chqbook: هدف ما توانمندسازی مشاغل کوچک با دسترسی به خدمات مالی است: مدیرعامل Chqbook

کسب‌وکارهای کوچک مانند شیمی‌دان‌ها، فروشگاه‌های kirana، بازرگانان با چالش‌های متعددی مواجه هستند که شامل دسترسی به منابع مالی، مقابله با عدم قطعیت‌های تجاری و گسترش کسب‌وکار می‌شود. استارت‌آپ فین‌تک Chqbook به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک امکان دسترسی به خدمات مالی از جمله حساب‌های جاری، وام‌های تجاری و بیمه را از طریق اپلیکیشن موبایل خود می‌دهد.

Chqbook با حمایت Aavishkaar Capital، Rajiv Dadlani Group، Earlsfield Capital UK، Harsha Bhogle و دیگران، 12 میلیون دلار جمع آوری کرده است. اخیراً با ICICI Lombard برای ارائه پوشش بیمه ای به مشاغل کوچک پیوند خورده است.

در یک مصاحبه ایمیلی ویپول شارما، موسس و مدیر عامل Chqbook مشکلات پیش روی مشاغل کوچک، برآورده کردن الزامات حساب های جاری، اعطای وام و بیمه برای چنین مشاغل و موارد دیگر را مورد بحث قرار می دهد. گزیده های ویرایش شده:

چه مشکلاتی را برای کسب و کارهای کوچک حل می کنید؟ چند کسب و کار کوچک در پلتفرم شما وجود دارد؟

ما به صاحبان مشاغل کوچک که ستون فقرات اقتصاد هند هستند و 30 درصد به تولید ناخالص داخلی هند کمک می کنند، غذا می دهیم. کسب و کارهای کوچک اغلب با محدودیت های مالی مواجه هستند و برای دسترسی به بانکداری تجاری، اعتبار مقرون به صرفه و بیمه با مشکل مواجه هستند.

برای حل این مشکلات، Chqbook به صاحبان مشاغل کوچک یک برنامه فین‌تک ارائه می‌دهد که شامل حساب جاری دیجیتال، وام‌های تجاری و بیمه است. برنامه تلفن همراه ما به صاحبان مشاغل کوچک امکان دسترسی به طیف متنوعی از محصولات مالی را می دهد. در حال حاضر Chqbook بیش از 250000 مشتری در پلتفرم خود دارد و ما همچنان به کار خود برای گسترش دامنه دسترسی خود ادامه می دهیم.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


Chqbook خدمات حساب جاری را به مشاغل کوچک ارائه می دهد. بانک ها هم این کار را می کنند. Chqbook چه ارزش اضافی برای کاربران خود فراهم می کند؟یکی از ویژگی‌هایی که ما ارائه می‌کنیم، یک حساب جاری دیجیتال با تعادل صفر است که برای صاحبان مشاغل کوچک مانند صاحبان kirana، شیمیدان‌ها و سایر شرکت‌های انحصاری طراحی شده است. این به این معنی است که کاربران مجبور نیستند حداقل تعادل را حفظ کنند، و آن را برای مشاغل در هر اندازه در دسترس قرار دهد.

یکی دیگر از ویژگی های ارزش افزوده، سهولت افتتاح حساب از طریق برنامه است. این اپلیکیشن به هشت زبان نیز موجود است.

حساب جاری Chqbook ویژگی هایی مانند کارت های نقدی دیجیتال و فیزیکی، صورتحساب های بانکی و امکان افزودن و مدیریت ذینفعان را ارائه می دهد.

علاوه بر این، Chqbook امتیازهای واریز نقدی را فراهم می کند و به کاربران این امکان را می دهد که پول نقد را به حساب خود واریز کنند. این ویژگی می تواند به ویژه برای مشاغلی که اغلب با معاملات نقدی سروکار دارند مفید باشد.

