blinkit: Zomato می‌گوید که اختلالات Blinkit “هیچ تاثیر مادی” بر عملکرد شرکت نداشته است

شرکت تحویل مواد غذایی و خواربارفروشی زوماتو مستقر در گورگان روز چهارشنبه گفت که اختلال اخیر در واحد تجارت سریع Blinkit تأثیر درآمد کمتر از 1 درصدی داشته است. Zomato در پاسخ به توضیحی بود که بورس ها در مورد تحولات Blinkit در هفته گذشته به دنبال آن بودند.

طی چند روز گذشته، ما تغییراتی را در ساختار پرداخت شریک تحویل با توجه به کسب‌وکار Blinkit ایجاد کرده‌ایم تا نیازهای شرکای تحویل، بهبود تجربه مشتری و کاهش تقلب‌های لغو/رد سفارش توسط تعداد کمی از شرکای تحویل در سیستم باشد. چنین تغییراتی هر از چندگاهی و در صورت لزوم انجام می شود.

همچنین بخوانید |با ادامه اعتصاب سواران Blinkit در NCR، رقبا افزایش می یابند

ما مجبور شدیم برخی از فروشگاه ها را برای چند روز تعطیل کنیم تا از ایمنی کارمندان خود در فروشگاه ها و شرکای تحویل اطمینان حاصل کنیم. اکثر این فروشگاه ها اکنون فعالیت خود را از سر گرفته اند.

ET هفته گذشته گزارش داد که حدود 100 فروشگاه تاریک که توسط Blinkit در منطقه پایتخت ملی دهلی اداره می شد، به دنبال اعتصاب مدیران تحویل پلت فرم تجارت سریع در اعتراض به تغییر ساختار پرداخت شرکت، تعطیل شدند.

Blinkit مدیران تحویل را از 25 روپیه ثابت (به علاوه 7 روپیه در ساعات شلوغی) به ازای هر هزینه تحویل به 15 روپیه به ازای هر هزینه تحویل، با یک جزء جدید مبتنی بر فاصله تغییر داده بود. سواران ادعا کردند که تغییر در سیستم منجر به کاهش درآمد خواهد شد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


“این اختلالات و تغییرات هیچ تاثیر مادی بر عملکرد / عملکرد مالی شرکت ندارند (به معنای کمتر از 1٪ تاثیر درآمد) و از این رو ما معتقدیم که این رویداد هیچ گونه افشاگری را تحت مقررات 30 مقررات SEBI (LODR) تضمین نمی کند. در روز چهارشنبه، در ساعت 1030 IST، سهام زوماتو 3.7 درصد نسبت به بسته شدن قبلی خود که 55.34 روپیه در BSE بسته شده بود، معامله شد.

همچنین بخوانید |
ICICI Securities: Blinkit متعلق به Zomato به دلیل اعتصاب کارگران تحویل حدود 1 درصد از درآمد خود را از دست می دهد.

در یک یادداشت تحقیقاتی در اوایل این هفته، ICICI Securities تاثیر 1 درصدی درآمد در سه ماهه آوریل تا ژوئن برای Blinkit را در نتیجه اختلالات و 0.15 درصد از دست دادن درآمد برای Zomato را به صورت تلفیقی تعیین کرده بود.

این شرکت کارگزاری گفته بود که تغییر در ساختار پرداخت برای زوماتو برای مهار هزینه ها مورد نیاز است. ما فکر می کنیم تغییر در ساختار هزینه تحویل نشان دهنده تلاش Zomato برای کنترل هزینه است. از نظر ما، این به Blinkit اجازه می‌دهد تا شعاع تحویل را برای فروشگاه‌های تاریک موجود خود افزایش دهد و در نتیجه پوشش شبکه خود را با هزینه‌های سرمایه محدود بهبود بخشد.

ET همچنین روز سه شنبه گزارش داد که BigBasket متعلق به Tata، Zepto تحت حمایت Nexus Venture Partners و Swiggy’s Instamart پس از اعتصاب مدیران تحویل Blinkit شاهد افزایش سفارشات در Delhi-NCR بودند. به گفته مدیران شرکت و صنعت، سفارشات روزانه برای سه پلتفرم تجارت سریع 25 تا 50 درصد افزایش یافته است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.