Flipkart تا حدی از PhonePe ، Binny Bansal دور می زند تا به عضویت هیئت مدیره شرکت fintech درآید

دهلی نو: Flipkart عمده تجارت الکترونیکی روز پنجشنبه اعلام کرد که “تلفن بخشی” از PhonePe “اسپین آف” است زیرا شرکت پرداخت دیجیتال 700 میلیون دلار بودجه جمع آوری می کند و ارزش آن را 5.5 میلیارد دلار ارزیابی می کند.

بنی بانسال ، بنیانگذار Flipkart ، همراه با بنیانگذاران شرکت fintech ، سامر نیگام و راهول چاری ، به هیئت مدیره PhonePe پیوست.

در این دور تأمین مالی ، PhonePe 700 میلیون دلار (در حدود 5172 کرور) سرمایه اولیه در یک پس انداز 5.5 میلیارد دلاری از سرمایه گذاران فعلی Flipkart ، به رهبری Walmart ، جمع آوری می کند.

در بیانیه اضافه شده است که Flipkart سهامدار عمده PhonePe خواهد بود و دو کسب و کار همکاری نزدیک خود را حفظ خواهند کرد.

سخنگوی PhonePe گفت ، Flipkart 87 درصد سهم اکثریت سهام خود را در اختیار دارد و شرکت بزرگ Walmart دارای 10 درصد سرمایه گذار و سرمایه گذاران موجود از جمله Tiger Global Management است که 3 درصد سهام باقی مانده را در اختیار دارد.

سخنگو افزود که روهیت باگات که همچنین به عنوان مدیر مستقل Flipkart Pvt Ltd و Axis Bank فعالیت می کند ، به هیئت مدیره PhonePe پیوست.

دو نماینده از والمارت وجود خواهد داشت و چند رهبر دیگر از بخش BFSI (بانكی ، خدمات مالی و بیمه) نیز به هیئت مدیره اضافه خواهند شد.

Bansal در نوامبر 2018 از Flipkart استعفا داده بود ، پس از آن او مشاور بنیانگذار xto10x Technologies را بنیان نهاد.

Flipkart ، در بیانیه خود ، گفت كه به رسمیت شناختن شتاب دستیابی به موفقیت ، و همچنین پتانسیل رشد قابل ملاحظه PhonePe ، هیئت مدیره آن تشخیص داده است كه “این زمان مناسب برای چرخاندن بخشی از PhonePe است ، بنابراین می تواند به سرمایه اختصاص یافته برای تأمین اعتبار طولانی مدت خود دسترسی پیدا كند. جاه طلبی های کوتاه مدت طی سه تا چهار سال آینده “.

PhonePe از مرز 250 میلیون کاربر ثبت شده عبور کرده است ، با بیش از 100 میلیون کاربر فعال ماهانه (MAU) تقریباً 1 میلیارد معامله پرداخت دیجیتال در اکتبر 2020 انجام می دهد.

“Flipkart و PhonePe در حال حاضر از برجسته ترین سیستم عامل های دیجیتال هند با بیش از 250 میلیون کاربر هستند. این بخش بخشی به PhonePe امکان دسترسی به سرمایه بلند مدت اختصاص داده شده را می دهد تا چشم انداز ما را برای تأمین مالی یک میلیارد هندی دنبال کند” و مدیر عامل شرکت Nigam در بیانیه گفت.

Kalyan Krishnamurthy ، مدیرعامل گروه Flipkart ، گفت که این اقدام “به PhonePe کمک می کند تا با انتقال به مرحله بعدی توسعه خود ، پتانسیل خود را به حداکثر برساند و همچنین ایجاد ارزش برای Flipkart و سهامداران ما را به حداکثر می رساند”.

Flipkart گفت: این بخشش بخشی نیز به PhonePe فرصتی برای ایجاد مشوق ویژه حقوق صاحبان سهام یا برنامه ESOP برای کارمندان خود می دهد.

سخنگوی شرکت گفت ، PhonePe حدود 2200 کارمند دارد و طی چند ماه آینده در حال افزودن 700 نفر دیگر است.

PhonePe توسط مدیران سابق Flipkart ، Nigam ، Chari و Burzin Engineer تاسیس شد و در سال 2016 توسط Flipkart خریداری شد.

در سال 2018 ، Flipkart توسط Walmart خریداری شد و PhonePe نیز بخشی از معامله بود.

Walmart از افزایش 1.3 درصدی فروش خالص در تجارت بین المللی خود در 29.6 میلیارد دلار در سه ماهه سوم منتهی به 31 اکتبر خبر داده بود. این رشد را به عوامل مختلفی از جمله نتایج قوی Flipkart و PhonePe نسبت داده است که ماهانه “بالاترین سطح خود را” دیده اند. کاربران فعال

ماه گذشته ، طی تماس تلفنی با درآمد ، رئیس جمهور ، مدیر عامل و مدیر Walmart C داگلاس مک میلون به عملکرد قوی واحدهای هند اشاره کرد.

وی گفت: “در هند ، Flipkart و PhonePe نتایج خوبی برای سه ماهه گذشته داشتند. تعداد مشتریان فعال ماهانه این سیستم عامل ها در بالاترین سطح خود قرار دارد.”

تقریباً یک سال است که بحث و گفتگو برای معامله کردن PhonePe که با بازیکنانی مانند Paytm ، Google Pay ، Amazon Pay و دیگران رقابت می کند ، ادامه دارد.

در دسامبر سال گذشته ، PhonePe اسناد مربوط به جمع آوری حدود 585.66 کرور از PhonePe Pvt Ltd ، سنگاپور (Flipkart Payments Pvt Ltd) را به وزارت امور شرکت های بزرگ ارسال کرده بود.

در ژوئیه سال گذشته بودجه دیگری را نیز به مبلغ 698 کرور روپیه دریافت کرده بود.