iamai: روسای استارت‌آپ‌ها به مبارزه برای انتخابات IAMAI می‌پیوندند

موسسان استارت‌آپ‌های هندی، در تلاشی برای داشتن نظر بیشتر در مورد سیاست‌گذاری برای بخش دیجیتال، گرد هم آمده‌اند و خود را به تعداد زیادی برای انتخابات انجمن اینترنت و موبایل هند (IAMAI) این هفته معرفی کرده‌اند.

از جمله هارش جین از Dream 11، راجش ماگو از Makemytrip، Sameer Nigam از PhonePe، Harshil Mathur از RazorPay و Anupam Mittal از Shaadi.com می توان نام برد.

نام های دیگر عبارتند از Sandeep Aggarwal از Droom، Ashish Kashyap از IndMoney، Ritesh Malik از Innov8، Suchi Mukherjee از LimeRoad، Rohan Verma از MapmyIndia، Upasana Taku از MobiKwik، Dinesh Agrawal از IndiaMart، Vishwas Patel از InfiBeamly. ) و الوک باجپای از ایکسیگو در میان دیگران.

مدیران BharatPe، BillDesk، Cred، InfoEdge، InMobi و Paytm نیز در حال اجرا هستند.

بدون عنوان

افراد آگاه از این موضوع گفتند که ایده این است که “نمایندگی بیشتری از شرکت های هندی” در شورای حاکمیتی 24 عضوی گروه تأثیرگذار لابی داشته باشیم که در حال حاضر “شرکت های بزرگ فناوری خارجی تحت سلطه و رهبری هستند”.

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید

اعضا همدیگر را تشویق می‌کنند که این بار و در تعداد زیادی به نمایندگان شرکت‌های داخلی رای دهند.

در حال حاضر رئیس و رئیس مشترک IAMAI از گوگل و متا هستند.

موروگاول جاناکیرامان، مدیر عامل BharatMatrimony، که در انتخابات شرکت می کند، به ET گفت که حضور استارت آپ های هندی در شورای اجرایی IAMAI ضروری است زیرا این انجمن یکی از قدیمی ترین انجمن های اینترنت و موبایل در کشور است.

«امروزه توسط شرکت‌های بزرگ فناوری جهانی که تنها 5 تا 10 درصد از 400 عضو سازمان را تشکیل می‌دهند، ربوده شده‌اند، اما از زمانی که نمایندگان آنها در پست‌های رهبری بوده‌اند و روایت را تنظیم می‌کنند، در راس تصمیم‌گیری قرار دارند. ” او گفت.

ما این انتخابات را بسیار مهم می دانیم و همه با هم رقابت می کنند تا بتوانیم بخشی از شورای اجرایی باشیم و دستور کار را به نفع استارت آپ های هندی تنظیم کنیم.

بدون عنوان

رای گیری در 22 می به پایان می رسد.

در مجموع 83 مدیر اجرایی در انتخابات شورای حاکمیتی 24 عضوی IAMAI شرکت می کنند.

در میان MNC، نمایندگان شرکت هایی از جمله Airbnb، آمازون، فیس بوک (متا)، گوگل، نتفلیکس و ویزا در حال رقابت هستند.

روهان ورما، مدیرعامل و مدیر اجرایی MapmyIndia، گفت: «IAMAI باید رهبری شورای حاکمیتی خود را تغییر دهد و همچنین نمایندگی‌هایی را که به دولت ارائه می‌کند، تغییر دهد تا دقیقاً منافع هند را نشان دهد.»

ایمیل‌های ارسال شده به شرکت‌ها تا روز دوشنبه بدون پاسخ ماندند.

اعضای شورای اجرایی خروجی عبارتند از سانجی گوپتا، رئیس کشور و معاون رئیس‌جمهور گوگل به عنوان رئیس، مدیر متا و رئیس سیاست عمومی هند شیونات توکرال به عنوان معاون رئیس، و مدیرعامل و بنیانگذار RazorPay، هارشیل ماتور به عنوان خزانه‌دار.

اخبار انتخابات پس از ارسال‌های اخیر IAMAI منتشر می‌شود که انتقاد شدید بنیان‌گذاران برجسته استارت‌آپ هندی را به دنبال داشت که گروه صنعتی را به تقویت دیدگاه‌های شرکت‌های بزرگ فناوری متهم کردند.

ET در 2 مه گزارش داده بود که کارآفرینان برتر اینترنتی هند در برابر آنچه در IAMAI به عنوان فقدان «اعتبار» می‌گویند، مقابله کرده‌اند. این بنیانگذاران خواستار تغییر در رهبری بدنه اوج هستند، که به عقیده آنها به “سخنان فناوری بزرگ” تبدیل شده است، در حالی که نمی تواند منافع شرکت های دیجیتال داخلی را نمایندگی کند.

ورما در آن زمان گفته بود: «آزاردهنده است که بدانیم IAMAI در حال طوطی‌سازی و ترویج دیدگاه‌هایی است که ضد هند و طرفدار فناوری‌های بزرگ خارجی هستند. “امیدوارم همه متوجه شوند که رئیس و نایب رئیس IAMAI از فناوری های بزرگ خارجی هستند. متاسفم که می بینم سازمانی که در ابتدا توسط و برای شرکت های هندی تأسیس شده بود، تصاحب شد و اکنون یک روایت نادرست را ترویج می کند.

بنیانگذار Shaadi.com، Anupam Mittal نیز در آن زمان در توییتر نوشت: «استارت‌آپ‌ها قویاً طرفدار قانون دیجیتال ضد انحصاری قوی هستند. در واقع، IAMAI یک لابی شکست خورده برای تبلیغات بزرگ فناوری و اطلاعات نادرست است.

IAMAI در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که 83 عضو IAMAI در انتخابات شرکت خواهند کرد.

نامزدهای سه شرکت برتر از نظر آرای کسب شده در این انتخابات به ریاست، نایب رئیس و خزانه دار انجمن تبدیل می شوند و شورای اجرایی آن را تشکیل می دهند.

انتخابات هر دو سال یک بار در IAMAI برگزار می شود و دوره شورای حاکمیتی و شورای اجرایی دو سال است.

نتایج انتخابات در پایان ماه مه 2023 اعلام خواهد شد و شورای حکومتی جدید پس از مجمع عمومی سالانه در ژوئن 2023 مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

Subho Ray، رئیس IAMAI در بیانیه مطبوعاتی گفت: “IAMAI روند بسیار شفاف و منظمی برای انتخابات دارد تا جایی که اگر هر عضوی نگرانی داشته باشد، ما اجازه نمی دهیم که درخواست و پس از انتخابات انجام شود، نتایج به درستی قابل بازرسی است.” .