byjus: Byju’s Alpha توسط نماینده وام به مبلغ 1.2 میلیارد دلار شکایت کرد

یکی از پرطرفدارترین شرکت‌های فناوری هند، Byju’s Alpha، پس از ماه‌ها مذاکره بین طلبکاران و شرکت فناوری آموزشی، توسط یکی از وام‌دهندگان که 1.2 میلیارد دلار بدهی داشت، شکایت کرد.

این شکایت توسط شرکت گلاس تراست و سرمایه‌گذار تیموتی آر پول علیه شرکت‌های آلفای بیجو، تانگیبل پلی، شرکت و ریجو راویندران تنظیم شد. دو شرکت مورد شکایت، واحدهای Think and Learn Private، امپراتوری edtech هستند که توسط Byju Raveendran تأسیس شده است. طبق یک پرونده نظارتی، راویندران مدیر Think and Learn است.

این آخرین شکست برای استارت آپی است که زمانی پرمخاطب بود. پیش از آغاز تحقیقات مبارزه با پولشویی در ماه آوریل، Byju’s در تلاش بود تا از طلبکاران در مورد بازسازی یک وام مدت دار 1.2 میلیارد دلاری راضی کند. این شرکت مستقر در بنگالورو چندین سال است که برای عرضه اولیه عمومی واحد آموزشی خود کار می کند.

جزئیات مربوط به چرایی تشکیل پرونده و آنچه گلاس تراست و پولل می خواهند از اسناد دادگاه حذف شده است. یکی از پرونده ها نشان می دهد که این شکایت ممکن است مربوط به دعوا بر سر انتخاب مدیران باشد، اما هیچ ادعای خاصی را شامل نمی شود.

یک قاضی در ویلمینگتون، دلاور – جایی که شکایت در اوایل این ماه ثبت شد – یک جلسه استماع تلفنی را برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پرونده باید تسریع شود یا خیر، برنامه ریزی کرد.

مورگان زورن، قاضی دادگاه سلطنتی دلاور، درخواست راویندران و بیجو برای بسته شدن جلسه روز پنجشنبه برای عموم را رد کرد. زورن در یک پرونده عمومی گفت: “متهمان به دنبال مخفی نگه داشتن وقایع در مرکز این پرونده هستند، اما فقط حدس می زنند که ممکن است از افشای آنها آسیبی ایجاد شود.” متهمان بار سختی را که لازم است برای انحراف از دستور قانون اساسی که این دادگاه برای عموم آزاد است، انجام نداده اند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


Byju’s پس از اینکه با از دست دادن ضرب الاجل برای افشای نتایج مالی سالانه، حمایت های سرمایه گذار در مورد بدهی خود را نقض کرد، مذاکره درباره قرارداد اعتباری خود را آغاز کرد. در اوایل سال جاری، وام دهندگان با پیشنهاد شرکت مبنی بر اصلاح مجدد بدهی خود با افزایش نرخ بهره وام مدت دار 1.2 میلیارد دلاری مخالفت کردند. بلومبرگ نیوز در فوریه گزارش داد که کمیته راهبری از وام دهندگان با این طرح مخالفت کردند و به شرکت پیشنهاد کردند که در عوض بخشی از وام را بازپرداخت کند و پول نقد را قفل کند.

ماه گذشته، رگولاتورها در هند به دفاتر Byju یورش بردند و اسناد و داده های دیجیتال را ضبط کردند. پس از آن، Raveendran در نامه ای به کارمندان از شرکت دفاع کرد و گفت که این شرکت تعدادی خرید در خارج از کشور انجام داده است و هزینه تراکنش ها را از طریق کانال های بانکی منظم با اسناد و مدارک مناسب پرداخت کرده است.

بنیانگذار شرکت edtech، Raveendran، و مدیر شرکت Ravindran، به ایمیلی که به دنبال نظر بود پاسخ ندادند. وکیل بیجو آلفا به تماسی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

پرونده Glas Trust Company در مقابل Riju Ravindran، 0488-2023، دادگاه سلطنتی دلاور (ویلمینگتون) است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.