bharatpe: BharatPe 51٪ از تریلیون وام های NBFC را برای تقویت بازی وام می گیرد

پلتفرم فین‌تک BharatPe روز سه‌شنبه اعلام کرد که اکثریت سهام شرکت مالی غیر بانکی مستقر در بمبئی (NBFC) تریلیون وام‌ها را در تلاش برای تقویت تجارت وام‌دهی خود به دست آورده است. سرمایه گذاری BharatPe در NBFC در زمانی انجام می شود که چندین فین تک به دنبال تقویت حضور خود در این بخش هستند.

«این (تریلیون وام) مشارکت با سایر شرکت‌های فین‌تک و سایر شرکت‌ها را بررسی می‌کند تا اعتبار را در مجموعه‌ای از کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان فراهم کند. BharatPe همچنین مقدار قابل توجهی از سرمایه گذاری را در تریلیون وام تزریق کرده است تا NBFC بتواند دفتر وام خود را افزایش دهد.”

Shashvat Nakrani موسس و مدیر عامل BharatPe در مورد این خرید گفت: “امروز ما هر ماه وام های بیش از 500 کرور روپیه را به شرکای تجاری خود تسهیل می کنیم. فراهم کردن دسترسی به اعتبار برای شرکای تجاری ما، کلید مدل کسب و کار ما است و این اکتساب رشد ما را بیشتر می کند و سفر ما به سمت سودآوری را تسریع می بخشد.”

او افزود: «به دست آوردن سهام کنترلی در تریلیون وام با هدف بزرگتر گروه BharatPe هماهنگ است و ما را قادر می سازد تا دسترسی به سرمایه را برای مجموعه وسیع تری از مشاغل تحت خدمات و بدون بانک و همچنین مشتریان تسهیل کنیم.

آنچه تریلیون وام به میز می آورد

تریلیون وام وام های تضمین شده و بدون وثیقه به شرکت های کوچک و متوسط ​​(SMEs)، از جمله وام های کسب و کار کوچک و همچنین وام های سرمایه در گردش ارائه می دهد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

علاوه بر این، این شرکت همچنین محصولات مصرفی مانند خودرو، طلا و وام های آموزشی را ارائه می دهد.

پیش از این، درخواست BharatPe برای مجوز NBFC در سال 2019 رد شد. در اکتبر 2021، بانک مرکزی هند (RBI) مجوز بانک مالی کوچک (SFB) را برای یک سرمایه گذاری مشترک توسط Centrum Financial Services Ltd و Resilient Innovations Pvt Ltd (Bharate) صادر کرد. ). SFB جدید Unity Small Finance Bank نامیده شد.

با نبود بازی NBFC، BharatPe در آن زمان قصد داشت برای شرکای تجاری خود حساب های بانکی باز کند و خدمات مالی از جمله وام را به صورت متقابل بفروشد. کنترل سهام تریلیون وام به شرکت این امکان را می دهد که راه مستقیم دیگری برای فروش متقابل خدمات مالی به بازرگانان داشته باشد.

برای عملکرد مستقل

در بیانیه ای، این شرکت گفت که تریلیون وام به عنوان یک نهاد مستقل با تیم خود تحت نظارت هیئت مدیره خود – که BharatPe سه عضو را برای آن منصوب کرده است – فعالیت خواهد کرد. این شرکت، راویندرا پاندی، مدیر اجرایی بازنشسته بانک دولتی هند، نالین نگی، مدیر مالی و مدیر اجرایی موقت بهارات پی، و سابیاساچی سناپاتی، رئیس عمودی بانکی را به عضویت هیئت مدیره تریلیون وام منصوب کرده است.

نگی در ژانویه به عنوان مدیرعامل موقت BharatPe منصوب شد، زمانی که سهیل سامیر، مدیر اجرایی آن زمان به سمت مشاوری منتقل شد.

چشم به نوسان NBFC

خرید تریلیون وام توسط BharatPe در پس‌زمینه فین‌تک‌ها صورت می‌گیرد که بر روی وام دادن از طریق واحدهای NBFC خود تمرکز می‌کنند و در عین حال وابستگی خود را به مشارکت کاهش می‌دهند، با توجه به نظارت‌های نظارتی تشدید شده پس از صدور دستورالعمل‌های وام دیجیتال توسط بانک مرکزی هند (RBI) در سال گذشته.

ET روز دوشنبه گزارش داد که Cred تحت حمایت Kunal Shah در حال تقویت بازی اعتباری خود است زیرا به دنبال افزایش سرمایه جداگانه برای NBFC Newtap Technologies است. Newtap Technologies که در سال 2021 توسط شاه ادغام شد، در مورد جمع آوری 50 تا 70 میلیون دلار برای کمک به مقیاس مشارکت و قرار گرفتن در معرض اعتبار خود در پایگاه کاربران Cred بحث کرده است.

در نوامبر 2021، ET برای اولین بار گزارش داد که شاه، از طریق Newtap Technologies، Parfait Finance & Investment، یک NBFC ثبت شده در RBI را خریداری کرده است.

هفته گذشته، ET به طور انحصاری گزارش داده بود که استارتاپ نئوبانکینگ Jupiter مجوز NBFC توسط RBI اعطا شده است. Jitendra Gupta، بنیانگذار Amica Financial Technologies Ltd مستقر در بنگالورو، که مدیریت مشتری را بر عهده دارد، به ET گفته است که استارت‌آپ تحت حمایت Sequoia و Tiger Global قصد دارد کسب و کار وام دهی خود را با حدود 100 کرور روپیه سرمایه گذاری کند و 100 کرور روپیه اضافی در این زمینه کسب کند. بدهی برای تامین مالی عملیات اعتباری خود

مشتری قصد دارد به پرداخت سالانه 600 تا 700 کرور روپیه در قالب وام های شخصی کوتاه مدت و میان مدت پرداخت کند.

وام دهنده با Bullet، یک محصول اعتباری که بر روی ریل های UPI ساخته شده بود، شروع به کار کرده بود، اما این محصول را در سال 2021 متوقف کرد. بعداً، شرکت فعالیت های وام دهی خود را با مشارکت با Trillion Loans، که پلتفرم وام دهی همتا به همتا – P2P – را اداره می کند، از سر گرفت. Liquiloans.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.