DPIIT: اکوسیستم استارتاپی هند همچنان قوی و انعطاف پذیر است: مقام DPIIT

پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی مستقر در کالیفرنیا، دولت روز سه‌شنبه اعلام کرد که استارت‌آپ‌های هندی با کاهش بودجه مواجه نشده‌اند و اکوسیستم استارت‌آپ هند قوی و انعطاف‌پذیر است.

مانمیت ناندا، دبیر مشترک دپارتمان ارتقای صنعت و تجارت داخلی (DPIIT) با رفع ترس از اکوسیستم استارت آپی هندی، گفت که هیچ مشکلی در الزامات مالی استارت آپ های هندی پیش بینی نمی کند.

ناندا گفت: “من هیچ نوع مشکلی را برای استارت آپ های ما و از نظر نیازهای مالی آنها پیش بینی نمی کنم.”

اظهارات او از آنجایی که برخی استارت آپ ها و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر هندی در معرض ایالات متحده قرار دارند و نگران سرمایه های خود در بانک سیلیکون ولی هستند، اهمیت پیدا می کند.

طبق آخرین گزارش “گزارش فصلی Tracxn Geo: India Tech – Q1 2023″،

اکوسیستم استارتاپی در هند در سه ماهه اول سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال 2018 کاهش قابل توجهی در سرمایه گذاری داشته است.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


ما شاهد کاهش (در بودجه) به این شکل نبوده‌ایم… این یک تعدیل مجدد سیستم است. ناندا گفت: «ما هیچ اطلاعاتی در مورد مشکلی در آنجا دریافت نکرده ایم. نیازی به هیچ نوع نگرانی نیست. اصول ما قوی هستند،” او اطمینان داد.

DPIIT مذاکراتی با انجمن بانکداری هند داشته است تا گام‌های پیشگیرانه‌ای برای ارتباط با استارت‌آپ‌های هندی بردارد، نیازهای مالی آنها را درک کند و چگونگی نفوذ آنها به بانک‌های مختلف در بخش‌های مختلف را بهبود بخشد.

ناندا همچنین گفت که رشد 40 درصدی در تعداد استارت‌آپ‌های ثبت‌شده DPIIT (حدود 29000) در یک سال گذشته داشته است و مجموع استارت‌آپ‌های ثبت‌شده به 95000 است. بخش های پیشرو استارتاپ عبارتند از: مراقبت های بهداشتی، علوم زیستی، آموزش، کشاورزی، خدمات حرفه ای و تجاری. ماهاراشترا، کارناتاکا، دهلی، اوتار پرادش و گجرات ایالت های پیشرو هستند.

صندوق شروع بذر هند قبلاً 590 کرور روپیه برای انکوباتورهای انتخابی تصویب کرده است. انکوباتورهای انتخاب شده برای این صندوق های بذری در حال حاضر حدود 155 دستگاه هستند.

ناندا گفت: «بیشتر این استارت‌آپ‌ها و انکوباتورها برای تأمین مالی انتخاب شده‌اند، متعلق به شهرهای ردیف دو و ردیف سه هستند.

در بحبوحه تشدید شرایط نقدینگی در کشور، دولت اتحادیه سال گذشته ایجاد طرح ضمانت اعتبار برای استارت‌آپ‌ها (CGSS) را برای بهبود دسترسی به وام‌های بدون وثیقه به استارت‌آپ‌ها ابلاغ کرد.

رتبه بندی استارت آپ ها

در ابتدا، این دپارتمان اکوسیستم خصوصی ایالت ها و UT ها را در پنجمین ویرایش آینده رتبه بندی استارتاپ ها ارزیابی خواهد کرد.

ناندا گفت: «ما فقط درباره کاری که ایالت‌ها انجام دادند قضاوت می‌کردیم، اما اکنون فعالیت‌های بازیگران خصوصی، مؤسسات دانشگاهی، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و شرکت‌های خصوصی در مورد اینکه چگونه کارآفرینی را ترویج می‌کنند، ارزیابی می‌شود».

از طرح 10000 کروری صندوق سرمایه گذاری، 8294 کرور روپیه به 103 صندوق سرمایه گذاری جایگزین تصویب شده است.

وی گفت: 18 موسسه مالی از 15 فروردین ماه در طرح ضمانت اعتباری دولت قرار گرفته اند و تحریم وام برای 4 تا 5 استارت آپ آغاز شده است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.