Byju Raveendran: نقل و انتقالات انجام شده از Byju’s Alpha کاملاً مطابق با قرارداد اعتباری: Byju’s

غول Edtech Byju’s که شرکت تابعه آمریکایی آن Byju’s Alpha متهم به پنهان کردن 500 میلیون دلار از وام دهندگان در ایالات متحده شده است، روز جمعه گفت که نقل و انتقالات انجام شده توسط این شرکت “کاملاً مطابقت دارد” و “هیچ شرایط طرفین را نقض نمی کند”. قرارداد اعتباری و حقوق و مسئولیت‌های مورد توافق».

شفاف سازی در رابطه با شکایتی است که Byju’s Alpha در دادگاه دلاور با آن مواجه است، در رابطه با بازیابی وام 1.2 میلیارد دلاری که توسط شرکت بزرگ edtech در سال 2021 گرفته شده است. وام دهندگانی که شکایت را ارائه کرده اند، ادعا کرده اند که به دلیل نکول در اوایل امسال خبرگزاری بلومبرگ اولین بار در 18 مه گزارش داد، آنها حق دارند نماینده خود، تیموتی آر.پول را به عنوان مسئول تعیین کنند.

این شکایت توسط شرکت Glas Trust و سرمایه گذار Pohl علیه Byju’s Alpha، مدیر آن، Riju Ravindran، و Tangible Play Inc.

ریجو راویندران برادر کوچکتر بنیانگذار بیجو، بیجو ریوندران است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک وکیل مدافع پول در جریان جلسه رسیدگی گفت: در اوایل سال جاری، یکی از مدیران ارشد بیجو آلفا “اعتراف کرد که نیم میلیارد دلار (500 میلیون دلار) را به خارج از شرکت منتقل کرده است.

در بیانیه ای که قاطعانه این اتهامات را رد می کند، Byju’s گفت: «این یک دستور موقت از دادگاه دلاور برای حفظ وضعیت موجود در رابطه با Byju’s Alpha، یک نهاد غیرعملیاتی ایالات متحده است که برای دریافت وام مدت دار B، بدون کارمند تأسیس شده است. اصحاب دعوا ادعاهای گیج‌کننده‌ای دارند مبنی بر اینکه بیجو 500 میلیون دلار از آلفای بیجو «انتقال» کرده است و القا می‌کند که این اعمال به نحوی اشتباه بوده است. این کاملاً نادرست است.»

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


شرکت edtech که ماه گذشته محل آن نیز توسط اداره اجرا مورد بازرسی قرار گرفت، گفته است که “وجوه برای رشد و توسعه در عملیات جهانی خود به سایر نهادهای عملیاتی منتقل شده است.” “در واقع، حتی وام دهندگان نیز ادعا نکرده اند که این انتقال تحت ترتیبات قراردادی موجود طرفین مجاز نبوده است… Byju با هدف روشن استفاده از وجوه جمع آوری شده برای رشد و توسعه در عملیات جهانی خود، قرارداد وام مدت B را وارد کرد. این شرکت در بیانیه‌ای رسانه‌ای در روز جمعه اعلام کرد که برای انتقال و استفاده از وجوه در صورت لزوم آزاد است.

در حالی که وام دهندگانی که از شرکت تابعه Byju در ایالات متحده شکایت کرده اند، ادعای نکول کرده اند، شرکت edtech این ادعاها را رد کرد و اظهار داشت که “همه تعهدات پرداخت قراردادی خود را همانطور که در وام مدت B امضا شده در سال 2021 توافق شده انجام داده است و حتی یک پرداخت را نیز تحت آن از دست نداده است.”

در این بیانیه آمده است: «هیچ نکول پولی تحت این وام وجود نداشته است… ادعاهای وام دهندگان (که ما نیز با آن مخالفت می کنیم) صرفاً به نکول های فنی و غیر پولی ناچیز مربوط می شود.

حملات اخیر ED در Byju’s بخشی از تحقیقات مربوط به نقض قوانین ارز خارجی در مورد سرمایه گذاری های دریافتی و انتقال وجوه به خارج از کشور توسط استارت آپ edtech بود.

ET ماه گذشته گزارش داد که تحقیقات در مورد حساب های Byju در دو سال گذشته ادامه داشته است. بیجو ریوندران که مدیر اجرایی شرکت نیز هست 4-5 بار احضار شده است.

ET به نقل از منابع گزارش داد که در اوایل این ماه، Byju’s یک دور 2000 کرور روپیه (یا تقریباً 250 میلیون دلار) از دیویدسون کمپنر کپیتال را در یک تراکنش اعتباری ساختاریافته در برابر جریان های نقدی شرکت تابعه آمادگی آزمون Aakash Educational Services بسته است.

این دور شامل یک تسهیلات وام سه ساله با ارزش سهام بالا بود که به فهرست عمومی برنامه ریزی شده آکاش در آینده نزدیک مرتبط بود. این معامله از طریق ترکیبی از اوراق قرضه غیرقابل تبدیل (NCD) و بخش کوچکتری از اوراق قرضه اجباری قابل تبدیل (CCD) انجام شد.

این شرکت در بیانیه روز جمعه خود این توسعه را تایید کرد و گفت: “تکمیل موفقیت آمیز دور اخیر تامین مالی 250 میلیون دلاری، ثبات مالی ما را بیشتر تقویت می کند و به عنوان شاهدی بر اعتماد تزلزل ناپذیری است که سرمایه گذاران در تجارت ما دارند. ما به مذاکره قاطعانه با وام دهندگان خود برای دستیابی به یک راه حل ادامه خواهیم داد.»

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.