Chqbook به تازگی پوشش بیمه مغازه را با همکاری ICICI Lombard معرفی کرده است؟ این چه مزایایی (تا چه میزان و حق بیمه سالانه و غیره) به مشاغل کوچک ارائه می دهد؟

“پوشش بیمه مغازه” برای مشتریان حساب جاری دیجیتال با همکاری ICICI Lombard راه اندازی شده است. بر اساس این بیمه خسارات وارده به مغازه داران ناشی از سیل، زلزله، رعد و برق، طوفان، طوفان، آتش سوزی و سایر خطرات اقلیمی شامل هرگونه خسارت ناشی از سرقت محتویات مغازه تحت پوشش قرار می گیرد.

طبق بررسی داخلی اخیر ما، متوجه شدیم که تنها 20 درصد از صاحبان مشاغل کوچک، با وجود خطرات احتمالی، مغازه ها و محتویات خود را بیمه کرده اند. بیش از 50 درصد از صاحبان مغازه ها احساس می کنند در معرض خطر نیستند و در نتیجه برای بسیاری مشکلات مالی ایجاد می کند. 80 درصد از این مالکان مجبور به استفاده از پس انداز خود، فروش اشیاء قیمتی یا گرفتن وام برای جبران ضرر شده اند. همکاری ما با ICICI Lombard General Insurance به این موضوع می پردازد. با ترکیب راه‌حل‌های بیمه مغازه با حساب جاری دیجیتال خود، به صاحبان مشاغل کوچک دسترسی به خدمات مالی از طریق تلفن‌های هوشمند را ارائه می‌کنیم.

تا به حال چقدر سرمایه جذب کرده اید و آیا در حال برنامه ریزی برای افزایش سرمایه جدید هستید؟ اگر بله، تقریباً چقدر است؟

Chqbook از زمان آغاز به کار 12 میلیون دلار سرمایه از سرمایه گذاران، از جمله Aavishkaar Capital، Rajiv Dadlani Group، Earlsfield Capital UK و سرمایه گذاران فرشته از جمله Harsha Bhogle، Bharat Shyam، Ken Glass، Rohit Chanana، Bhupesh Kumar، Amit Manocha، Amit Shingal Nigal، جذب کرده است. و ساکشی ویج.

در حال حاضر، ما در حال مذاکره اولیه با سرمایه گذاران بالقوه برای افزایش سرمایه سری B خود هستیم تا سرمایه لازم برای حمایت از برنامه های رشد خود را در اختیار ما قرار دهد.

آیا بر بخش‌های صنعتی خاصی تمرکز می‌کنید یا هر نوع کسب‌وکار کوچکی است؟

در Chqbook، ما بر ارائه خدمات به مشاغل کوچک در بخش‌های مختلف صنعت در هند تمرکز می‌کنیم. این شامل طیف گسترده ای از مشاغل کوچک مانند مغازه های kirana، شیمیدان ها، تاجران، رستوران ها و سایر مشاغل مالکیتی است. در هند، بیش از 9 کرور کسب و کار کوچک، عمدتاً شرکت های انفرادی، با گردش مالی کمتر از 40 لک در سال وجود دارد که 30 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد. با این حال، این مشاغل اغلب در دسترسی به خدمات مالی از جمله بانکداری تجاری، وام‌دهی رسمی و بیمه با چالش‌هایی مواجه هستند.

برای 2-3 سال آینده چه برنامه ای دارید؟

هدف ما این است که شریک اصلی فین‌تک در حساب‌های جاری، وام‌دهی و بیمه برای مشاغل کوچک در هند باشیم. هدف ما این است که فروشگاه‌های مادر و پاپ و تاجران کوچک را قادر به داشتن یک برنامه سریع و با فناوری فعال کنیم که به رشد آنها کمک می‌کند. ما قصد داریم تا 2 میلیون مشتری را طی 2 سال آینده سوار کنیم و به آنها حساب، وام و بیمه ارائه دهیم.