bellatrix aerospace: استارت‌آپ فضایی Bellatrix برای آزمایش نیروی محرکه الکتریکی برای ماهواره‌های PSLV

استارتاپ فضایی Bellatrix Aerospace مستقر در بنگلور، محموله آزمایشی خود، پیشران اثر سالن (HET) را به ماهواره پرتاب قطبی Vehicle-C55 ارسال خواهد کرد که قرار است روز شنبه پرتاب شود.

HET سری ARKA، که موتور پیشران الکتریکی خورشیدی را برای ماهواره‌های کوچک نشان می‌دهد، در ماژول آزمایشی مداری PSLV (POEM) پرواز خواهد کرد، جایی که سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) از مرحله نهایی موشک به عنوان مدار استفاده می‌کند. پلت فرمی برای انجام آزمایشات در مدار

یاشاس کارانام، یکی از بنیانگذاران هوافضای Bellatrix به PTI گفت: «این چیزی شبیه به انقلاب EV (خودروی الکتریکی) به فضا است، اما در واقع، این فناوری بسیار پیچیده تر و بسیار متفاوت از نحوه عملکرد ما در اینجا است.

او گفت HET توسعه یافته توسط Bellatrix در مقایسه با موشک‌های معمولی، ضربه یا مسافت پیموده شده بسیار بالایی را ایجاد می‌کند و وابستگی به سوخت‌های سنتی مانند هیدرازین را کاهش می‌دهد که بسیار سمی و سرطان‌زا است.

کارنام گفت که Bellatrix به جای تکیه بر فروشندگان خارجی، بر حداکثر بومی سازی زیرسیستم ها تمرکز کرده است.

او گفت: «با این پرتاب خاص، ما در موقعیتی خواهیم بود که قابلیت‌های بومی‌سازی خود را در سراسر طیف برای همه زیرسیستم‌هایی که وارد آن شده‌اند تأیید و اطمینان حاصل کنیم.»

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


جزء POEM یک PSLV انرژی را از پنل های خورشیدی نصب شده در اطراف مخزن PS4 و باتری لیتیوم یونی تامین می کند. با استفاده از چهار حسگر خورشید، مغناطیس‌سنج، ژیروسکوپ و NavIC حرکت می‌کند و پیشرانه‌های کنترلی اختصاصی را با استفاده از ذخیره‌سازی گاز هلیوم حمل می‌کند. ISRO گفت که با ویژگی فرمان از راه دور فعال می شود. محموله اصلی ماموریت PSLV C55 ماهواره رصد زمین سنگاپور TeLEOS-2 خواهد بود. این ماهواره همچنین Lumilite-4 را در مدار قرار خواهد داد، ماهواره ای که توسط موسسه تحقیقات Infocomm (I2R) A*STAR و مرکز فناوری و تحقیقات ماهواره ای (STAR) دانشگاه ملی سنگاپور توسعه یافته است.

علاوه بر سری ARKA HET، مولفه POEM همچنین محموله هایی را از ISRO، DhruvaSpace و موسسه اخترفیزیک هند حمل خواهد کرد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.