Byju: ED جستجوهایی را در Byju در مورد نقض های ادعایی FEMA انجام می دهد

اداره اجرا (ED) روز شنبه گفت که در محل های مرتبط با استارتاپ آموزشی Byju به دلیل تخلفات ارزی ادعایی جستجو کرده است.

در هر سه محل شامل دو محل رسمی و یک محل مسکونی مرتبط با بنیانگذار بیجو راوندران و شرکت او “Think & Learn Private Limited” تحت مقررات قانون مدیریت ارز (FEMA) جستجو شد.

این شرکت پلت فرم آموزش آنلاین Byju’s را اجرا می کند.
در بیانیه منتشر شده از سوی این آژانس آمده است: «در جریان عملیات تفتیش و ضبط، اسناد مجرمانه و داده های دیجیتالی مختلفی کشف و ضبط شد.

طبق ED، جستجوهای FEMA همچنین نشان داد که این شرکت گفته می‌شود سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به میزان 28000 کرور روپیه در بازه زمانی 2011 تا 2023 دریافت کرده است. دوره به نام سرمایه گذاری مستقیم خارج از کشور.

… شرکت حدود 944 کرور روپیه را به نام هزینه های تبلیغات و بازاریابی از جمله مبلغ واریز شده به حوزه قضایی خارجی رزرو کرده است. این شرکت از سال مالی 2020-2020 تاکنون صورتهای مالی خود را تهیه نکرده و حسابهای حسابرسی شده را دریافت نکرده است که الزامی است. از این رو صحت ارقام ارائه شده توسط این شرکت از سوی بانک ها مورد بررسی قرار می گیرد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


تحقیقات علیه این شرکت بر اساس شکایات مختلف دریافتی از افراد مختلف خصوصی آغاز شد. آژانس گفت، در طول تحقیقات انجام شده توسط ED، احضاریه های متعددی برای بنیانگذار و مدیر عامل Raveendaran Byju صادر شد، “… با این حال، او همیشه طفره می رفت و هرگز در طول تحقیقات ظاهر نشد.”

شرکت فوراً برای پاسخگویی در دسترس نبود. پس از دریافت، داستان با پاسخ آنها به روز می شود.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.