملک خود می سازد.

او گفت: “برنامه من این است که ملکی بگیرم که بتوانم در آن نوعی مسکن انجام دهم، بنابراین نه تنها مسکن می گیرم بلکه می توانم مسکن بیشتری بسازم.” “رویای آمریکایی املاک و مستغلات است.”