eruditus: صندوق ایالات متحده ارزش edtech Eruditus را 9 درصد کاهش داد و به 2.9 میلیارد دلار رساند.

صندوق سهام خصوصی، یک شرکت مستقر در نیویورک که بر سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی با پشتوانه سرمایه‌گذاری در مراحل آخر تمرکز دارد، ارزش سهام خود در edtech unicorn Eruditus را حدود 8.6 درصد کاهش داده است.

کاهش ارزش تا 31 مارس 2023 به ارزش حدود 2.9 میلیارد دلار تبدیل شده است که از 3.2 میلیارد دلار در آگوست 2021 کاهش یافته است، قیمتی که آخرین بار استارتاپ مستقر در بمبئی سرمایه مبتنی بر سهام را از سرمایه گذاران جذب کرده بود.

صندوق سهام خصوصی، همچنین سرمایه‌گذار در Udemy، توسعه‌دهنده گوشت گیاهی Impossible Foods، توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی Epic Games و شرکت نرم‌افزاری سازمانی Automation Anywhere، ارزش منصفانه 36264 سهم خود در Eruditus را در سه ماهه پایانی حدود 4.66 میلیون دلار تعیین کرده بود. مارس 2023 در یک به روز رسانی مالی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC).

از دیگر سرمایه گذاری های صندوق در edtech می توان به Learneo، Masterclass و Udacity اشاره کرد. افشای SEC اضافه کرد که سرمایه گذاری صندوق در Eruditus از طریق وسیله ای با هدف ویژه انجام شده است که صندوق سرمایه گذاری مستقیم در آن دارد.

داده هاETtech

در آگوست 2021، Eruditus 650 میلیون دلار در دوری به رهبری سافت بانک و اکسل جمع آوری کرده بود. این بزرگترین سرمایه گذاری Accel در edtech در آن زمان بود. جمع آوری سرمایه سهام، که شامل یک جزء ثانویه نیز می شود، ارزش شرکت را 3.2 میلیارد دلار نشان می دهد که نشان دهنده ورود آن به باشگاه یونیکورن است – استارتاپ هایی که ارزش حداقل یک میلیارد دلار دارند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

کاهش ارزش گذاری Eruditus توسط صندوق سهام خصوصی برای اولین بار توسط پورتال مالی Moneycontrol گزارش شد.

این استارت‌آپ متمرکز بر آموزش اجرایی پس از آن به بستن بودجه بدهی 350 میلیون دلاری از هیئت سرمایه‌گذاری برنامه بازنشستگی کانادا (CPPIB) پرداخت تا تا حد زیادی برنامه‌های خرید تهاجمی سابق را در بازارهای خارج از کشور خود تأمین کند.

GSV Ventures، The Chan Zuckerberg Initiative، Leeds Illuminate، Prosus، Sequoia Capital India، Bertelsmann و Chimera از دیگر سرمایه گذاران موجود Eruditus هستند.

در اوایل سال جاری، موسس و مدیرعامل اشوین دامرا به ET گفت که این شرکت قصد دارد درآمد خود را تا 40 درصد در سال مالی 23 افزایش دهد. دامرا گفت که بر اساس رزرو، Eruditus از 321 میلیون دلار در سال مالی 22 به 420 تا 430 میلیون دلار خواهد رسید و افزود که شرکت قصد دارد تا سه ماهه منتهی به 30 ژوئن سودآور شود.

در 12 ماه منتهی به ژوئن 2022، Eruditus شاهد افزایش 87 درصدی درآمد تلفیقی خود نسبت به سال قبل بود و به 245.26 میلیون دلار رسید، حتی اگر زیان خالص آن برای موارد استثنایی مانند گزینه های سهام کارکنان، کاهش ارزش سرقفلی و درآمد شناسایی نشده به حدود 66 میلیون دلار افزایش یافت. .

زیان کل edtech با احتساب موارد استثنایی با 46 درصد افزایش به 386.82 میلیون دلار رسید. از مجموع درآمدها در طول سال مالی 22، عملیات Eruditus در ایالات متحده 119.61 میلیون دلار – تقریباً نیمی از کل مقدار – و پس از آن آسیا و منطقه آسیا و اقیانوسیه با 54.18 میلیون دلار بود.

Eruditus که در سال 2010 توسط Damera و Chaitanya Kalipatnapu تأسیس شد، برنامه‌های سطح اجرایی را برای متخصصان شاغل فراهم می‌کند. Eruditus دومین یونیکورن در فضای دوره های ارتقاء مهارت و حرفه ای است که اولین آن upGrad است.

دبورا کوازو، شریک مدیر GSV Ventures مستقر در ایالات متحده، که از تک شاخ های edtech از جمله Eruditus، PhysicsWallah و Lead حمایت می کند، در مصاحبه ای در فوریه 2023 به ET گفت، ارزش گذاری ها در معاملات بازار ثانویه شرکت های edtech با برخی استثناها کاهش یافته است.

کوازو در مورد اصلاحات ارزش گذاری و چشم انداز اصلاحات ارزش گذاری گفت: “اگر آخرین ارزش گذاری آنها (شرکت های edtech) بالاتر از ارزش اساسی امروز باشد، بسیاری از آنها در موقعیتی قرار خواهند گرفت که واقعاً رشد کرده و شرکت را تا مرحله ارزیابی مدیریت کنند.” شرکت های موجود در فضا

کاهش‌های اخیر فناوری توسط سرمایه‌گذارانETtech

آخرین پیشرفت از دیگر نشانه‌های ارزش‌گذاری پیروی می‌کند که چندین تک شاخ در هند با آن مواجه هستند، زیرا فشارهای تورمی در بازار بر سهام شرکت‌های فناوری دولتی و خصوصی در سطح جهانی تأثیر می‌گذارد.

دیگر استارت‌آپ‌های اواخر مرحله‌ای که ارزش‌گذاری‌هایشان توسط سرمایه‌گذاران نهادی ایالات متحده در ماه‌های اخیر مورد بازنگری قرار گرفته‌اند عبارتند از: پلتفرم edtech Byju’s، شرکت فین‌تک Pine Labs، داروخانه آنلاین PharmEasy، شرکت تحرک Ola و شرکت تحویل غذا Swiggy. این شرکت‌ها شاهد کاهش ارزش‌گذاری‌های خود توسط مدیران دارایی و سرمایه‌گذارانی مانند BlackRock، Vanguard، Invesco، Baron Capital Group، Neuberger Berman و Janus Henderson بودند.