Flipkart از PhonePe ، شرکت پرداخت دیجیتال که 5.5 میلیارد دلار ارزش دارد ، استفاده می کند

پس از تقریباً یک سال بحث و گفتگو ، Flipkart PhonePe را به عنوان یک نهاد جداگانه رها کرده است ، با تجارت عمده الکترونیکی تا حدی سهام خود را در شرکت پرداخت دیجیتال به والمارت والد خود واگذار کرده است.

PhonePe در این روند سرمایه اولیه 700 میلیون دلاری را به گردهمایی والمارت جمع آوری کرده است ، ساختار جدید مالکیت که به غول پرداخت دیجیتال که رشد سریع دارد ، استقلال بیشتری در عملیات اعطا می کند.

والمارت همچنین بزرگترین سهامدار Flipkart است.

در دور جمع آوری کمک مالی مبلغ 5.5 میلیارد دلار به کسب و کار راه اندازی پرداخت دیجیتال چهار ساله اختصاص داده شده است و سهام Flipkart را کاهش می دهد. با این حال ، Flipkart با بیش از 80٪ سهام PhonePe سهامدار اکثریت است.

کندوی “جزئی” اکنون PhonePe را برای تشکیل یک هیئت مدیره جدید و ایجاد مشوق های عدالت برای کارمندان خود فراهم می کند. این اقدام همچنین به شرکت پرداخت دیجیتال با رشد سریع امکان دسترسی به خیابان های سرمایه بلند مدت را داده است.

در تاریخ 27 مارس 2019 ، ET برای اولین بار گزارش داد که PhonePe تصویب اساسی هیئت مدیره Flipkart را دریافت کرده است تا به عنوان یک موجودیت جداگانه استخدام شود.

سامر نیگام ، مدیرعامل PhonePe با تأیید این پیشرفت ، گفت: “این بخش بخشی به PhonePe اجازه می دهد تا به سرمایه بلند مدت اختصاص داده شده برای پیگیری چشم انداز ما برای تأمین مالی یک میلیارد هندی ،” در بیانیه ای برای ET.

در همین حال ، مدیرعامل Flipkart ، Kalyan Krishnamurthy گفت که این حرکت به “حداکثر” پتانسیل PhonePe کمک می کند تا مرحله بعدی توسعه خود را طی کند ، “و همچنین ارزش آفرینی برای Flipkart و سهامداران ما را به حداکثر می رساند.”

PhonePe در حال حاضر بیش از 250 میلیون کاربر ثبت شده دارد ، و آن را به یکی از پرکاربردترین شرکت های پرداخت دیجیتال در هند تبدیل کرده است که در فضای رقابتی فزاینده ای وجود دارد که Google ، Softbank و Alibaba از Paytm پشتیبانی می کنند ، آمازون و فیس بوک همه برای تسلط بر یکدیگر رقابت می کنند.

این شرکت با پردازش بیش از 800 میلیون معامله ، در اکتبر سال 2020 پیش از نزدیکترین رقیب خود در Google Pay ، پرکاربردترین پلتفرم در راه آهن پرداخت دیجیتال در زمان واقعی بود.

PhonePe همچنین دارای یک کیف پول دیجیتال است و همچنین در مرحله بعدی رشد خود در تلاش است تا بیمه های هند و مشاغل واسطه سرمایه گذاری خرده فروشی را نیز خرد کند.

این شرکت ها در بیانیه مشترک گفتند: “هیئت Flipkart تشخیص داد که این زمان مناسب برای تقسیم بخشی PhonePe است تا بتواند به سرمایه اختصاص یافته برای تأمین جاه طلبی های بلند مدت خود طی سه تا چهار سال آینده دسترسی پیدا کند.”

PhonePe ، که توسط مدیران سابق Flipkart ، Nigam ، Rahul Chari و Burzin Engineer تاسیس شد ، در سال 2016 توسط Flipkart خریداری شد. پس از دو سال ، در ماه مه 2018 ، Flipkart توسط غول خرده فروشی Walmart ایالات متحده خریداری شد که منجر به تلفن PhonePe شد. اصطبل والمارت. PhonePe از آن زمان بخشی اصلی در خرید Flipkart توسط Walmart بوده است.

چرخش PhonePe در حالی صورت می گیرد که اکوسیستم پرداخت دیجیتال در این کشور رقابت بیشتری می کند. Flipkart همچنین در حال ساخت محصولات خدمات مالی داخلی مانند خرید اکنون پرداخت دیرتر است که در واقع می تواند به افزایش قیمت برای مصرف کنندگان کمک کند.