HeadSpin: مدیرعامل سابق HeadSpin مستقر در سیلیکون ولی هندی الاصل در پرونده کلاهبرداری گناهکار است.

به گفته دفتر دادستانی ایالت کالیفرنیا، یک مدیر عامل سابق هندی 47 ساله یک شرکت فناوری دره سیلیکون به تقلب در اوراق بهادار به دلیل افزایش بیش از حد درآمد برای سرمایه گذاران اعتراف کرد.

مانیش لاچوانی، مدیرعامل سابق و بنیانگذار یک استارت‌آپ فناوری، HeadSpin، روز پنجشنبه در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو به دو فقره کلاهبرداری از طریق سیم و یک فقره اتهام کلاهبرداری اوراق بهادار برای طرحش برای فریب دادن سرمایه‌گذاران احتمالی برای حمایت از شرکتش اعتراف کرد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی دفتر دادستانی ایالات متحده.

لاچوانی در آگوست 2021 دستگیر شد و متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران به میزان 80 میلیون دلار از طریق اغراق در درآمد استارت آپ و سایر معیارهای مالی کلیدی شد.
او HeadSpin را در سال 2015 تأسیس کرد و تا می 2020 به عنوان مدیر اجرایی آن خدمت کرد. در بیانیه مطبوعاتی آمده است که این شرکت ابزارهای نرم افزاری و دسترسی به دستگاه ها را برای آزمایش برنامه های تلفن همراه در اختیار مشتریان قرار می دهد.

بین آوریل 2017 و آوریل 2020، HeadSpin بیش از 100 میلیون دلار از سرمایه گذاران در چندین دور جمع آوری سرمایه جذب کرد که منجر به ارزش گذاری تقریباً 1.1 میلیارد دلار شد. بر اساس موافقت نامه خود، لاچوانی اعتراف کرد که معیارهای درآمد نادرست و اغراق آمیز را برای سرمایه گذاران بالقوه منتشر کرده است تا سرمایه گذاری ها را در شرکت خود جذب کند.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که لاچوانی تصدیق کرد که در حالی که شرکت در حال جمع آوری پول بود، او اطلاعاتی در مورد کسب و کار، مشتریان، درآمد و امور مالی شرکت به سرمایه گذاران احتمالی داد.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


او همچنین اذعان کرد که درآمدهای بیش از حد و اعداد متورم درآمد سالانه را برای سرمایه گذاران فراهم می کند که برای سرمایه گذاران و تصمیمات آنها در مورد سرمایه گذاری در استارت آپ مهم است. بر اساس این بیانیه مطبوعاتی، هر دو اتهام کلاهبرداری سیم و اوراق بهادار حداکثر مجازات 20 سال زندان و جریمه نقدی تا سقف 250000 دلار و 5 میلیون دلار را در پی دارند.

علاوه بر این، به عنوان بخشی از این حکم، لاچوانی ممکن است به پرداخت جریمه های اضافی و گذراندن یک دوره اضافی از آزادی تحت نظارت پس از هر حکم زندان محکوم شود.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که لاچوانی در حال حاضر با قید وثیقه آزاد شده است.

بریر، قاضی ناحیه ایالات متحده، جلسه محاکمه لاچوانی را برای 27 سپتامبر 2023 برنامه ریزی کرده است.

قبل از اینکه Headspin را تأسیس کند، لاچوانی با توسعه اولین سیستم عامل تبلت آمازون، Kindle، نامی برای خود دست و پا کرد. به گزارش cbslocal.com، او در ادامه به ایجاد Appurify، یک پلتفرم تست تلفن همراه که گوگل در سال 2014 خریداری کرد، کمک کرد.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.