iamai: بدنه اینترنتی IAMAI باید صداهای هندی را منعکس کند یا به آن اعتباری داده نشود: روهان ورما از MapmyIndia

شرکت‌های اینترنتی هندی خواستار تغییر در ساختار انجمن اینترنت و موبایل هند (IAMAI) شده‌اند، یا درخواست کرده‌اند که به آن «هیچ اعتباری» داده نشود، زیرا بدنه صنعت پیش‌نویس دیدگاه‌ها را درباره رقابت دیجیتال آماده می‌کند.

IAMAI انجمنی است که شرکت های فناوری خاصی را نمایندگی می کند. اعضای آن شامل غول های چند ملیتی گوگل، متا و مایکروسافت و همچنین شرکت های فناوری هندی مانند Paytm، Ola، PhonePe، Unacademy و Byju’s هستند.

ET هفته گذشته گزارش داد که استارت آپ های هندی قصد دارند با این پیش نویس نظرات مخالفت کنند و گفتند که آنها از پلتفرم های بزرگ فناوری نسبت به شرکت های اینترنتی هندی حمایت می کنند.

روز دوشنبه، روهان ورما، مدیر عامل و مدیر اجرایی MapmyIndia، گفت که IAMAI “طرفدار و ترویج دیدگاه‌هایی است که ضد هند و طرفدار فناوری‌های بزرگ خارجی هستند”.

“امیدوارم همه متوجه شوند که رئیس و نایب رئیس IAMAI از فناوری های بزرگ خارجی هستند. از دیدن سازمانی که در اصل توسط و برای شرکت‌های هندی تأسیس شده بود و اکنون یک روایت نادرست را تبلیغ می‌کند، متأسفم. دیدگاه‌ها و ارسال‌های IAMAI به دولت و رسانه‌ها در مورد سیاست‌های دیجیتال، مقررات، قوانین و غیره کاملاً اشتباه و مغایر با آنچه هندی‌ها – مصرف‌کنندگان، صنعت، دولت – به آن نیاز دارند، هستند.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

ورما خاطرنشان کرد که شورای اجرایی IAMAI در حال حاضر توسط سانجی گوپتا، رئیس کشور و معاون رئیس جمهور گوگل، به عنوان رئیس، و شیونات توکرال، مدیر سیاست عمومی هند، رهبری می شود. واتس اپ شرکت، به عنوان نایب رئیس انجام وظیفه می کند. وی افزود که یا IAMAI باید تغییر کند تا “صدا و آرزوهای هند را واقعاً منعکس کند” یا به بدنه نباید “اعتباری” داده شود.

متأسفم که می‌بینم نهادهای تجاری مختلف هند توسط شرکت‌های خارجی فریب می‌خورند و به نمایندگی از آنها اقدام می‌کنند. مطمئناً از شرکت‌های خارجی در هند استقبال می‌شود و از آنها قدردانی می‌شود – اما بدانید که دسترسی شما به بازار هند یک امتیاز است و قطعاً حق غارت هند را ندارید.»

آنوپام میتال، بنیانگذار گروه مردمی Shaadi.com، نیز در توییتی درباره این موضوع نوشت: “به نظر می رسد که IAMAI به یک سخنگو از فناوری بزرگ تبدیل شده است”.

IAMAI در یادداشت پیش‌نویس خود در مورد رقابت دیجیتال، توصیه‌های کمیته دائمی امور مالی پارلمان را در مورد تعیین واسطه‌های دیجیتال مهم سیستمی (SIDI)، یا تعداد کمی از بازیگران که می‌توانند بر رفتار رقابتی در اکوسیستم دیجیتال تأثیر منفی بگذارند، علامت‌گذاری کرده است. این بدن گفت که توصیه‌ها فاقد وضوح هستند، مفروضات اساسی را ارائه می‌کنند و «فقدان رویکرد مبتنی بر شواهد» وجود دارد.

این در حالی است که استارت آپ های هندی شرکت های بزرگ اینترنتی، به ویژه گوگل را به اقدامات ضدرقابتی متهم می کنند. این کمیسیون رقابت هند (CCI) در حال شنیدن دادخواستی علیه خط‌مشی خرید درون برنامه‌ای Google است، توسط اتحادی از استارت آپ های هندی ثبت شده است.

دادگاه عالی مدرس نیز در حال رسیدگی به پرونده مشابهی است که توسط اپراتور پلت فرم همسریابی Matrimony.com تشکیل شده است.

از اخبار مهم فناوری و استارت آپ ها مطلع باشید. در خبرنامه روزانه ما مشترک شوید تا جدیدترین و ضروری ترین اخبار فناوری را بخوانید که مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می شود.