BR Shetty به دنبال تحقیق از طریق CBI ، ED برای 6 میلیارد دلار ‘کلاهبرداری’ در شرکت های خود است

دهلی نو: تاجر مستقر در امارات متحده عربی ، BR Shetty به دنبال تحقیق توسط آژانس های مرکزی هند در مورد آنچه وی به عنوان کلاهبرداری 6 میلیارد دلاری توسط مدیران ارشد سابق شرکت های خود در جهت همکاری با بانکداران “بی وجدان” عنوان کرده است ، بود.

بنیانگذار زنجیره بیمارستان NMC Healthcare و بورس امارات متحده عربی شکایتی کتبی به اداره مرکزی تحقیقات و اجرای احکام ارسال کرده و از آنها خواسته است که ادعای اختلاس ، فساد و پولشویی شرکتهای وی را بررسی کنند.

شتی ادعا کرده است که دو مدیر ارشد سابق وی ، پراسانت و پروموت منگات ، با بانکداران ، حسابرسان ارتباط برقرار کرده و میلیاردها دلار اختلاس کرده اند.

وی نسخه هایی از این شکایت را به نخست وزیر و دفتر رسیدگی به کلاهبرداری جدی وزارت امور شرکت ارسال کرده است.

ET کپی شکایت را دیده است.

Zulfiquar Memon از MZM Legal و نیرویکار سینگ ، نماینده Shetty ، به ET گفتند که این شکایت نتیجه یک تحقیق جهانی “پرزحمت” داخلی توسط شتی است و نیاز به تحقیق دقیق توسط سازمان های تحقیق مرکزی دارد.

پراسانت و پروموت منگات که به ترتیب از مدیران ارشد سابق NMC Healthcare و شرکت هلدینگ Finablr بورس امارات متحده عربی بودند ، برای اظهارنظر در این باره قابل دسترسی نیستند طبق شکایت شتی ، محل برادران منگات مشخص نبود.

آژانس های تحقیق هنوز از شکایت شتی مطلع نشده اند.

پس از فروپاشی NMC Health ، که در آوریل به دلیل ورشکستگی پرداخت ، شتی حتی در حالی که با یک تحقیق در امارات متحده عربی روبرو شده است به مقامات هند مراجعه کرده است. براساس گزارش ها ، بانک مرکزی امارات متحده عربی دستور توقیف دارایی های شتی و خانواده اش را صادر کرده بود و دادگاه های مرکز مالی بین المللی دبی نیز در سراسر جهان دارایی های وی را مسدود کردند.

در هند ، دادگاهی در ماه مه ، شتی و همسرش را از فروش یا انتقال برخی از املاک تا دستورات بعدی منع کرده بود ، به دلیل شکایت بانک بارودا که به دنبال بازپرداخت وام های بیش از 250 میلیون دلار از تاجر و شرکت هایش است.

شتی که مدیران و وام دهندگان سابق خود را مسئول این بحران می داند ، در شکایت خود از ده نفر و موسسه نام برده است که خواستار برخورد کیفری علیه آنها شده است.

شتی ادعا کرده است که بانک ها وی را به منظور غصب اموال شخصی وی و سرکوب تحقیقات داخلی که توسط وی آغاز شده ، تحت تعقیب قرار می دهند.

شکایت وی مقامات بانک بارودا را به تبانی با برادران منگات متهم کرده است. بانک متعلق به دولت تا زمان مطبوعات روز چهارشنبه به نامه الکترونیکی ET پاسخ نداد.

شتی ادعا کرده است که کلاهبرداری طی هفت تا هشت سال (2012 به بعد) انجام شده است. در این شکایت ادعا شده بود که این کلاهبرداری از “تقریباً 50 تا 60 اعتبار بانکی و / یا تسهیلات مالی تجاری که برادران منگات قادر به دریافت غیرقانونی با گذشت زمان از بانک های بین المللی ، وام دهندگان محلی در امارات متحده عربی و همچنین بانکداران سایه و شرکت های فاکتور” بودند استفاده شده است.

شتی همچنین ادعا کرده است که این کلاهبرداری شامل “پرداختهای دور رفت و پرداختی به عنوان پرداخت به تأمین کنندگان ادعا شده ، پرداخت های داخل گروهی و وام ها ، جعل معمول و جعل اسناد مالی بانکی / تجاری و ضمانت های شخصی به نام من (شتی) ، کپی است. فاکتورها و غیره “.

بر اساس شکایت ، “طرح رفت و برگشت منجر به تورم ترازنامه شرکت های گروه از جمله NMC و Finablr” شد و “دسترسی به وجوه اضافی و خطوط اعتباری قابل اختلاس را تا زمان انهدام و کشف متعاقب آن” تسهیل کرد. طرح تقلب در سال 2020

شتی ادعا کرده است که وی توسط برادران منگات که بر شرکتهایش و مقادیر زیادی پول نقد و سرمایه شرکتها کنترل داشتند ، “فریب” داده شد و ادعا کرد که پول اختلاس شده توسط این دو برای “رشوه دادن کارمندان در وظایف اصلی ، حسابرسان و بانکداران” استفاده شده است. که در کلاهبرداری به آنها کمک کرد “.

طبق شکایت وی ، برادران منگات “فریبکارانه” در اوایل سال 2017 “با سو by استفاده از اعتمادی که به آنها اعطا شده” گروه بازرگانی را به دست گرفتند و در شرکتهای تاسیس شده توسط وی “تقریباً قدرت هژمونیک” داشتند.

شتی ادعا کرد که تا سال 2017 ، “به دلیل استعفا و” فریب “توسط برادران منگات ،” همه دید “را در امور شرکت های گروه خود از دست داده بود. وی همچنین ادعا کرده است که از سال 2017 هیچ دسترسی به سوابق شرکت های گروه نداشته و “گزارش های مالی و شرکتی گمراه کننده عمومی” را که توسط برادران منگات تهیه شده است دریافت می کند.

شتی با ادعای بازسازی معاملات انجام شده پس از ادعای برادران منگات در تصاحب شرکت ها در سال 2017 ، ادعا کرد که تحقیقات داخلی وی “یک کلاهبرداری عظیم ، منظم و پیچیده ، از بزرگترین قرن بیست و یکم” را آشکار کرده است.