flipkart: پراکاش سیکاریا، مدیر اجرایی Flipkart برای ایجاد استارتاپ اعتباری داخلی برای گروه تجارت الکترونیک

در یک رویداد جالب، پراکاش سیکاریا، معاون ارشد Flipkart، که قرار بود شرکت تجارت الکترونیک را ترک کند و یک استارتاپ را به راه بیندازد، در حال ماندن است و یک سرمایه گذاری تجاری جدید در گروه راه اندازی خواهد کرد، بسیاری از افراد آگاه از توسعه گفتند. .

آنها به ET گفتند که کسب و کار جدید Sikaria در Flipkart بر ایجاد یک بازار اعتباری متمرکز است.

آنها افزودند که سرمایه گذاری Sikaria احتمالاً تحت یک نهاد جداگانه قرار می گیرد که در آن خرده فروش آنلاین سهامدار عمده خواهد بود و Sikaria نیز مالک سهام خواهد بود.

یکی از این افراد گفت: “محورهای گسترده این ترتیب اکنون حل شده است و انتظار می رود کار رسمی در هفته های آینده به پایان برسد.”

Flipkart به درخواست ET در این مورد پاسخ نداد.

Sikaria در حال مذاکره با سرمایه گذاران برای جذب سرمایه برای راه اندازی یک شرکت مرتبط با فین تک خارج از Flipkart بود.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


او رهبری تجارت اجتماعی Flipkart را بر عهده داشته است که Shopsy را ارائه می دهد و منشور رشد آن را هدایت می کند. او همچنین در هیئت مدیره Cleartrip، یک پورتال رزرو سفر که اکنون به طور کامل متعلق به Flipkart است، می‌نشیند. طبق گفته افرادی که از تفکر Sikaria آگاه هستند، سرمایه‌گذاری جدید احتمالاً به دنبال ارائه محصولات مختلف تأمین مالی مصرف‌کننده به مصرف‌کنندگان است – داخل و خارج از Flipkart.

داده ها و الگوهای زیادی در مورد نوع تامین مالی مورد نیاز مصرف کنندگان از خریدهای Flipkart وجود دارد. برای او منطقی بود که این را در داخل بسازد و آن را مقیاس‌بندی کند.» یکی از منابع گفت.

Sikaria – که قبلاً پلتفرم اشتراک‌گذاری سواری Sharedcab و شرکت داده‌های آب و هوای Cerule Systems را راه‌اندازی کرده بود – از جمله مدیران ارشد Flipkart است. در ژانویه سال گذشته، پس از اینکه Flipkart بخش های مشتریان و بازاریابی خود را با رشد و کسب درآمد ادغام کرد، مسئولیت بیشتری به او داده شد – که همه آنها توسط فارغ التحصیل IIT-Kanpur هدایت می شدند.

به گفته افرادی که از این بحث ها مطلع هستند، سیکاریا با چندین صندوق سرمایه گذاری در مراحل اولیه ایده استارتاپ خود درگیر شده بود.

برای Flipkart، این یک آزمایش است که در آن یکی از مدیران ارشد آن سرمایه گذاری را از ابتدا شروع می کند.

Flipkart – که به دلیل جذب کارآفرینان مشهور است – علاوه بر سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی مانند Ninjacart – یک استارت‌آپ زنجیره تامین محصولات تازه – در استارت‌آپ‌های اولیه از طریق بازوی سرمایه‌گذاری خود نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.

این تجارت الکترونیک تحت مدیریت مدیر عامل گروه خود، Kalyan Krishnamurthy، گسترش یافته و مشاغل جدیدی مانند مسافرت، داروخانه آنلاین و غیره را به مجموعه خود اضافه کرده است.

سیکاریا در سال 2016 به عنوان مدیر ارشد به Flipkart پیوست و با Supercoin Flipkart که یک ویژگی پاداش برای مصرف کنندگان است، درگیر شده است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.