ICICI Prudential Mutual Fund صندوق نوآوری محتاطانه ICICI را راه اندازی کرد

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک محتاطانه ICICI راه‌اندازی صندوق نوآوری محتاطانه ICICI را اعلام کرده است، یک طرح سهام موضوعی باز که عمدتاً در سهام، اوراق بهادار مرتبط با سهام شرکت‌ها و واحدهای صندوق‌های مشترک جهانی/ETF سرمایه‌گذاری می‌کند که می‌توانند از استراتژی‌ها و مضامین نوآوری بهره‌مند شوند. . پیشنهاد صندوق جدید یا NFO در 10 آوریل باز می شود و در 24 آوریل بسته می شود.

این طرح از یک رویکرد از پایین به بالا پیروی می کند و می تواند شرکت های درگیر در نوآوری های مرتبط با محصول/خدمات/راه حل را در معرض دید قرار دهد. این طرح می تواند در کل ارزش بازار سرمایه گذاری کند، بر اساس فرصت های مناسب.

این طرح توسط Anish Tawakley و Vaibhav Dusad مدیریت خواهد شد. سرمایه گذاری خارج از کشور توسط Sharmila D’Mello مدیریت خواهد شد. معیار این طرح Nifty 500 TRI است.


این طرح حداقل 80 درصد در شرکت هایی که استراتژی ها و مضامین نوآوری را اتخاذ می کنند و اوراق بهادار خارج از کشور که استراتژی ها و موضوعات نوآوری را اتخاذ می کنند، سرمایه گذاری خواهد کرد. این طرح هم بخش و هم دارای ارزش بازار خواهد بود. این طرح ممکن است تا 20٪ از دارایی های خالص خود را در ADR / GDR / اوراق بهادار خارجی / صندوق های سرمایه گذاری مشترک / ETF سرمایه گذاری کند.

خانه صندوق گفت: از نظر تاریخی، مشاهده شده است که شرکت‌های نوآور تمایل دارند از بازیگران غیر نوآور بهتر عمل کنند، زیرا از نظر رشد ارگانیک از طریق نوآوری بهتر عمل می‌کنند و در نتیجه فرصت‌های بهتری برای ایجاد ثروت فراهم می‌کنند. این امر به ویژه با توجه به اینکه انتشار نوآوری با سرعتی سریع اتفاق می افتد، قابل توجه است. به عنوان مثال: تلفن 66 سال طول کشید تا به 50 درصد نفوذ دست یابد، در حالی که گوشی های هوشمند تنها هفت سال طول کشید تا به همان موفقیت دست یابند.

چینتان هاریا، رئیس استراتژی سرمایه‌گذاری، ICICI Prudential AMC، در مورد راه‌اندازی این محصول گفت: «از آنجایی که کشورها به دنبال خودکفایی فزاینده‌ای از نظر منابع هستند، نوآوری به‌عنوان موضوع احتمالاً در آینده در سطح جهانی به خوبی عمل خواهد کرد. در داخل کشور با استقرار فناوری 5G، طیف گسترده‌ای از بخش‌ها/صنعت‌ها سود خواهند برد و هند در حال حاضر یک اکوسیستم قوی برای پرورش نوآوری در اختیار دارد. او همچنین می افزاید، از طریق این پیشنهاد، یک سرمایه گذار به شرکت های دخیل در نوآوری مرتبط با محصول/خدمات/راه حل در هند و خارج از کشور دسترسی خواهد داشت. با توجه به اینکه نوآوری می تواند در هر جایی اتفاق بیفتد، تیم تحقیقاتی ما روندهای خاص بخش/موضوع را دنبال می کند.