bluestone: Temasek در نظر دارد 100 میلیون دلار در جواهرسازی هندی BlueStone سرمایه گذاری کند

دو منبع آگاه به رویترز گفتند، سرمایه‌گذار دولتی سنگاپور Temasek Holdings در حال بررسی سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری در جواهرسازی هندی BlueStone برای حدود 20 درصد از سهام است.

یکی از این منابع که از افشای نامش خودداری کرد، گفت که این سرمایه گذاری، BlueStone مستقر در بنگلور، که توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Accel و صنعتگر هندی Ratan Tata نیز حمایت می شود، نزدیک به 500 میلیون دلار ارزش گذاری می کند.

این قرارداد بالقوه می‌تواند برنامه‌های BlueStone را برای گسترش تهاجمی در هند، دومین کشور مصرف‌کننده جواهرات پس از چین، تقویت کند، زیرا تقاضا پس از همه‌گیری افزایش یافته است.

این جواهرساز قبلاً برنامه های خود را برای افتتاح 300 فروشگاه تا سال 2024 فاش کرده بود. طبق وب سایت خود، اکنون بیش از 150 فروشگاه دارد.

BlueStone در بازاری فعالیت می‌کند که تحت تسلط هزاران جواهرفروشی مستقل کوچک و بزرگ محلی است، اما همچنین فروشگاه‌های مارکی مانند Tanishq و CaratLane متعلق به شرکت Titan و Kalyan Jewellers.

برخلاف بسیاری از جواهرسازان سنتی، شرکت هایی مانند BlueStone و CaratLane فروش آنلاین نیز ارائه می دهند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


در حالی که قبلاً علاقه تمسک به سرمایه گذاری در بلو استون گزارش شده بود، رویترز برای اولین بار جزئیات مبلغ سرمایه گذاری، ارزش گذاری بالقوه و سایر جزئیات مالی معامله احتمالی را گزارش می کند. یکی از این منابع گفت که تماسک در حال بررسی دقیق تراکنش است و اگر مذاکرات موفقیت آمیز باشد، ممکن است در اوایل ماه جولای تا سپتامبر معامله شود.

مدیرعامل BlueStone، Gaurav Kushwaha بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد، در حالی که Temasek از اظهار نظر خودداری کرد.

راوی لامبا، رئیس هندی آن ماه گذشته به اکونومیک تایمز گفت، تماسک در شش سال گذشته سالانه 1 میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری کرده است و قرار گرفتن در معرض اصلی آن با هند 16 میلیارد دلار است که بیش از 5 درصد از پرتفوی جهانی 297 میلیارد دلاری تماسک است.

مذاکرات این قرارداد همچنین در زمانی انجام می شود که بسیاری از استارت آپ های هندی در تلاش برای جمع آوری سرمایه جدید هستند و آنها را مجبور به تاخیر در عرضه اولیه سهام و اخراج کارمندان می کند زیرا سرمایه گذاران ارزش های فوق العاده آنها را زیر سوال می برند. به گفته شرکت داده CB Insights، استارت‌آپ‌ها در سه ماهه اول سال 2023 تنها 2 میلیارد دلار جذب کردند که 75 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.