iit: IIT-Kanpur “دروازه راه اندازی برای شهرهای بدون زباله” را بررسی می کند

موسسه فناوری هند (IIT) کانپور، از طریق مرکز رشد و توسعه کسب و کار فناوری خود، مرکز جوجه کشی و نوآوری استارتاپ (SIIC)، اولین جلسه کمیته بررسی برنامه خود را تحت برنامه شاخص «دروازه راه اندازی برای شهرهای بدون زباله» با حمایت وزارت مسکن برگزار کرد. و امور شهری (MoHUA).

هدف این برنامه حمایت از استارت آپ هایی است که در تقاطع فناوری و نوآوری اجتماعی کار می کنند. این حمایت به آن‌ها کمک می‌کند تا چالش‌های مدیریت زباله هند را حل کنند، که منجر به بهبود کارایی مدیریت زباله، افزایش تأثیر اجتماعی و شفافیت بیشتر در زنجیره زباله به ارزش می‌شود.

طبق یک نسخه رسمی IIT-K، کمیته برنامه یک ارزیابی جامع از پیشرفت هر یک از 20 استارتاپ انتخاب شده برای اولین گروه از برنامه انجام داد.

به عنوان بخشی از پیشنهادات این برنامه، این استارت‌آپ‌ها برای ارتقای فناوری و توسعه کسب‌وکار خود کمک هزینه‌ای به مبلغ 20 میلیون روپیه دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، آنها به مربیگری، امکانات آزمایشگاهی و ارتباطات تجاری دسترسی خواهند داشت. هدف این برنامه ایجاد ارتباط استارت آپ ها با شرکت ها و ارگان های محلی شهری برای تسهیل استقرار راه حل های آنها در زمین در بخش زباله به ارزش است.

بیست استارت آپ برای اولین گروه این برنامه انتخاب شده اند. این موارد به شرح زیر است:

داستان های مورد علاقه خود را کشف کنید


Ecowrap – یک پلتفرم زنجیره تامین مدیریت زباله و FMCG که بر تفکیک اولیه تمرکز دارد و راه حلی یک مرحله ای برای جمع آوری زباله، ردیابی، بازیافت و چرخه بالا ارائه می دهد.EcoKaari – ضایعات پلاستیکی را با استفاده از چرخه (دوک) و Handloom به پارچه های زیبا و دست ساز تبدیل می کند و جامعه ای را با تمرکز بر توسعه از پایین به بالا ایجاد می کند.

آزمایشگاه های پد کر – یک راه‌حل مدیریت بهداشت راه‌اندازی که برای اقتصاد بهداشت قاعدگی با تولید خروجی بی ضرر و قابل بازیافت از نوارهای بهداشتی کار می‌کند.

الیاف طبیعی سلیگو – یک استارتاپ در حال توسعه Bio-Insert، یک جایگزین زیست تخریب پذیر برای پلیمرهای سوپر جاذب مصنوعی (SAP) مورد استفاده در نوارهای بهداشتی.

بازیافت RCcube – کار بر روی بازیافت کارتریج های چاپگر با تبدیل آنها به محصولات بازسازی شده.

MuddleArt – استارت‌آپ ایجاد یک رویکرد سیستمی برای دفع و مدیریت ضایعات نساجی قبل از مصرف.

MiniMines Cleantech – استخراج کالاهای گرانبها و کاهش ردپای کربن از طریق باتری های لیتیوم یونی بازیافتی.

آلوئه ایسل– با جایگزینی مواد شیمیایی سمی و خطرناک باتری ها با الکترولیت های گیاهی، اولین باتری های 100 درصد سازگار با محیط زیست و بدون خطر را با استفاده از آلوئه ورا ایجاد می کند.

Uneako – محصولات غیر پلاستیکی و سازگار با آب و هوا را برای استفاده اداری و هدیه با کمک جمعیت های محروم تولید می کند.

آنگیروس – پلاستیک و سایر ضایعات را به آجرهای سبک، ضد رطوبت و بادوام و بلوک‌های سنگفرش تبدیل می‌کند.

دکور با کیفیت – تایرهای لاستیکی را به محصولاتی با کاربرد بالا، از جمله نیمکت، میز، کیسه و موارد دیگر تبدیل و بازیافت می کند.

دوباره حلقه بزنید – یک شرکت بازیابی منابع که بر روی زنجیره تامین معکوس اخلاقی و قابل ردیابی برای پلاستیک کار می کند.

Trashback هند – شرکت مدیریت پسماند مبتنی بر فناوری که انواع و اقسام زباله های خانگی (شامل زباله های تفکیک نشده و زیستی) را جمع آوری می کند.

Spruce Up Industries – مخترع، سازنده، پیشگام، و منبع تامین کننده طیف ماشین آلات جاتایو.

Strawcture Eco – استارتاپ متمرکز بر B2B برای کاهش ردپای کربن در محیط ساخته شده و ارائه مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست کار می کند.

ARC-Robotics – در حوزه فناوری پاک برای توسعه یک ربات مقرون به صرفه برای حل مشکل پاکسازی دستی کار می کند.

سوخت های زیستی جیوول – بر تبدیل زباله های مرطوب، زباله های آلی، زباله های زیست تخریب پذیر، زباله های زیست توده، زباله های کشاورزی و غیره به بیومتان یا گاز زیستی فشرده (CBG) یا گاز طبیعی تجدید پذیر (RNG) تمرکز دارد.

آزمایشگاه های WeVOIS – یک شرکت مدیریت مواد زائد جامد که راه حل جمع آوری زباله درب به در مبتنی بر اینترنت اشیاء خودکار را ارائه می دهد.

تکنولوژی Citygen – کار بر روی مدیریت سیستم عامل زباله برای ردیابی مقدار و نوع زباله جمع آوری شده در منبع، ردیابی تفکیک منبع، و خدمات روزانه جمع آوری زباله خانه به در.

راه حل های کامل نلیکا – یک شرکت مدیریت زباله یکپارچه فناوری اطلاعات، که بر روی جمع آوری زباله از در به در و جداسازی، نظارت و مدیریت به روش علمی با استفاده از دیجیتالی کردن کار می کند.