fisdom: استارت آپ فین تک Fisdom قصد دارد خدمات مدیریت پورتفولیو را راه اندازی کند

fisdom: استارت آپ فین تک Fisdom قصد دارد خدمات مدیریت پورتفولیو را راه اندازی کند

Subramanya SV یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی آن در تعاملی به ET گفت: استارت آپ مدیریت ثروت Fisdom به دنبال ورود به بخش مدیریت دارایی است و برای راه اندازی کسب و کار درخواست مجوز می دهد.

برخلاف همتای خود Zerodha که برای مجوز صندوق متقابل (MF) درخواست داده است، آرزوهای Fisdom برای AMC خود به سمت راه اندازی خدمات مدیریت پورتفولیو (PMS) برای افراد با ارزش خالص بالا (HNIs) بر روی پلت فرم خود است.

برای درخواست مجوز، یک نهاد جداگانه – شرکت مدیریت دارایی Fisdom – تحت نهاد اصلی Finwizard Technology ایجاد خواهد کرد.

در حال حاضر، Fisdom یک تجارت ثروت خصوصی را اداره می کند که خدمات مدیریت ثروت را به HNI ارائه می دهد. این همچنان یک تجارت پر حاشیه برای شرکت است.

رشد AUM (دارایی تحت مدیریت) PMS در پنج سال گذشته بیشتر از خالص سهام MF AUM در کشور است. مجوز PMS ما به تجارت ثروت خصوصی ما مرتبط خواهد شد. در حال حاضر محصولات به اندازه کافی و بیشتر در فضای صندوق های سرمایه گذاری مشترک وجود دارد. با این حال، اگر منصف باشیم، ممکن است بعداً به مجوز MF نگاه کنیم.

سوبرامانیا اضافه کرد که Fisdom ممکن است در یک دور جدید سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری AMC خود کاوش کند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

fisdom: استارت آپ فین تک Fisdom قصد دارد خدمات مدیریت پورتفولیو را راه اندازی کند


Fisdom با پشتوانه PayU در سال 2015 تأسیس شد و به کاربران امکان می دهد در صندوق های سرمایه گذاری مشترک، صندوق های بازنشستگی، اوراق قرضه طلای مستقل و اوراق قرضه غیرقابل تبدیل در میان سایر طبقات دارایی سرمایه گذاری کنند. در فوریه 2021، این شرکت پلتفرم ثبت اظهارنامه مالیات بر درآمد مبتنی بر جیپور Tax2Win را برای ورود به بخش راهکارهای مالیاتی خریداری کرد. پس از آن وارد بخش کارگزاری سهام شد. طبق گفته Subramanya، Fisdom در سال مالی 23 به درآمد 75 کرور روپیه رسید. این پلتفرم در حال حاضر تقریباً 5000 کرور روپیه در AUM مدیریت می‌کند که 40 درصد آن از تجارت ثروت خصوصی متمرکز بر HNI تأمین می‌شود.

فین تک هشت ساله انتظار دارد تا سال مالی 24 به سوددهی تبدیل شود.

“کسب و کار مدیریت ثروت، جایی که ما به عنوان توزیع کننده محصولات عمل می کنیم، در حال حاضر سودآور است. ما مالیات را در سال 2020 شروع کردیم، اکنون در مرحله شکست است. در مورد کارگزاری سهام، ما در حال حاضر در حالت سرمایه‌گذاری هستیم و 9 تا 12 ماه طول می‌کشد تا به نتیجه برسیم.»

Fisdom ادعا می کند که 600000 کاربر دارد که برنامه های سرمایه گذاری سیستماتیک (SIP) را بر روی پلتفرم خود باز کرده اند، در حالی که بازوی کارگزاری سهام آن 100000 کاربر دارد.

فین تک ها در فضای مدیریت ثروت به طور فزاینده ای به مجوزهای AMC برای معرفی محصولات جدیدتر و افزایش حاشیه های کلی چشم دوخته اند.

در ماه آوریل، Nithin Kamath، یکی از بنیانگذاران Zerodha، به وب سایت میکروبلاگینگ توییتر رفت تا سرمایه گذاری مشترک (JV) خود را با پلت فرم مدیریت ثروت Smallcase برای تجارت صندوق های مشترک اعلام کند.

در این ماه، رقیب Groww پس از دریافت تأییدیه‌های لازم، کسب و کار صندوق سرمایه‌گذاری مشترک Indiabulls Housing Finance (IBHFL) را به مبلغ 175.6 کرور به پایان رساند. با این نهاد، Groww به دنبال راه اندازی صندوق های غیرفعال در بازار است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.