Byju Raveendran: Byju’s ED probe: Byju Raveendran به کارکنان می گوید همه تراکنش های فرامرزی به درستی بررسی شده اند

در پس‌زمینه تحقیقات اداره نظارت بر اجرای آژانس تحقیقات مالی فدرال هند (ED)، بنیانگذار و مدیر اجرایی استارت‌آپ edtech Byju، Byju Raveendran به کارمندان این شرکت نامه نوشت و گفت که تمام تراکنش‌های فرامرزی آن توسط مشاوران و مشاوران حرفه‌ای بررسی شده است. .

ET نسخه ای از ایمیل ارسال شده به کارکنان Byju را در اواخر روز شنبه بررسی کرده است.

ED اقدامات جستجو و ضبط را در چندین محل مرتبط با شرکت در بنگالورو انجام داده است. ED این جست و جوها را به عنوان بخشی از تحقیق در مورد نقض قوانین ارز خارجی در مورد سرمایه گذاری های دریافتی و انتقال وجوه به خارج از کشور توسط شرکت edtech انجام داده بود.
در همین حال، با ارزش ترین استارت آپ هند با 22 میلیارد دلار، گفت که جستجوها مربوط به یک تحقیق معمول تحت FEMA (قانون مدیریت مبادلات خارجی) است.

ریوندران، در ایمیلی به کارمندان، گفت که “بازدید اخیر توسط ED” یک تحقیق تحت FEMA است، و افزود که “اطلاعات درخواست شده و ارائه شده توسط افسران در رابطه با FDI جمع آوری شده، سرمایه گذاری های خارج از کشور، و فرامرزی معاملات مربوط به فعالیت های بازاریابی و برندسازی توسط Byju’s قبلاً توسط نمایندگان مجاز ما ارائه شده است.

او گفت که این شرکت چندین خرید در خارج از کشور (با سرمایه‌گذاری حدود 9000 کرور روپیه) در طول سال‌ها انجام داده است و برای تأمین مالی این تملک‌ها، شرکت «بعضی از منابع مالی ما را در خارج از کشور» بازگرداند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

byjus

همچنین بخوانید: Byju’s شرکت آمریکایی edtech Epic را در قراردادی 500 میلیون دلاری خریداری کرد

Raveendran همچنین گفت که این رشته edtech “بیشتر از هر استارتاپ هندی دیگری FDI به هند آورده است (28000 کرور)” و فرصت های شغلی برای “بیش از 55000 متخصص با استعداد” ایجاد کرده است.

وی گفت: “Byju’s تمام تلاش خود را برای رعایت کامل قوانین ارز خارجی انجام داده است و همه معاملات فرامرزی ما توسط مشاوران/مشاوران حرفه ای و مشاوران/مشاوران صندوق های سرمایه گذاری و سایر طرف های پیچیده بررسی شده است.”

همچنین بخوانید: زیان Byju در نتایج تاخیری سال مالی 21 به 4588 کرور رسید.

«علاوه بر این، تمام این تراکنش‌ها فقط از طریق کانال‌های بانکی معمولی/بانک‌های فروشنده مجاز RBI انجام می‌شوند و اسناد و مدارک لازم و پرونده‌های قانونی به‌طور مناسب ارائه شده‌اند.»

وی افزود: می خواهم به شما اطمینان دهم که ما به طور کامل با مقامات همکاری می کنیم.

او نوشت: «از آنجایی که ما توسط بیش از 70 سرمایه‌گذار تأثیرگذار تأمین می‌شویم که به‌طور رضایت‌بخشی در عملیات‌های ما، از جمله تمام موارد انطباق با FEMA، سرمایه‌گذاری شده‌اند، ما مطمئن هستیم که مقامات نیز به همین نتیجه خواهند رسید».

همچنین بخوانید: وام دهندگان Byju به دنبال پیش پرداخت 200 میلیون دلاری برای بازسازی وام 1.2 میلیارد دلاری هستند.

در بیانیه مطبوعاتی روز شنبه، ED گفت که در حال بررسی صحت ارقام ارائه شده توسط این شرکت با بانک ها است. آژانس همچنین گفت که چندین بار Raveendran را احضار کرده است، اما او همچنان “گریز” است.

به گفته ED، جستجوهای آن نشان داد که Think & Learn، شرکت مادر Byju’s، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به مبلغ 28000 کرور روپیه در طول سال‌های 2011 تا 2023 دریافت کرده است، زمانی که حدود 9754 کرور روپیه به حوزه‌های قضایی مختلف خارجی «به نام» حواله کرده است. سرمایه گذاری مستقیم خارج از کشور».

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.